BRETON STRIPES

August 18, 2014


Přestože jsme si už prakticky každá vyplácala letní dovolené a dokonce se těšíme na podzim, tento outfit pro nás bude vždycky připomínkou prázdnin, sluníčka, opálené kůže a mojita (a Piňa Colady) v ruce.

 

Je až neuvěřitelně jednoduchý, rozhodně ne nudný. Je to klasika. Takže pokud je ještě nějaká cesta za teplem před vámi, proužkaté (námořnické) šaty, placaté sandálky a velké slunečín brýle by vám ve vašem kufru rozhodně neměly chybět. Přes den šaty přehoďte přes plavky, večer k nim jako doplněk zvolte výraznou červenou rtěnku. 

 

A kdyby se vám přeci jen chtělo na proužkaté šaty zavzpomínat i doma, jednoduše k nim oblékněte oblíbenou bundu nebo sáčko a boty na podpatku. Rázem budete mít povedený městský casual outfit. 

 

Krásný srpen všem!

 

P.S.: Víte vůbec, kde vznikl název BRETON STRIPES? Tak abychom vám alespoň trochu rozšířily vaše módní obzory, zde je malá historická vsuvka:

 

Název Breton Stripes byl odvozen podle francouzského území Bretaň. Úplně původně se jednalo o modro - bílou námořnickou uniformu, která vznikla už v roce 1858 a dříve byla známá jako tzv. "matelot" nebo "mariniére". Barvy byly zvoleny jako signální, pro případ, že by nějaký námořník spadl přes palubu. A proužků bylo přesně 21, každý za jedno Napoleonovo vítězství. 

O několik let později, přesně v roce 1917, se tímto "pracovním" úborem nechala inspirovat samotná Coco Chanel a tento, dnes už tolik oblíbený vzor, použila pro tvorbu jedné z jejích kolekcí. 

 

Zdroj: Adenorah 

 

Although most of us have run out of our summer vacation, and some of us are even looking forward to fall, this outfit will forever be a reminded of the holidays, sunshine, tanned skin and mojitos.

 

It’s almost unbelievably simply without being boring. It’s classic. So if you’ve still got a summer vacation ahead of you, pack a striped (nautical) dress, flat sandals and large sun-glasses. During the day, wear the dress over your swimsuit, for the evening accessorize the outfit with a bright red lipstick.

 

And if you want to wear striped dresses at home, simply wear them with your favourite jacket or blazer and heels. You’ll create a casual, city-appropriate outfit.

 

Have a great August!

 

PS. Do you know where the term “Breton Stripes” comes from? Here’s a little history:
The term originated from the French region of Brittany. Originally, it was used for a white and blue striped navy uniform, which first appeared in 1958 and was, until then, known as a “matelot” or “mariniere”. The colours were chosen such that they’d be visible if there was a man overboard situation. The original design has exactly 21 stripes, one for each of Napoleon’s victories. Several years later, particularly in 1917, this work uniform inspired the legendary Coco Chanel herself and she used this now popular pattern in one of her collections.


 
	Zdroj: Just the design

Get the look

Tags: , , , , , , , , ,
0 Comments
Category: Inspo