JAK NAJÍT SAMA SEBE

Krásný den, moji milí! Dneska bych se ráda zase ponořila do našich duší víc, než do našich šatníků. Protože jsem učinila (sama pro sebe) obrovský objev – jako člověk, který školí lidi v tom, co nosit a jak se prezentovat, nemůžu očekávat žádný posun u posluchačů/čtenářů, když jim ukážu cestu jen u venkovní schránky. To, že změníte způsob oblékání je super, ale když to nekoresponduje s vaší duší, tak je to změna násilná a dlouho nepotrvá a vy se znovu vrátíte do svých zajetých kolejí.

 

A to bych se pak mohla umluvit do bezvědomí 🙂 Proto jsem se rozhodla, že vám předám všechny svoje zkušenosti a vědomosti, které vám můžou pomoct růst, být lepším člověkem, který si váží sám sebe natolik, že mi nikdy neodpoví na otázku: “Proč si na sebe nemůžeš vzít boty s leopardím vzorem nebo klobouk?” větou: “Protože by na mě ostatní koukali.”

 

Rozhodla jsem se tedy, že vám odteď budu předávat veškeré své zkušenosti a znalosti v práci se svou osobností, že vás budu povzbuzovat a motivovat každým slovem, každou větou, každým činem. Nejen proto, že chci, aby vám to slušelo. Ale protože chci, abyste byli ŠŤASTNÍ!

 

Nemám za sebou žádný psychologický kurz na to, jak “vést” lidi, ale 10 let školím o stylu a oblékání a taky už mám za sebou svou “transformaci”. Vždycky mi píšete, jak můžu být tak optimistická. Když vám UPŘÍMNĚ odpovím, že to takhle rozhodně nebylo vždycky a ještě před rokem byste se mnou na kafe fakt jít nechtěli, pokaždé mi tvrdíte, že to nemůže být pravda. ALE MUSÍTE MI VĚŘIT! Celý svůj život jsem byla zlá, zapšklá kr***, která uměla jen kritizovat, nadávat a pozitivní způsob myšlení jsem nejen nepraktikovala, ale ani neznala!

 

Před rokem (skoro na den přesně) jsem si úplnou náhodou vybrala z poličky knížku, která mi doslova změnila život. Pak následovala další a další… Už jsem o tom psala několikrát (třeba TADY a TADY a TADY). V ten moment jsem se ze dne na den rozešla s psycho tyranem a byl to nejklidnější rozchod v mém životě (tedy pro mě 🙂 ). Ani na vteřinu jsem totiž nezapochybovala o správnosti svého rozhodnutí. A rozhodla jsem se, že už si nikdy nenechám ubližovat – ani od nikoho, ani od sebe samotné.

 

Jen abyste rozuměli, tohle jsem udělala v době, kdy se moje 2 firmy potácely na hranici krachu a já nevěděla, jestli budu mít příští měsíc nejen na nájem, ale třeba co jíst. Přesně v ten moment jsem si slavnostně odpřísáhla, že CHCI BÝT ŠŤASTNÁ! Od té chvíle jsem na tom začala pracovat. Zjistila jsem, že o práci nechci přijít, protože ji miluju. Začala jsem blogovat a zjistila jsem, že mě to neuvěřitelně naplňuje. Začala jsem cvičit, protože jsem chtěla vystoupit ze své komfortní zóny. Přestala jsem sledovat zprávy (na internetu, televizi nesleduju už skoro 10 let), protože mi najednou všechna ta negativita začala strašně vadit. Odstřihla jsem všechny toxické kamarády a známé. Postupně jsem své rodiče začala učit, že naše rozhovory nebudou začínat větou “všechno je na h***” nebo “víš, co se zase pos***” 🙂 . Každý den děkuju za všechno, co mám a co se mi podařilo, za co jsem vděčná….

 

A víte, co se stalo? ZÁZRAK! Jsem nejšťastnější, co jsem kdy byla! Nevadí mi pracovat 14 hodin denně. Protože dělám to, co absolutně miluju a nemůžu na to přestat myslet. Napadají mě nové věci, projekty, které chci realizovat. Zjistila jsem, že téměř zkrachovat (svou blbostí samozřejmě, nikdy jiný za to nemohl) ve 43 letech není žádná tragédie, protože mám před sebou ještě spoustu let na nové začátky. A hlavně, že to, co vysíláte, dostáváte zpátky! To je jednoduchá fyzika – zákon přitažlivosti.

