NEW IN: COATS

February 19, 2014


 

Ten béžový na zimu, světle růžový na jaro a šedý (i když to na fotce ns šedou moc nevypadá) na léto. Ale tohle označení je jen moje alibi, proč jsem si koupila 3 kabáty najednou ;-) Samozřejmě je budu nosit všechny hned teď, zima nezima. Jen, co dorazí, hned vám je nafotím.

 

Ten "medvídkovský" béžový s páskem vám bude možná povědomý. Je to jen jiná barevná varianta toho, který už znáte. Tak snad se vám fotky outftiů budou líbit stejně, jako se vám líbily tyhle

A.

The beige for the winter, the light pink one for the spring and the grey one (although it doesn’t exactly look like grey in the photos) for the summer. But honestly, labelling them in this way is just my alibi for buying three coats on one go ;-) Of course I will wear all of them now, winter or no-winter. As soon as they arrive, I’ll post you some shots of them.

The beige teddybear-like one with a belt might look familiar to you. It’s actually just a different colour than the one you already know. I hope you’ll like these outfit photos as much as you liked these ones.


 

 


Tags:
0 Comments
Category: New in