Nejčastější dotazy

1. JAK ČASTO SE KURZY STYLINGU POŘÁDAJÍ? 

Většinou pořádáme 4–5 kurzů během jednoho roku. Obvykle na začátku roku (leden), další na jaře (březen), jeden prázdninový (během července-srpna), podzimní (září) a poslední v roce (listopad). Tyto termíny jsou ale pouze orientační. Přesná data kurzů dáváme vždy s předstihem vědět jednak na našich webových stránkách, nebo na našem facebooku

 

2. MUSÍM PŘED NEBO PO KURZU STYLINGU ABSOLVOVAT NĚJAKÝ DALŠÍ DOPLŇUJÍCÍ KURZ? 

Kurz stylingu je kompletní vzdělávací program, během kterého vás nejrůznější profesionálové naučí vše, co budete pro svou budoucí profesi v oboru módy a stylingu potřebovat. Budete-li si chtít rozšířit vědomosti (například pro práci osobního stylisty/nákupčího nebo pro založení vlastního poradenského studia), můžete absolvovat ještě další kurzy, které Backstage pořádá.

  

3. POŘÁDAJÍ SE KURZY STYLINGU I V JINÝCH MĚSTECH, NEŽ V PRAZE? 

Bohužel ne. Celý kurz je velmi technicky náročný, vyžaduje speciální vybavení, specifický prostor a fotografický ateliér, proto není v našich silách stěhovat kompletní vybavení do jiných měst. Backstage si zakládá na atmosféře a inspirativním prostředí, které pro své absolventy vybudoval. To bychom bohužel v cizích pronajatých prostorách v ostatních městech nemohli zaručit.

 

4. JSOU POTŘEBA NĚJAKÉ ZKUŠENOSTI NEBO ZNALOSTI Z OBORU JEŠTĚ PŘED NÁSTUPEM DO KURZU STYLINGU? 

Ne! Kurz je připraven pro začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti v módním průmyslu. Během celého kurzu se absolventi naučí kompletní základy, které jsou pro práci v oboru potřebné. Jediné, co vyžadujeme od přihlášených, je jejich nadšení, energie a vášeň pro módu a touhu neustále se vzdělávat a dozvědět se víc.

 

5. ČÍM SE KURZ STYLINGU LIŠÍ OD OSTATNÍCH PODOBNÝCH KURZŮ V ČR?

VŠÍM! :) Ten největší rozdíl je ovšem v tom, že ve Škole stylu Backstage kurzisti jen nesedí a neposlouchají teorii, ale na vlastní kůži si vyzkouší konkrétní styling a dokonce sami připravují své první focení během praktické výuky. Další velké plus Kurzu stylingu je velký počet externích odborných lektorů. Všichni přednášející jsou skuteční profesionálové, kteří v oboru stále pracují (šéfredaktorka časopisu, módní stylista, stylistka dekoru, fotograf, módní návrhář…). Proto jsou všechny přednášky nabité informacemi, které absolventi v reálném životě opravdu využijí a zhodnotí. Kompletní seznam přednášejících i popis jejich praxe a současné pracovní pozice najdete ZDE.

 

6. JAKÉ MOŽNOSTI UPLATNĚNÍ MAJÍ ABSOLVENTI KURZŮ?

Vzhledem k velkému rozsahu vzdělávacího programu Kurzu stylingu mají absolventi spoustu možností, jak úspěšně nastartovat svou kariéru v oboru. V případě, že nechtějí opouštět své stávající zaměstnání, mohou si založit vlastní módní blog nebo internetové poradenství v oboru osobního stylingu. Rozhodnou-li se, že se módě chtějí věnovat na plný úvazek, mohou si založit vlastní poradenské studio v místě bydliště, nebo spolupracovat s konkrétním obchodem či módní značkou v pozici nákupčího, popřípadě poskytovat poradenství přímo v daném obchodě. Do jakékoli z těchto pracovních činností se mohou absolventi pustit kdekoli v ČR nebo na Slovensku.

Díky několikaleté zkušenosti v oboru má samotná Škola stylu Backstage přístup k různým typům pracovních nabídek, které dál poskytuje svým absolventům. Ty nejlepší samozřejmě také využívá v rámci svých projektů (styling pro klientské magazíny, které agentura Backstage vydává, osobní styling klientů…). Tyto nabídky jsou bohužel většinou omezeny tím, že absolventi musí být z Prahy.

Jak říkáme na kurzech – možností je nekonečně mnoho, chce to jen energii, přesvědčení a spoustu práce a zase práce. Módní časopisy se vydávají většinou jen v hlavním městě. Ale klientů, kteří rádi využijí služby osobního nákupčího nebo stylistického poradce je po celé republice nekonečně mnoho.

 

7. DOSTANU PO ABSOLVOVÁNÍ KURZŮ NĚJAKÝ CERTIFIKÁT NEBO OSVĚDČENÍ?

Ano, kurz je oficiálně akreditován MŠMT (č.j. MSMT-39657/12–212/972) a po jeho úspěšném ukončení obdržíte Osvědčení o rekvalifikaci. V každém případě je ale dobré si uvědomit, že na základě žádného certifikátu nedostanete práci v módní redakci, nebo tím nedocílíte spokojenosti vašich klientů! K tomu se totiž dopracujete pouze tvrdou prací. Jak se říká – za úspěchem v jakémkoli uměleckém oboru je 20% talentu a 80% tvrdé dřiny!