JAK NOSIT: STARÝ KABÁT NOVÝM ZPŮSOBEM

January 30, 2014


 

Když už jsme u těch kabátů, připravily jsme pro vás jednu vychytávku. Jestli doma máte "obyčejný" klasický kabát, který už vás za tu dlouhou zimu omrzel, rozhodně ho nezatracujte. Máme pro vás hned devět triků, jak z něj udělat fungl nový.

 

Stačí přidat pár výrazných doplňků a samy ho nepoznáte. Vybraly jsme pro vás konkrétní věci, které vám old-coat-update usnadní. Důležitá poznámka: nenoste je hlavně všechny naráz! Nebo to neunese ani váš kabát, ani vaše okolí ;-)

 

1. Kožešinový límec promění i obyčejný kabát v luxusní záležitost. A je jedno, jestli si pořídíte umělou kožešinu, nebo si půjčíte tu užásnou, co má ve skříni schovanou vaše babička.

Faux fur collar, LINDEX, 300 Kč.

 

2. Beanie je praktická záležitost. Tak jen sáhněte po nějaké výrazné barvě nebo vzoru. My v Backstage už máme každá pěknou sbírku...

Beanie, TOPSHOP, 150 Kč.

 

3. K černému obyčejnému kabátu mužete nosit prakticky jakoukoliv šálu. Doporučujeme zvolit co nejvýraznější. Co třeba tartan?

Scarf, TOPSHOP, 600 Kč.

 

4. Pro tentokrát se vykašlete na černé, ty vám při "oživování" černého kabátu moc nepomůžou. Zato nějaká výrazná barvy, cvočky, kování, prošívání... To všechno dodá kabátu úplně novou dimenzi. 

Leather gloves, ASOS.COM, 2280 Kč.

 

5. Stejně, jako kožešinový límec, můžete dát PŘES kabát i malou, ale opět výrazně barevnou, crossbody kabelku. A jestli se bojíte, že se vám do ní nic nevejde, berte jí skutečně jen jako módní doplněk (třeba na mobil a peněženku) a všechny ostatní nezbytnosti noste ve vaší oblíbené černé velké kabele. 

Crossbody bag, RIVER ISLAND, 2390 Kč.

 

6. Kožešinová vesta z okoukaného kabátu vytvoří úplně jiný kousek. Navíc, až se trochu oteplí, můžete vestu nosit samotnou nebo stejným systémem "ozvláštňovat" klasickou koženou bundu. 

Faux fur gilet, MinkPink, NELLY.COM, 3850 Kč.

 

7. Úžasného efektu docílíte použitím výrazného (širokého) pásku přes kabát. Třeba tak, jak to nosí naše oblíbená Miroslava Duma. 

Belt, MANGO, 699 Kč. 

 

8. Tak schválně, určitě se vám děsně líbí, už jste si jí chtěly několikrát koupit, ale pak si uvědomíte, že byste nevěděly, co s nimi...  Máme pro vás skvělý tip. Připněte si jednu nebo hned několik na klopu nebo kamkoli na kabát a uvidíte, co taková malá prkotina dokáže udělat! My jsme naše nejlepší poklady ulovily v bazarech nebo maminkám ve šperkovnici.

Extra-Large brooch with a paisley design, ASOS.COM, 4040 Kč.

Vintage cross design brooch, ASOS.COM, 175 Kč.

 

9. Klobouk je praktická věc, nejen když máte bad hair day. Ozvláštní i jednoduchý outfit, takže se nebojte sáhnout po výraznějším kousku. Názorný příklad kombinace černého kabátu a výrazného klobouku můžete skouknout přímo u NÁS.

Fedora, ASOS.COM, 1200 Kč.

 

HOW TO: WEAR AN OLD COAT IN A NEW WAY

Now that we’re discussing coats, we’ve prepared a couple of tricks for you. If you have an “ordinary”, classic coat at home that you’ve grown tired of during the long winter, don’t throw it out. We have nine tricks helping you transform it into a whole new coat!

All you need to do is add a couple of bright, bold accessories and you won’t be able to recognise it. We’ve picked specific items which will make the old-coat-remake easier for you. Important note: don’t wear them all at once! Your coat nor your surroundings would be able to stand it ;-)

1) A fur collar will transform even the most ordinary of coats into a luxurious item. And it doesn’t matter if you go for faux-fur or you borrow that amazing real piece that your grandmother is hiding away in her cupboards.
Faux fur collar, LINDEX, 300 Kč.

2) A beanie is practical. So just go for a bright colour or pattern. At Backstage, we all have a pretty extensive collection already..
Beanie, TOPSHOP, 150 Kč


3) You can wear practically any kind of scarf with a simple black coat. We recommend picking the boldest one. Hoe about tartan?
Scarf, TOPSHOP, 600 Kč

4) This time forget about black, it won’t help you much if you’re trying to enliven a black coat. But a nice bright colour, or studs, metal additions, quilting…all of those will add a whole new dimension to your old coat.
Leather gloves, ASOS.COM, 2280 Kč

5) Just like a fur collar, your can wear a colourful crossbody handbag OVER your coat. And if you’re worried that you won’t fit anything into it, do consider it to just be a fashion accessory (for your mobile and wallet) and wear all your other necessities in your favourite large black bag.
Crossbody bag, RIVER ISLAND, 2390 Kč

6) A fur vest will convert your been-there-done-that coat into a whole new piece. Besides, when it warms up, you can wear your vest on its’ own or you can use it to “embellish” a classic leather jacket.
Faux fur gilet, MinkPink, NELLY.COM, 3850 Kč

7) You’ll get a wonderful result wearing a wide belt over your coat to cinch in your waist. For inspiration, look to our favourite Miroslava Duma.
Belt, MANGO, 699 Kč

8) I bet you really like them, you’ve wanted to buy them on countless occasions before but stop just short of the purchase because you’re not sure what to do with them. We have a great tip for you. Attach one or even a couple to the coat’s lapel or anywhere else you deem best and you’ll see what such a tiny item will do to your overall look. We’ve hunted down our little treasures at bazaars or in our moms’ jewel boxes.
Extra-Large brooch with a paisley design, ASOS.COM, 4040 Kč.
Vintage cross design brooch, ASOS.COM, 175 Kč.

9) A hat is a practical item, and not just when you’re having a bad hair day. It brightens up a simple outfit so don’t worry about going for a bolder piece. A great example of combining a black coat with a bright hat can be found on us over HERE.
Fedora, ASOS.COM, 1200 Kč.

 

Pic: stockholm-streetstyle.com

 


 A jedna názorná ukázka pro inspiraci.
A jedna názorná ukázka pro inspiraci.
Tags:
0 Comments
Category: How to