LINDEX x JEAN PAUL GAULTIER

June 03, 2014


Další hvězdná spolupráce je tady. Lindex oslovil francouzského návrháře v rámci oslav jejich 60. výročí založení značky. K dostání bude on-line a ve vybraných obchodech od 8. října. Tajně doufáme, že v kolekci bude k mání Gaultierovo ikonické námořnické pruhované tričko! A navíc nákupem téhle kolekce přispějete na dobrou věc. Lindex 10% z prodeje věnuje na výzkum rakoviny prsu.

 

TAKHLE má podle nás vypadat Velká říjnová revoluce ;-)

 

 

Another star-studden cooperation has been announced! Lindex teamed up with the French designer on the occasion of their celebrating 60 years from the brand’s establishment. It will be available online and in some stores from October 8th. We’re secretly hoping the collection will include Gaultier’s iconic sailor striped t-shirt! Additionally, you’ll be doing a good deed buying anything from this collection. Lindex will be donating 10% of this collection’s sales to breast cancer research.

THIS is what the great October revolution should look like ;-)


Tags:
2 Comments
Category: Shopping

Anonym June 03, 2014 09:35 am
To mám velkou radost, a taky doufám v ty jeho úžasný špičatý podprsenky!!
reply
Anonym June 04, 2014 12:54 am
Mila BS co rikate na tohle? Mne to prijde jako velky omyl http://www.super.cz/268707-rihanna-si-prisla-pro-cenu-modni-ikony-prakticky-naha.html
reply

+ Add your comment