Uplynul rok, obě firmy se zvedají z popela (skoro doslova 🙂 ), mám 4 nové velké klienty, blogování (nebo blobování chcete-li 🙂 ) se díky vám rozjelo neuvěřitelným fofrem a i přesto, že jsem single, jsem opravdu, ale opravdu šťastná!

 

A kvůli tomuhle všemu jsem se rozhodla, že pro vás na svém Instagramu přichystám speciální “program”, ve kterém zodpovím každý konkrétní dotaz a budu se snažit vám předat všechny svoje zkušenosti. A když nám na to nebude stačit Instagram a blog, udělám to, po čem toužím – začnu vám pravidelně natáčet videa. To by bylo, abychom svět a hlavně sebe nezměnili k lepšímu a hlavně šťastnějšímu!

 

Tak co si o tom myslíte? Dejte mi vědět, víte, že hořím nedočkavostí, až si budu moct přečíst vaše názory a postřehy! Mějte nádherný nový týden!

 

Xo, Vaše

 

Svetr – PIETRO FILIPI (mám o číslo menší velikost, protože je fakt oversized)

Kalhoty – PIETRO FILIPI (mám o číslo větší 🙂 )

Ledvinka – SHEIN

Kabelka – BREE

Boty – ALDO ze ZOOT.CZ

Náramky – SWAROVSKI

 

KOMENTÁŘE +

 1. L.

  November 25th, 2018 at 6:51 pm

  Milá Alenko, nějak se ve tvém článku nacházím … sice nejsem tak daleko 🙂 kde bych chtěla být, ale život je cesta :))) a já mám ke konci daleko a tak mám dost času vše stihnout … tvoje nadšení pro práci chápu, tu svoji miluji, jsem šťastná singl… a tvoje pozitivní nadšeni nabijí i mě …

  Jediné co jsem zatím nenašla .. 🙂 stylovější a hubenejsi já :)))

 2. Alen

  November 25th, 2018 at 6:59 pm

  :-)))) Leni, všechno přijde, neboj!!

 3. Adriana

  November 25th, 2018 at 6:52 pm

  Alenko. Sme generacia, ktora nepatrila medzi tie stastne. Preto nam tolko trvalo prist na to, ze musime vychadzat zo seba. Vzdy sme si mysleli (teda aspon ja), ze len s niekym sme uplne. Ale ono to tak nie je. A viem, ze ked budes spokojna sama so sebou, svojim zivotom pritiahnes si do zivota muza, ktory uzavrie kruh. Lebo tak to funguje. Lebo doteraz prisiel len hnup, ktory si ta nezasluzil. Ale tym ze si sa prestavila pride pan “bozsky”. Ver mi. Drzim Ti palce vo vsetkom.

 4. Alen

  November 25th, 2018 at 9:37 pm

  Adrianko, spíš bych řekla, že doteraz to boli hňupi, ktorých som si vtedy zaslúžila… protože zákon přitažlivosti. Když som bola taká blbka, co si nevážila sama sebe, tak koho iného som mohla od “vesmíra” dostat?! :-))) A i kdyby nedorazil, stejně to na mém myšlení nic nezmění, to je na tom opravdovém pocitu štěstí to nejkrásnější. Že ti ostatní báječní lidé jsou jako bonus 😉

 5. Helena

  November 25th, 2018 at 7:17 pm

  Dobrý den, Alenko, moc ráda se na vás každý den dívám a zbožňuji váš věcný optimismus. Nápad s nahráváním videa je naprosto boží a rozhodně budu váš pravidelný divák! Snažím se na sobě pracovat, ale každá pozitivní inspirace je k nezaplacení a často mi pomůže se posunout kousek dál.

 6. Alen

  November 25th, 2018 at 9:38 pm

  Heli, já to mám taky tak, pořád hledám další tipy a taky se nechávám inspirovat, takže ti úplně rozumím! A jsem opravdu moc ráda, že se ti líbí můj nápad. Už se nemůžu dočkat!! Děkuju!

