DON'T WEAR THIS AT THE AIRPORT

August 05, 2016


Cestování milujeme, ale letištní kontroly nás vážně nebaví. Dlouhé fronty, vybalování obsahu příručního zavazadla, zouvání, sundávání všech těch krásných věcí, co se nám lesknou na zápěstí. K tomu všemu se pravidelně postavíme do řady, ve které někdo tu letištní přípravu nezvládl, přibalil si minimálně nůžky a podprsenku se cvoky, takže se všichni společně snaží přijít na to, co to tam pípá. Vyvarujte se školáckých chyb a nebuďte právě vy za toho otravného člověka, který zaměstná letištní kontrolu na dobrou půl hodinu. Čeho se vyvarovat?

 

Kovové šperky

Netvrdíme, že máte cestovat úplně „naostro“, zásnubní prsten ani oblíbené hodinky rozhodně nemusíte schovávat do kufru. Rozhodně ale nenoste nic, co jde špatně rozepnout. Největším problémem jsou šperky z obyčejných kovů, naopak zlato, stříbro či jiné drahé kovy zůstávají skenerem nepovšimnuty.

 

Příliš mnoho tašek/zavazadel

Zorganizujte se, alespoň během cestování. Pořiďte si malý cestovní kufr, který se vleze na palubu letadla, je to rozhodně pohodlnější, než  prostorná kabelka, ve které nemůžete nic najít. Příruční kufr a malá kabelka na doklady jsou ideální kombinací. A nezapomeňte si všechny kosmetické nezbytnosti schovat do plastových tašek se zapínáním. Není nic horšího, než cestující, který se snaží najít rozlitou lahvičku šamponu.

 

Šněrovací boty

Ano, lace-up shoes jsou teď nesmírně trendy, ale nechte si je raději na procházky po promenádě. My víme, Rihanna ve šněrovacích botách až nad kolena taky cestuje, ale ta si lítá soukromým letadlem a nezdržuje dalších tisíc lidí v řadě.

 

Objemné bundy

Oversized kabáty, spoustu kapes – tohle vyžaduje speciální screening. Takže zatímco zápolíte s objemnou bundou, pracovník u pásu na vás pokřikuje, ať vybalíte obsah své tašky a do toho si zouváte boty a řada stojí. Takhle ne, oblékněte si džínovou bundu, do tašky přibalte svetr, kdyby vám bylo v letadle zima a projděte kontrolou bez problémů. 

 

@Pinterest


Tags: , , , , , ,
0 Comments
Category: How to

není povinné
není povinné, pište adresu včetně "http://"
*
Cancel comment