OFFICE LOOK: SHORTS

July 04, 2016


Léto v kanceláři je pro většinu z nás doslova utrpení. Jasně, klimatizace je mocná a vedra s ní se dají přežít, ale ta cesta do práce v kostýmku není nic s medem. Krátké šatičky, kraťasy pod zadek, sukně – to všechno je samozřejmě v létě povoleno, ale pro nás pracující jen o víkendech. Jak se s vedry vypořádat při oblékání do kanceláře? Napadá vás otázka, jestli můžete oblékat kraťasy? Tak my vám potěšíme, to víte, že můžete, jen je třeba dodržovat určitá pravidla. 

 

Hlavní je si uvědomit, jak striktní vaše pracovní prostředí, co se týče oblékání, je. Pokud jste konzervativní firma s jasně daným dress codem, do kraťas se raději nepouštějte a vyměňte je za pouzdrové sukně. Jestli pracujete v kreativnějším prostředí, nemusíte se jich bát. Stejně nejvíc záleží na volbě materiálu, délky a s čím je nakonec spárujete. 


 
	
		Kraťasy po zadek jsou fajn, ale pokud vám je 15 a jdete na pláž. Do kanceláře noste délku v rozmezí od poloviny stehen ke kolenům.
	
		Denimové kraťasy jsou do kanceláře naprosté tabu, takže zapomeňte na všechny roztřepené kousky s vyšisováním. Ale ani ty nejseriózněji vypadající denimové kalhoty v kraťasové délce zkrátka fungovat nebudou. Nechte si je na rockový koncert.
	
		Dbejte na výběr materiálu, zkuste tzv. chino materiál, který sice není tak vzdušný, ale vypadá seriózně. Můžete vybrat i strukturované látky působící luxusním dojmem, které jsou ale zároveň lehké. Žádné do oka bijící nekvalitní materiály.
	
		Důležitý je i střih kraťas a  jejich detaily. Čisté lemy, puky, nebo vyšší pas jsou to pravé. Rozhodně se vyhněte veškerým výrazným aplikacím, výšivkám a nápisům.
	
		Vybírejte neutrální tóny – černé, šedé, námořnicky modré, bílé nebo béžové. Čím tlumenější barva, tím lépe. Černá je navíc vždy lichotivá a nemůžete s ní šlápnout vedle.
	
		Oblékejte k nim klasické košile a halenky, které zastrčíte do kraťas, saka, lodičky na vysokém podpatku nebo oxfordky pro lehce maskulinní look. 
  • Kraťasy po zadek jsou fajn, ale pokud vám je 15 a jdete na pláž. Do kanceláře noste délku v rozmezí od poloviny stehen ke kolenům.
  • Denimové kraťasy jsou do kanceláře naprosté tabu, takže zapomeňte na všechny roztřepené kousky s vyšisováním. Ale ani ty nejseriózněji vypadající denimové kalhoty v kraťasové délce zkrátka fungovat nebudou. Nechte si je na rockový koncert.
  • Dbejte na výběr materiálu, zkuste tzv. chino materiál, který sice není tak vzdušný, ale vypadá seriózně. Můžete vybrat i strukturované látky působící luxusním dojmem, které jsou ale zároveň lehké. Žádné do oka bijící nekvalitní materiály.
  • Důležitý je i střih kraťas a  jejich detaily. Čisté lemy, puky, nebo vyšší pas jsou to pravé. Rozhodně se vyhněte veškerým výrazným aplikacím, výšivkám a nápisům.
  • Vybírejte neutrální tóny – černé, šedé, námořnicky modré, bílé nebo béžové. Čím tlumenější barva, tím lépe. Černá je navíc vždy lichotivá a nemůžete s ní šlápnout vedle.
  • Oblékejte k nim klasické košile a halenky, které zastrčíte do kraťas, saka, lodičky na vysokém podpatku nebo oxfordky pro lehce maskulinní look. 
 
	@Pinterest

@Pinterest

Tags: , , , , , , , , , ,
2 Comments
Category: Inspo

Hanka July 04, 2016 09:51 am
Tenhle článek jsem potřebovala! Co říkáte na černé kraťasy s mašličkou v pase a s vykukující černou krajkou na lemu? Kupovala jsem si je se záměrem nosit je do kanceláře se sakem nebo košilí, ale přítel mi řekl, že vypadají jako od pyžama. Jsem z jeho komentáře v rozpacích a ještě jsem je na sobě neměla :D
reply
Tatiana July 05, 2016 02:09 am
Ja mám tiež s krajkou, ale v kaki farba a nestretlo sa to v práci s pochopením :)
není povinné
není povinné, pište adresu včetně "http://"
*
Cancel comment