 7. diana

  November 25th, 2018 at 7:33 pm

  Milá Alenko, tak třeba já jsem si v “našem”věku založila IG jen kvůli tobě, abych Tě mohla sledovat a hlavně obdivovat ten věčný optimismus a jak sakra dobře furt vypadáš:-))) …když jsem jen četla články, jsem nechápala některé komenty o fotkách z výtahu a tak dále…
  …..Takže za mne jo a těším se!

 8. Alen

  November 25th, 2018 at 9:39 pm

  Dianko, tak jsem ráda, že se “výtah” vyjasnil 🙂 A uvidíš, že i na Insta je spousta úžasných lidí, kteří inspirují! A moc děkuju za podporu a loajalitu!!!

 9. Monika

  November 25th, 2018 at 7:39 pm

  Krásně napsáno Alenko. V některých věcech jako bych se poznávala. Psycho ex přítel… (možná si vzpomínáš, měly bychom je seznámit aby chlapci mohli založit klub magorů). Já jsem ještě tu cestu neušla, učím se každý den opět se mít ráda. Nedovolovat aby mi bylo ubližováno, abych si já ubližovala. Začínám s novými věcmi, třeba v oblékání. A za každý krok ku předu jsem šťastná. I když jsem single a zatím i bezdětná, věřím že všechno krásné mě čeká. Stačí vykročit, a pracovat na sobě. Děkuji že nám dodáváš kuráž nevzdávat se.

 10. Alen

  November 25th, 2018 at 9:40 pm

  Moni, to je krásný vzkaz, plný odhodlání a energie. Jsem na tebe moc pyšná!

 11. Janula

  November 25th, 2018 at 7:56 pm

  Veľmi rada budem vaším divákom. Som vám vďačná, že zdieľate/odovzdávate svoj optimizmus .
  Ráno pri kávičke sa snažím ako prvé preklikat ku vašim storičkam.
  Ďakujem

 12. Alen

  November 25th, 2018 at 9:41 pm

  Jani, to je krásný vzkaz, fakt jsi mě rozesmála. Takže to já děkuju!!!

 13. Zuzka

  November 25th, 2018 at 8:01 pm

  Ahoj Alenko, absolutně souhlasím a nemám slov, páč bych tě opakovala! Takových lidí by bylo potřeba více!

 14. Alen

  November 25th, 2018 at 9:42 pm

  Zuzi, takových lidí je spousta 😉 Jen se k tobě ještě neprobojovali, ale uvidíš, jak se začnou nabalovat 😉 A moc děkuju za krásný vzkaz!

 15. Natalie

  November 25th, 2018 at 8:43 pm

  Alenko, tvoje knížky jsem s láskou přečetla a transformace proběha souběžně. Jsem moc šťastná, že jsem objevila tenhle blog a tebe, asi jsme se nějak přitáhly. Jak tady už někdo napsal, taky mám IG jen kvůli tobě a stejně na něm sleduju jen co jsi doporučila třeba ninasuess, nebo carodaur 😀
  Je hromada témat, o kterých se pořád nemluví, například, že ne každá ženská je posedlá vdavkami a miminama (mně je 45, jsem bezdětná a opravdu, ale opravdu nelituju, takže bouráme mýty…). Od dob Marie Currie uběhlo celkem dost let, ale vysvětlovat někomu, že žena nachází primárně štěstí ve své práci, je pořád dost těžké. Jednoznačně máš o čem “blobovat”, povídat a natáčet, takže já hlasuji pro 😀

 16. Alen

  November 25th, 2018 at 9:43 pm

  😀 Ty mě prostě vždycky rozsekáš!!! A taky bych už konečně ráda věděla, kdy začneš blobovat ty! Protože když ne ty, tak kdo jiný?!? 😉

 17. Natalie

  November 26th, 2018 at 6:36 pm

  Já to rozjedu v důchodu, dřív se k tomu asi nedostanu 😀

 18. Veronika

  November 25th, 2018 at 8:48 pm

  Alenko, určitě ano. Ráda tě sleduju a poslouchám. Ale prosím nepřestávej postovat příspěvky o oblékání …

 19. Alen

  November 25th, 2018 at 9:44 pm

  Veru, jak bych mohla! Vždyť oblékání je moje práce, toho se nikdy nevzdám 😉 Jen bych to ráda brala “zgruntu”, komplexně.

