NEW IN: MICHAEL KORS CASES

January 13, 2014


 

Po návratu z NYC jsem vyměnila svůj Mac Air 11" za větší 13" a zjistila jsem, že na něj nemám žádný "obleček". Takže do Afriky se mnou letěl zabalený v látkovém pytlíku od bot Alexander Wang. Ne, že by to nevypadalo cool, ale nebylo to úplně dlouhodobě praktické řešení.
 

Proto jsem si objednala z apple.cz tyhle úžasné obaly. A rovnou i na iPad, ať jsou hezky vyladění, kluci moji :)  Jsou ze Saffiano kůže a mají nádherný šedostříbrný nádech. Kdybyste si je náhodou chtěli taky pořídit, tak na Air TADY a na iPad TADY. Jo a mají je i v černé barvě a na iPad i v hnědé a červené!

A.

After coming back from NYC I switched from my MacAir 11” to the bigger 13” and found out that I didn’t have any ‘wrapping’ for it. SO on my way to Africa, I kept it packed in a fabric bag that I got with an Alexander Wang shoe purchase. It’s not that it didn’t look cool, but in the long-term it didn’t seem to be a practical enough solution.

Which is why I ordered these awesome sleeves from apple.cz. And I got it for my iPad as well to make sure they’re perfectly synchronised, these babies of mine :) They’re made of Saffiano leather and they have a gorgeous grey-silver tint. Just in case you’d like to get some yourself you can find them HERE for Airs and HERE for iPads. Yeah and they also have them in black and for the iPad in brown and red as well!


 

 

 


Tags:
0 Comments
Category: New in