CO SI OBLÉKNOUT DO TANEČNÍCH

October 21, 2014


Collage Vintage

 

Začala sezóna teplých svršků, kožených kalhot a vysokých kozaček. A začalo také období pití svařáků a plesů. A protože jste nás prosily o radu, co si obléknout do tanečních, naladily jsme se hezky tanečně, některé z nás zavzpomínaly na časy strávené se spolužáky a kamarády na parketě a společně jsme popřemýšlely, jak by dnes vypadaly ten nej outfit na tuto slavnostní událost.

 

Ať je to jakkoliv, taneční jsou zábava a je škoda se o to během střední školy ochudit. Navíc, až budete maturovat, taková polka nebo valčík se vám při rodičovské volence bude hodit. Přeci nechcete s tatínkem tančit ploužák :).

 

Při výběru těch pravých šatů myslete na několik věcí:

  1. Během výuky tanečních kroků by vám měly být vidět nohy, takže si maxi šaty a velké ródy nechte až na prodlouženou a věneček.
  2. Neberte si šaty příliš upnuté nebo krátké. Nesnažte se být sexy za každou cenu. Občas je to spíše na škodu. V elastických mini hrozí, že vám vylezou třeba až pod prsa.
  3. Skvělou variantou jsou šaty áčkového střihu nebo babydoll. V těch uděláte dlouhý krok bez problému a nebudete se muset příliš kontrolovat.
  4. Raději se vyhněte šatům bez ramínek (nemusí přiliš dobře držet a během tance hrozí malé faux pas) a také šatům s rukávky (s velkým partnerem mohou dělat neplechu a mohou lézt naopak nahoru).
  5. Boty na podpatku jsou prakticky povinnost, ale vybírejte je s rozumem. Hodina tance je dlouhá, tak volte takovou výšku, kterou opravdu zvládnete a uchodíte.
  6. Místo uzavřených lodiček sáhněte raději po páskových sandálkách nebo lodičkách s otevřenou špičkou. Působí hezčím a jemnějším dojmem. Skvěle se vám bude tančit i v botách s páskem přes nárt (viz černý outfit). Pokud by hrozilo, že v botách budete klouzat nebo by se vyzouvaly, raději použijte zápatěnky nebo tzv. brzdičky, tedy polštářky, které si nalepíte v botách pod prsty a zamezíte tak klouzání. Super pomocník je i hedvábí ve spreji. 
  7. Snad nemusíme ani připomínat, že jsou tělové silonky zakázané! Skvělou náhradou jsou silonky ve spreji Sally Hansen, které koupíte v drogerii dm.
  8. Zapomeňte na komplety šperků. Nikdy si neberte celý set - naušnice, náhrdelník, náramek i prsten. Zvolte vždy jen jeden, max. dva kousky. 

 

A tady máte výběr přímo od nás. Něco minimalistického a klasického, šaty pro jemné duše, extravagantní blýskavé šaty pro odvážné a pro romantičky trochu květin. 


 
	1. NELLY     2. ASOS     3. BAŤA

1. NELLY     2. ASOS     3. BAŤA

 
	1. ZOOT     2. ANSWEAR     3. OPI

1. ZOOT     2. ANSWEAR     3. OPI

 
	1. RIVER ISLAND     2. THE OUTNET     3. ZOOT

1. RIVER ISLAND     2. THE OUTNET     3. ZOOT

 
	1. F&F     2. ASOS     3. TOPSHOP

1. F&F     2. ASOS     3. TOPSHOP

Tags: , , , , , , , , , , , , ,
5 Comments
Category: How to

R. October 21, 2014 02:47 pm
.. hezky napsané i výběr modelů je inspirativní. Mohly byste napsat i nějaké rady a tipy pro kluky? Kde koupit, aby to bylo mladistvé a zajímavé?
reply
Anonym October 21, 2014 11:05 pm
Děkuju za tipy! U nás v tanečních jsou silonky povinné, což mě mrzí, ale zvolila jsem silonky, u kterých nelze skoro poznat, že je mám. Je to celkem vtipné, v první nebo druhé lekci nám lektor řekl, že je faux pas, když si do společnosti (na plesy, ..) nevezmeme silonky :D no pobavilo mě to :D
reply
Gábina October 22, 2014 10:02 am
Krásná inspirace, bohužel ani jedny boty nejsou vhodné na společenský tanec (nota bene výuku tance). Bota má být tak vysoká, aby prodlužovala linii, ale zároveň pomáhala udržet stabilitu. Každopádně všechny ty boty jsou krásné!
reply
Kristýna October 22, 2014 10:51 am
Kéž by to takhle na hodinách v tanečních vypadalo! :-))
reply
Zuza K. October 29, 2014 10:59 am
Holky, tipy to sou krásné, když zavzpomínám na svoje taneční, nemůžu se přestat trapně smát :-D Děs a hrůza, ale každá holka si asi projde obdobím hledání svého stylu a na střední je to teda echt sranda (i když dnešní holky na ulici mi připadají, že se snad narodily s Vogue v podpaží). Ale malou výhradu k tipům od vás mám - lepší páskové botky?? Já měla zmasakrované špičky od partnera a to sem měla uzavřené lodičky! A nejen od partnera, když se učí tančit více lidí, kolikrát mi jiná slečna solidně přidupla podpatkem špičku - si nedovedu představit ten mordor mít špičku otevřenou!! Vypadá to sice krásně, ale mít jako doplněk fialový palec taky není úplně košer.
reply

+ Add your comment