 20. Katerina

  November 25th, 2018 at 9:05 pm

  .. já vás asi miluju, já si vás asi vemu super článek, sršící pozitivní energí, hned me to povzbudilo, i když mi zrovna není hej.. jen tak dal

 21. Alen

  November 25th, 2018 at 9:44 pm

  Tak jo, domluveno :-DDDDD Doufám, že dokážu povzbuzovat i nadále. Moc děkuju za krásný vzka, Kači! 😉

 22. Marcela Čierna

  November 25th, 2018 at 9:08 pm

  Alenko, pamätám si úplne presne kedy som sa o tebe dozvedela… kamarátka mi poslala link, že “aha pozri, niečo pre teba”. A odvtedy si mojou kamarátkou. Je to už 8 rokov. (Ak sa nemýlim). Ďakujem, že ťa môžem sledovať, smiať a inšpirovať sa. Určite uvítame všetko nové čo vymyslis. Máme ťa radi! ❤️

 23. Alen

  November 25th, 2018 at 9:45 pm

  Ty mě vždycky dojmeš k slzám, Macinka!!! DAKUJEM!

 24. Lenka

  November 25th, 2018 at 9:14 pm

  Alenko, sleduji Vás skoro rok a musím napsat, že každý váš článek se moc těším a jste báječná ženská. Lenka

 25. Alen

  November 25th, 2018 at 9:45 pm

  Leni, to je mi obrovskou ctí a moc děkuju!!

 26. Radka

  November 25th, 2018 at 10:20 pm

  Alenko, já se přesně ve vašem článku nacházím, ale nedokážu se více rozepsat, možná jindy 🙁

 27. Kristyna

  November 25th, 2018 at 10:20 pm

  To je nadhera a je to pro me velka inspirace ! ❤️❤️❤️

 28. Petra

  November 25th, 2018 at 10:44 pm

  Alenko,ty jsi prostě fakt skvělá a na ten speciální program a videa se moc těším,i když pro mě jsi inspirativní už teď a každý den mi zlepšuješ náladu svými příspěvky.To je něco tak bezva,že chceš,aby i my jsme byli šťastní.Děkuju. Taky měj nádherný nový týden

 29. Věra

  November 25th, 2018 at 10:54 pm

  Alenko,

  začala jsem Vás sledovat a není to tak dlouho, vlastně díky Janinám z lovefashion. Do té doby jsem Vás měla díky médiím ve škatulce te “kr..y” co kritizuje a nic pořádně nedokázala. Ale čím déle Vás sledují, zjišťuji můj velký omyl. Jste velmi inspirativní, pracovita,vtipná a pozitivní. Knížky si co nejdříve také přečtu a budu poté doufat, že se i já trochu přiblížím k Vašemu pozitivnímu přístupu. Přeji dál hodně úspěchů. Věra

 30. Alen

  November 25th, 2018 at 11:10 pm

  Věruško, děkuju za tvou upřímnost! Jsem ráda, že jsi mi dala šanci změnit tvůj názor!! Ale popravdě, dokázala jsem toho ještě strašně málo, v tom se shodneme 🙂 Doufám ale, že se na té cestě k dokázání něčeho budeme dál spolu potkávat!

 31. Diana Fitosova

  November 25th, 2018 at 11:17 pm

  Alenka, si moja oblubena blogerka! Teda jedina, ktoru sledujem pravidelne 🙂 pokracuj a cokolvek vymyslis, bude to 100% paradicka!

 32. Alen

  November 25th, 2018 at 11:56 pm

  Dianko, to je pro mě obrovská pocta! Děkuju za tvůj čas, tvojí loajalitu i tenhle vzkaz. Moc si toho vážím!!

 33. Eva T.

  November 26th, 2018 at 12:40 am

  Dobrý večer Alenko, je to přesně tak jak píšete. Já k tomu došla o par let dřív. Ale zase mi k tomu pomohla vážná nemoc moji maminky. Musela jsem si srovnat život a priority a odstranit špatnou energii ze svého života. A hlavně lidi, kteří ji šíří. Maminka zemřela letos a s tím se bohužel stále nedokážu smířit. Mám 18m dceru a ta mi teda hodně pomáhá. Je úplně boží. Mám práci kterou miluji a báječný lidi kolem sebe. Toho si moc vážím.
  Bylo strašně těžký si spoustu veci uvědomit, vážit si sama sebe a mít se ráda. Ale pak teprve může být člověk šťastný. A veci začnou dávat smysl.
  Hodně štěstí Alenko, rada Vás sleduju a fandím Vám

