Jak nakupovat během slev

Ach, to magické slůvko SLEVY. I z perfektně funkčních jedinců dokáže udělat bytosti na hranici šílenství. A pozor, nikoho nesoudím, sama jsem se do téhle taškařice zapojovala dlouhá léta. Ale dokázala jsem se téhle závislosti zbavit… Aspoň, co se týče nakupování módy. U zlevněné sekačky na trávu mám pořád ještě problém odolat 🙂

Tipy, jak nakupovat ve slevách, abyste toho za týden nelitovaly nebo nemusely zbytek měsíce jíst suchou rýži, už jste někde viděly i četly tisíckrát. Proto to do vás nebudu hustit znovu. Prozradím vám, jak to dělám já osobně. A jestli si z toho něco adoptujete (a adaptujete) pro sebe, budu jen ráda.

MOJE 3 TIPY, JAK (NE)NAKUPOVAT VE SLEVÁCH:

 1. Slevy tu nejsou od toho, abyste kupovaly 20 triček po 50 korunách v háemku, ale koupily si jedno úžasné basic tričko ze 100% bavlny a v perfektním střihu třeba v Massimo Dutti (dražší bratr Zary) nebo v COS, zlevněné z dvou tisíc na pětistovku.

  Nebo v ideálním případě, nekupovaly v řetězcích nic a všechny peníze, které jste si odložily stranou na slevové období, investovaly do jednoho fantastického vlněného kabátu z Max Mary, který sice stál 40 a ve slevách 15, ale vydrží vám NA CELÝ ŽIVOT!

 2. Vykašlete se na nákupy šíleně trendy věcí, které jsou tak okaté, že si je každý snadno zapamatuje a už při třetím nošení budete vypadat, že nic jiného nemáte. Soustřeďte se, vytiskněte si můj NÁKUPNÍ SEZNAM ZÁKLADNÍCH KOUSKŮ ŠATNÍKU (nebo si ho stáhněte do telefonu) a jeďte podle něj.

  Vaším cílem by totiž měly být právě klasické basic kousky, které budete moct kombinovat do halelujá a vydrží (a budou vás bavit) déle, než jednu sezónu.
  Konrétní tipy najdete pod článkem dole.


 3. U každého kousku (obzvlášť při nákupech online) se nachvíli zastavte a opravdu upřímně se zamyslete – fakt se vám tohle líbí tak moc, jakože taaaaaak moc, že byste si to koupily ať to stojí co to stojí? Nebo nakupujete jen kvůli tomu, že je na cedulce přeškrtlá cena a “ty dvě stovky, to je přece nic”. Protože dvě stovky ke dvou stovkách a jste v tom za dva litry 🙂

  A vůbec, nenechte se zmást přeškrtanými cenami a super akčními nabídkami. Někdy je to jen skvěle naaranžovaná hra prodejců, kdy vy neušetříte ani korunu a akcionáři si objednávají další long drink na pláži.

A co teda kupovat v zimních slevách?

Kdybych já si měla koupit jen 3 věci tak určitě tyhle:

 • VLNĚNÝ KABÁT (CAMEL COAT)
 • BÍLOU KOŠILI
 • ČERNÉ SAKO (jemně projmuté v pase)

A tady máte ode mně ještě spoustu inspirace, jak tyhle tři věci nosit a s čím je kombinovat:

Happy shopping a jděte na to strategicky!

Xo vaše


KOMENTÁŘE +

 1. Marushka says:

  Krásně napsané…. Tak já zrovna skvělý Camel Coat ulovila v Zaře ✔️Teď budu hledat to sako 😉

 2. Eva says:

  Ze slev už jsem také “vyrostla”. Nenakupuji oblečeni na sklad jenom proto, že je na ně teď sleva.

 3. kiiara says:

  Také už po slevách úplně nejdu a když už něco, tak to musí být neutrální věc která se mi bude hodit ke všemu. Tvůj seznam základních kousků šatníku si budu muset vytisknout a poctivě odškrtávat! Teď jsem totiž zjistila, že mi chybí jeden z nejzákladnějších kousků a to je černé sako. 🙂

 4. Zita Nitkova says:

  Zľavy nezlavy..mne je to fuk ..vacsinou nakupujem v Tkmaxe..a tam sa dajú dajú vybrať dobré a lacné kúsky..

