JEWELRY CARE

February 18, 2015


Jsou to asi dva roky, co se v Lindexu objevil úžasný blýskavý květinový náhrdelník. Byl tak krásný, že jsem si ho po focení samozřejmě koupila pro sebe. Na plastovou cetku byl poměrně drahý, ale vzhledem k tomu, že jsem byla rozhodnutá nosit ho pořád a ke všemu, peněz mi rozhodně líto nebylo.

Stačil jeden večírek, na němž jsem chtěla zazářit a bylo po náhrdelníku. Důvod? Před odchodem do baru jsem se řádně polila mým milovaným parfémem Chanel Mademoiselle. A nešetřila jsem ani sebe, ani zbytek mého outfitu. Lesk ze šperku slezl tak dokonale, že moje new in rovnou letělo do koše.

 

Takže, ponaučení? Je jasné, že se o drahé kovy nebo diamanty staráme jako v rukavičkách. Každý kousek má své místo, nenosíme je na sport, do bazénu nebo v nich doma neuklízíme. O bižuterii většinou už takový strach nemáme. Měníme je jako ponožky, až nám zezelená/zrezne nebo zčerná, snadno se s ní rozloučíme.

Přestože prstýnek, řetízek nebo naušnice nestály majlant, pozor si dávejte na tři hlavní a nejagresivnější ničitele našich doplňků:

  • Slaná voda – takže už žádné frajeřiny u moře. Stejně by se vám jen zbytečně šperky opálily na tělo.

  • Pot – jinými slovy sport. Nejen, že to může být nebezpečné, ale hlavně při sportu žádné doplňky nepotřebujete. Náramky radši vyměňte za potítko.

  • Parfém – co dodat. Můj smutný příběh o náhrdelníku mluví za vše...

 

M. 


Tags: , , , , , , , ,
0 Comments
Category: How to