 34. Alen

  November 26th, 2018 at 3:22 pm

  Evi zlatá, odchod těch nejbližších je vždycky obrovská rána a zásah do psychiky! A není na to žádný lék, jen čas a zapálená svíčka a tiché rozhovory uvnitř v hlavě, když je všude kolem klid. Ale podle toho, co jsi napsala, máš kolem sebe skvělé lidi, kteří ti pomůžou víc, než si umíš představit. Drž se a měj každý den takový, aby na tebe maminka byla pyšná! xoxo Alen

 35. Ss

  November 26th, 2018 at 1:25 am

  Ahoj zlato, až teď mi konečně docvaklo…proč jsi “jiná”. Když jsem te poznala v roce 2015 na kurzu, který jsem u tebe absolvovala, stala naproti mě sebevědomá, úspěšná,krásná “ledová”královna . Pro mě žena, která si jde tvrde za svým cílem. Vede úspěšnou firmu. Narovinu jsi řekla co si myslíš i když se to někdy špatne poslouchalo. Já tam stala a říkala si wau být, alespoň z 1/3 taková jako ty. Pak nás po letech osud díky práci opět propojil a najednou predemnou stala žena, kterou jsem znala, ale bylo na ni něco jiného. Stále jsi pro mě ta sebevědomá, úspěšná a upřímná, Ale z ledové kralovny se najednou stala krásná citlivá žena. Přikladala jsem to tomu, ze už se poznáme blíž. Ale spletla jsem se. Ty jsi taková díky sobě. Po přečtení článku jsem pochopila, proč se z ledové kralovny stala ta krásná labuť a o to víc si te vážím. Mám te rada SS

 36. Alen

  November 26th, 2018 at 3:19 pm

  Teda Silvi, vzhledem k tomu, že se známe docela dobře a dlouho, jsem úplně v šoku z tvého komentáře! Že sis vůbec našla čas a ještě napsala tak překrásné věci!!! DĚKUJU!!!!!!!!!!!!!

 37. Zuzana

  November 26th, 2018 at 8:22 am

  Ahoj Alenka, rozhodla som sa napísať preto, že je úžasné, že si otočila svoj život. Že si našla tú silu neriešiť hlúposti a tešiť sa z maličkostí. Pretože raz keď budeme všetci stáť na konci, spomenieme si len na to, čo nás robilo šťastnými, možno sa budeme hnevať, že sme sa viac nesmiali a nemilovali, že sme premárnili vzácne chvíle utápaním a lamentovaním. Najkrajší dar je mať okolo seba dobrých ľudí a keď tu nie sú, tak byť šťastný aj sám so sebou. Všetci si prejdeme v živote ťažkým obdobím, niekoho to poznačí viac, iného menej, ale ako môj muž hovorí “nie je hanba spadnúť, keď sa zdvihneš so vztýčenou hlavou a ideš vpred”
  Ďakujem za krásny článok a prajem ti veľa úspechov

 38. Alen

  November 26th, 2018 at 3:22 pm

  Zuzanko, nádherně jsi to napsala a tvůj chlap je boží! 😉 Děkuju!!!!

 39. Monika

  November 26th, 2018 at 10:29 am

  Moje/Nnaše milá Alenko ,
  chtěla bych ti říct něco co už mám dlouho na srdci . Dny jsou různé a okamžiky v nich se střídají jako počasí , někdy krásné , jindy horší. A právě v těch horších jsou pro mě tvé posty tou vzpruhou , co potřebuji k tomu , abych se zase usmála a šla dál . Děkuji ti za tebe , děkuji ti , že jsi mi vešla do života . Jsi nádherná a inspirativní bytost . Zůstaň prosím jaká jsi a věř , že máš schopnost dělat lidem život krásnější

 40. Alen

  November 26th, 2018 at 3:23 pm

  Moni, to je tak krásný vzkaz, že mi to úplně vehnalo slzy do očí! Vůbec si nejsem jistá, že bych takovou schopnost měla, ale slibuju, že se budu neustále snažit taková být! DĚKUJU!