  • Alen says:

   Já to tam taky miluju, jen tam je strašně omezený výběr velikostí, takže ne pro každého a vždycky je to sázka na jistotu.

 5. Pavlí says:

  Alenko, super článek. Díky Tobě a Alex se tím opravdu řídím. Koupila jsem si vlněný camel kabát u Pietra, klasický trennchcoat Massimo Dutti, bílou košili na Zalandu a černé smokingové sako u Spencera No vidíš, jak tě poslouchám? Meldovat to každé slevy, ať na to nezapomeneme! Měj se krásně a těším se na další článek

 6. Anina says:

  Staci byt na rodicaku- to sa potom lahko “nakupuje” rozumej nenakupuje :)))) neni za co… a uprimne tie zlavy byvaju uz skoro kazdy mesiac stale neustale porad… takze uz fakt pochybujem o skutocnej hodnote toho oblecenia a zaroven ten odpad, tolko hadier na jednou kde sa to straca kde to konci … jak to s touto planetou dopadne!;)

 7. Katka says:

  Krásný článek, díky! Taky jsem kdysi nakupovala jak šílená a pak skoro nic nenosila. Teď si ráda počkám na kvalitní, dražší kousek! Krásný den, vám všem

 8. Barbora Jakešová says:

  Já bych tak hrozně chtěla ten béžovej kabát, ale na lidi o velikosti 155cm a 55kg jsem zatím nenašla žádnej, kterej by ze mě neudělal buď Ramba, osobu z devadesátek nebo jinou podobnou příšernost :-))) a když už natrefím na super střih, všude je to od velikosti 36 a tam je v to taky v čudu…, takže Alenko, poraď :-))

  • Alen says:

   Baru, petit velikosti mají většinou v online shopech. Asos má celou kolekci Petite a je krásná! Nebo zkus dětské oddělení v Zaře!!! Tam mají nádherné věci a teď se nesměj, ale některé věci mám odtamtud i já (ano s velikostí 44!), takže tam stopro najdeš a bude ti skvěle sedět!

 9. Martina Elegant says:

  Nic nepotřebuji, ale na podzim za regulérní cenu si něco vyhlédnu a pak čekám, až je to ve slevě, i když bych nemusela. Vždy mi to vyjde. Je to sport a v lednu mám dvojnásobnou radost a jistotu, že je mi to souzené. Za ušetřený peníz jdu v té věci s kamarádkou na kávu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

chci vědět, co mám dneska vědět ;-)

Tomu neuvěříte!

Nejsem žádná Jolanda, ale na každý den v měsíci pro vás mám jednu větu, která sedne jako p*** na hrnec. 

NEJLEPŠÍ SLEVOVÉ KÓDY

tohle nosím

TOHLE UŽÍVÁM

TÍMHLE FOTÍM

01

02

03

Co patří do základů šatníku, kde to přesně sehnat (a nepřijít při tom na buben).

*Ano, chci zůstat na mailing listu a mít všechno z první ruky.

Základy šatníku pro všechny boss babes

Artboard 3

TOHLE NUTNĚ POTŘEBUJU

na stránkách mé Školy stylu. Jsem Alenka Šafratová a jen s maturitou a nekonečnou energií jsem pracovala jako stylistka na volné noze, módní redaktorka v Ženě
a život a ředitelka módy v Elle. Teď, s dvacetiletou praxí, učím ženy, jak najít svůj styl v oblékání i v životě. 

O MNĚ

BLOG

PODCAST

KONTAKT

PRONÁJEM

ODEBÍRAT EMAILY

SPOLUPRÁCE

KURZY

jste tady správně!

MOJE MILÉ,

@skolastylu

ZÁKONNÁ UJEDNÁNÍ

|

práva vyhrazena

|

© škola stylu 2020