CLEAN YOUR CLOSET, NO EXCUSES

April 22, 2016


Jarní úklid domácnosti už je taková klasika, do které se každým rokem pravidelně pouštíme. Zatímco byt září čistotou, dveře našich skříní raději zůstávají zavřené. Ráno pak stojíme před přecpanou skříní a opět nemáme co na sebe, v obchodech si pravidelně vybíráme kousky, které jsou sice krásné, ale k ničemu se nám nehodí a tak se všechny ty svršky hromadí a hromadí. Málokdo má pak odvahu postavit se tváří v tvář vlastnímu šatníku. Co takhle si letos konečně udělat pořádný jarní průvan i ve skříních? Máme pro vás 8 TIPŮ, jak se z toho nezbláznit a zvládnout to bez zbytečného stresu. Takže žádné výmluvy, udělejte si konečně pořádek i v šatníku, uvidíte, jak se vám uleví. A co bude místa pro nové kousky...:) Program na upršenou sobotu je jasný!

 

1. PŘIPRAVTE SI PROSTOR.  Ještě než se pustíte do úklidu samotné skříně, udělejte si kolem spoustu místa. Protože až budete vytahovat ty kupy oblečení, věřte nám, že na postel se to všechno nevejde...

2. PŘIZVĚTE SI KAMARÁDKU. Upřímnou, která to s vámi myslí dobře (a má alespoň trochu cit pro módu). Názor navíc se vám při srdceryvném loučení se starými kousky bude hodit.  Když si k tomu otevřete lahev vína, máte o zábavu postaráno. Vsadíme se, že ke konci dojde i na módní přehlídku...

3. VYTVOŘTE SI KATEGORIE. Jakmile vyházíte všechno oblečení ze skříně, pravděpodobně na vás půjdou mdloby. Pokud budete třídit kousek po kousku, zblázníte se! Raději si udělejte „hromádky“ a rozdělte oblečení do kategorií. Trika zvlášť, košile zvlášť, kalhoty, sukně, šaty – dost možná zjistíte, že máte patnáct bílých triček, čtvery totožné černé kalhoty, ale dobře padnoucí džíny vám chybí.

4. PRAVIDLO JEDNOHO ROKU. Daly jste se do třídění a objevily tolik pěkných věcí, které jste na sobě neměly ani nepamatujete? Je vám líto je vyhodit, protože se ještě můžou hodit? Zhubnete do nich, nebo přijde do módy zase neonově žlutá, co kdyby, že? Buďte nekompromisní – dejte pryč všechny věci, které jste na sobě alespoň rok neměly. Věřte nám, jestli jste je do této chvíle nepotřebovaly a ani o nich nevěděly, už je neobléknete.

5. ZEPTEJTE SE NA NÁZOR KAMARÁDKY. Je tam sice jako vaše psychická podpora během loučení s vašimi svršky, může vám ale usnadnit život i jinak. Zeptejte se jí na upřímný názor, pokud si něčím nejste 100% jistá. Koupila jste si drahé šaty, ale necítíte se v nich? Možná by vám prostě jen slušel jiný střih, nechte si poradit od nezaujatého pozorovatele.

6. NACHYSTEJTE SI TŘI KRABICE. Je škoda vyhodit všechny věci, které už nebudete nosit, někomu s nimi můžete vykouzlit úsměv na tváři, nebo si dokonce vydělat na nové kousky, když teď budete mít tolik místa. Do první krabice dávejte věci, které jsou zničené, mají skvrny, dírky a nejsou zrovna v kondici k dalšímu nošení. Do druhé dávejte oblečení, které vypadá pořád pěkně, ale nemá takovou cenu. Pro ten zbytek, který je krásný, ale není vám souzen, existuje spousta internetových míst, kde je udáte.

7. ZORGANIZUJTE SI ŠATNÍK. Jste dospělá ženská a jestli se nestěhujete co 3 měsíce, investujte do slušných ramínek, úložných boxů a krabic. Uložte veškeré huňaté svetry, šály a čepice do krabic, zimní kabáty odneste do čistírny a mějte je připravené do další zimy. Rozdělte si skříň podle kategorií (puntičkáři mohou kategorie roztřídit i podle barev) a mějte stále na očích sezónní kousky. Uvidíte, jak se vám ráno během civění do skříně uleví.

8. NAPIŠTE SI SEZNAM. Sepište všechno, co vašemu šatníku chybí a vydejte se na nákupy. Za tu dřinu se prostě musíte odměnit!

 

Jdete do toho s námi? Krásný pátek!

 

 

 


Tags: , , , , , , , ,
0 Comments
Category: How to