 41. Katka Brettka

  November 26th, 2018 at 11:02 am

  Ahoj Alenko, myslím že je to rok co tě sleduju, takže asi v době, kdy nastalo tvoje “šťastné období” , vůbec jsem netušila co máš za sebou, protože si byla vždycky děsně pozitivní, usměvavá a trošku střelená. Je super jak se ti vše změnilo, teda TYS TO ZMĚNILA. Ráda bych s tebou zůstala i nadále a cokoliv budeš dělat navíc, beru a budu sledovat a inspirovat se. Natáhla jsem za tebou i pár kamarádek, a můj muž už tě pozná po hlase:-) Přeji ti jen to nej a buď pořád taková jaká jsi.

  Katka

 42. Alen

  November 26th, 2018 at 3:24 pm

  Kačenko, pozdravuju tvého chlapíka a slibuju, že nebudu tak mečet 😀 Děkuju za nádherý vzkaz, moc si toho vážím!

 43. Eva

  November 26th, 2018 at 11:09 am

  Alenko, Tvůj optimismus je nakažlivý, to jsem už několikrát psala. Ten, kdo Tě nezná se může domnívat, že je to třeba jen hra, ale jak jsem Tě měla možnost poznat, JSI TO TY, OPRAVDOVÁ, vyrovnaná a šťastná. Proto Tě tak ráda sleduji a budu i nadále.

 44. Alen

  November 26th, 2018 at 3:24 pm

  Evi, tos napsala krásně! Děkuju ti za to!!!

 45. Renca

  November 26th, 2018 at 1:42 pm

  Alenko, krasne napsane ,nejdulezitejsi je to ,ze je videt ze to takto mas hozene a neni to nejaka poza. Tu krasnou energii ,kterou ted v sobe mas proste lidi citi a hlavne ji dokazes predat.
  Jednou jsme se setkali na jednom foceni a i kdyz si byla uzasna tak musim uznat ze ted je to jiny kafe 😉 Skvely blog a skvely clanek.
  Ze srdce Ti preju at to takhle klape krasne dal .. Renca

 46. Alen

  November 26th, 2018 at 3:25 pm

  Renatko, to ani netuším, že mám tolik svědků svého “převratu” 😀 A jsem moc ráda, že jsi mi to napsala! Děkuju ti za to!!

 47. hana.oli

  November 26th, 2018 at 2:07 pm

  Ahoj Alenko, jak tu už několikrát bylo napsáno … jsi nádherná, inspirativní a vtipná bytost a děkuji ti, za to že jsi. 🙂
  Sleduji Tě druhým rokem, tvůj osobitý styl psaní a zejména Tvůj humor mě vždy nabíjí energií. Moc se na Tvá videa těším.
  Přeji ti krásné dny.

 48. Alen

  November 26th, 2018 at 3:26 pm

  Hani a já ti slibuju, že se budu snažit být taková, jak píšeš!! Děkuju ti za tvou loajalitu i tvůj čas, moc to pro mě znamená!!

 49. Lucie H.

  November 26th, 2018 at 3:03 pm

  Milá Alenko, sleduji Tě už hodně dlouho, jen jsem nikdy moc nekomentovala. Tento Tvůj příspěvek mě donutil se nad sebou zamyslet. Musím říct, že sledování Tvého blogu dost přispělo ke změně mé osobnosti. Myslím, že má cesta ke změně je na počátku, moc dobře vím, že je to běh na dlouhou trať. Boj s okolím je někdy dost vysilující, neustále slyším otázky typu: Kam se chystáš, že seš tak vyfintěná? Není ta červená rtěnka moc? Proč pořád pracuješ? Jak můžeš mít svoji práci ráda? Ty vážně už nechceš další dítě, vždyť jedno je málo? Už se tomu všemu jen usmívám. Musím Ti poděkovat, protože nacházím zpět sílu, své ztracené sebevědomí a cítím se moc dobře a šťastná. Tvůj blog mě posouvá dál. Díky Lucie

 50. Alen

  November 26th, 2018 at 3:28 pm

  Lucinko moje zlatá, jsi úžasná žena, takže si pamatuj NESMÍME NIKDY ŽÍT SVŮJ ŽIVOT NA ZÁKLADĚ NÁZORŮ OSTATNÍCH!! To je vlastně jediná svoboda, kterou máme a nesmíme si jí nechat vzít. Ale soudě podle tvých slov, tohle u tebe rozhodně nehrozí 😉 děkuju za krásný vzkaz i tvůj čas i za to, že jsi poprvé poslala komentář, moc si toho vážím!!!

