NEW IN: OVERSIZED TRENCH

March 11, 2014


 

Trend velkých baloňáků už jste u nás mohli skouknout TADY a po černých saténových pantoflíčkách toužím od té doby, co jsem je vloni v září viděla na Elin Kling TADY. Ty její jsou Celine, ale a já už přešvihla svůj rozpočet newyorským nákupem těch bílých chlupatých od Alexander Wang, pamatujete? Jaké bylo moje nadšení, když jsem zjistila, že se Zara rozhodla udělat "svou verzi" za mnohem snesitelnější peníze. 

 

Zbylé věci už jste už mohli skouknout na našem Instagramu. Mohutný kovový náhrdelník vypadá super i k úplně obyčejnému triku a nápis na černém triku, podle mého skromného soudu, udělali přesně pro mě :-)

Co myslíte?

A.

 

All by Zara

You could already have seen the oversized trench trend over HERE and I’ve been longing for a pair of black satin slippers since I first saw them last September on Elin Kling HERE. Hers are Celine, but I already broke my budget when I bought that pair of white furry ones from Alexander Wang whilst in New York, d’you remember? You can’t imagine the extent of my joy when I found out that Zara decided to make a “version of its own” at a much more favourable price.

You may have seen the remaining things on our Instagram. The massive metal necklace looks amazing worn with a simple t-shirt and the writing on the black t-shirt was, in my humble opinion, made exactly for me :-)
What do you think? 


Tags:
0 Comments
Category: New in