 51. vladimíra

  November 26th, 2018 at 4:32 pm

  Alen,
  hlásí se Tvoje věrná čtenářka, jsem jí skutečně od roku 2012, ( je to vůbec možnééééé??????) takže krásných 6 let, a bez nadsázky a přehánění si dovoluji napsat, že není moc dnů, kdy neotevřu Tvůj blog, popřípadě IG!!!!!!!!!!!!! Tudíž myslím, že není třeba více komentovat, beztak je již vše napsáno shora :-):-) Za mě jedno velké ANO !
  Měj krásné podzimní dny a díky za to, že jsi!
  V.

 52. Alen

  November 27th, 2018 at 6:24 pm

  Vladi, to je tak krásné, že mám tolik loajálních čtenářek, to je prostě obrovský dar! Děkuju, děkuju, děkuju!!!

 53. Marie Chadima

  November 26th, 2018 at 6:04 pm

  Milá Alenko, hlasí se Tvoje další věrná čtenářka, konkrétně já tě sleduji od roku 2015, na jaře 2016 jsem dokonce absolvovala jeden z kurzů, tehdy ještě na Národní třídě. Bohužel jsem tehdy neměla možnost se sTebou osobně setkat a proto o to pilněji tě sleduji na sociálních sítích. Držím pěsti, ať se Ti daří a já se těším na všechny nové články, fotky a časem třeba i ty videa! A nezapomeň ve svých plánech i na tu slíbenou knihu, pořád na ni čekám!
  Krásný večer! marie

 54. Alen

  November 27th, 2018 at 6:25 pm

  Maru, já si tě pamatuju!!! Děkuju za nádherný vzkaz i za tvůj čas, který mi věnuješ, moc to pro mě znamená!

 55. Maju

  November 26th, 2018 at 7:54 pm

  ALU!Těším se moc na videa, těším se moc na nové příspěvky na instáči, těším se na vše kde Vás uvidím/uslyším.
  MAJU

 56. Alen

  November 27th, 2018 at 6:25 pm

  Maju, tak to moc ráda slyším/čtu 😉 S láskou tvoje Alu 😀

 57. Jana B.

  November 26th, 2018 at 11:17 pm

  Ahoj Aleno, Tvá slova se mnou souzení. Už umím mamince říct: Jsem šťastná i když nesplňuji Tvoje představy. Ve 47 letech jsem se zvedla z kanceláře a užívám si, že jsem čerstvě kadeřnice. Užívám si, že mám kolem sebe inspirarativní lidi a pracuji s úžasnými přírodními produkty Oway. P.S.: Na fotkách vypadáš báječně.

 58. Alen

  November 27th, 2018 at 6:26 pm

  Jani, jsem na tebe strašně moc pyšná! Držím palce a jsem za tebe moc šťastná, opravdu. Děkuju za nádherný vzkaz!

 59. Marie

  November 27th, 2018 at 9:22 pm

  Dobrý večer Alenko,
  děkuji strašně moc děkuji za tenhle článek a na program se neskutečně těším. Potřebuji sama změnit myšlení a sarkasmus je slabá berlička v mém případě… Mám se hodně co učit a učit se chci. Už kvůli svým dětem, nechci jim předat negativní náhled na život. A taky nechci aby se ze mě za 40 let stala stará zapšklá škatule

 60. Marie

  November 27th, 2018 at 9:37 pm

  Dobrý večer Alenko,
  děkuji strašně moc děkuji za tenhle článek a na program se neskutečně těším. Potřebuji sama změnit myšlení a sarkasmus je slabá berlička v mém případě… Je to taková obrana i před mým já, schovávám se za něj nejen před okolím ale i před sebou samotnou.. Mám se hodně co učit a učit se chci. Už kvůli svým dětem, nechci jim předat negativní náhled na život. A taky nechci aby se ze mě za 40 let stala stará zapšklá škatule

 61. Alen

  November 27th, 2018 at 9:42 pm

  Maru, podle toho, co čtu, máš k cíli strašně blízko. Ale jestli máš pocit, že ti v tom jakkoli můžu pomoct, bude mi samozřejmě velkou ctí. Děkuju za krásný vzkaz, jsem na tebe pyšná!

 62. Marianelka

  November 28th, 2018 at 7:17 am

  Ahoj Alen 🙂 asi sme sa viaceré našli v tomto článku. Ja tak už nejak mesiac rozmýšľam nad tým, že asi je to vekom. Že tá 40, ktorú mám už za rohom, svojimi skúsenosťami prináša pokoj na duši. Človek je viac vďačný a na pesimizmus nemá (alebo už skôr nechce hľadať) energiu. Lebo už viem, že i so svojimi 120 kg viem byť šťastná (chudnutie stále v procese 😉 ) S rodinou, priateľmi, zvyškami športu po operáciách, s celkom šikovnými rukami ako na to prichádzam poslednú dobu, s úsmevom a tou vďačnosťou. Mám šťastie na skvelých ľudí vo svojom živote, ku ktorým už nejeden piatoček počítam i s Tebou 😀 sorry… Tak si teda poďme užiť ďalší fajn deň, Alen 🙂

 63. diana

  November 29th, 2018 at 2:19 pm

  nepatří to k tématu….,
  …..ale chci se zeptat- co je to ten fru fru prvek, o kterém Alenka mluví na stories (zapomenutá šála)? děkuji za vysvětlení, určitě to absolventky školy stylu znají:-) D.

 64. Alen

  November 30th, 2018 at 5:56 pm

  Dianko, psala jsem o těhle fru fru věcech v článku tady:
  https://skolastylu.cz/2018/01/18/5-sexy-things-wardrobe-5-nejvic-sexy-veci-ve-vasem-satniku/

 65. diana

  December 6th, 2018 at 7:24 am

  děkuji:-)

 66. Martina

  December 1st, 2018 at 8:12 pm

  Sedím v kresle uspala som svoju ročnú dcérku ,ktorá my spi na ruke a usmievam sa na telefón. Len preto, že vy ste napísali tento článok po prečítaní ktorého sa neviem inak ako usmievať. Ste úžasná žena a aj keď Vás nesledujem dlho vážim si čas a to dobro, ktoré z Vás ide. Želám krásny večer a teším sa na další článok o našej – vašej ,,zmene,, 🙂 ak vam to ešte nikto nenapísal vyzeráte super ❤️

 67. Alen

  December 3rd, 2018 at 6:39 pm

  Martinka moja, ty si taká zlatá! Dakujem!!! Především za tvůj čas, s miminkem ho určitě nemáš dostatek a přesto si ho pro mne uděláš, abys mi poslala takhle krásnou zprávu! DAKUJEM na stotisíckrát!!

 68. Viki

  December 4th, 2018 at 8:52 pm

  úžasný článok 🙂 vlastne hovno článok…je to celé o tebe…ty si úžasná 😀

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

 69. Alen

  December 14th, 2018 at 2:30 pm

  Viki, to nejsem ani náhodou. To je ty vnímáš slova z článku tak, jak jsem je myslela 😉 Děkuju xoxoxo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

chci vědět, co mám dneska vědět ;-)

Tomu neuvěříte!

Nejsem žádná Jolanda, ale na každý den v měsíci pro vás mám jednu větu, která sedne jako p*** na hrnec. 

NEJLEPŠÍ SLEVOVÉ KÓDY

tohle nosím

TOHLE UŽÍVÁM

TÍMHLE FOTÍM

01

02

03

Co patří do základů šatníku, kde to přesně sehnat (a nepřijít při tom na buben).

*Ano, chci zůstat na mailing listu a mít všechno z první ruky.

Základy šatníku pro všechny boss babes

Artboard 3

TOHLE NUTNĚ POTŘEBUJU

na stránkách mé Školy stylu. Jsem Alenka Šafratová a jen s maturitou a nekonečnou energií jsem pracovala jako stylistka na volné noze, módní redaktorka v Ženě
a život a ředitelka módy v Elle. Teď, s dvacetiletou praxí, učím ženy, jak najít svůj styl v oblékání i v životě. 

O MNĚ

BLOG

PODCAST

KONTAKT

PRONÁJEM

ODEBÍRAT EMAILY

SPOLUPRÁCE

KURZY

jste tady správně!

MOJI MILÍ,

@skolastylu