Artboard 3

Seznamte se:
foťák Olympus

SLEVOVÝ KÓD JEN PRO VÁS!

Když jsem začala blogovat, myslela jsem si, že čím dražší a větší (a těžší!) foťák budu mít, tím kvalitnější fotky z něj budou. Ano, tak naivní jsem byla. Zakoupila jsem zrcadlovku velkou jako stavební tvárnice a fotila s ní přesně... jeden jediný měsíc!

Ať už blogujete, nebo chcete mít jen krásné fotky z dovolené, už si při tom nemusíte strhnout rameno. Tohle je řešení, které vám opravdu pomůže!

CHCI SE PODÍVAT NA NABÍDKU

A 10% slevu s kódem SKOL-2017-BkG2

JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

Můj první foťák od Olympusu byl Pen PL-7 a bylo to tak dávno, že už se tenhle model ani nevyrábí. A víte co? MÁM HO POŘÁD a pořád funguje jak za mlada! Vloni jsem si udělala radost a pořídila k němu nabušenějšího bráchu Olympus OMD Mark III.


Celou svou blogerskou kariéru jsem všechny fotky dělala právě OLYMPUSEM. Protože je tak skladný a lehký, že ho nacpu i do své Chanelky (pro mě znamení, že je daná věc opravdu miniaturní    ). 

Jaké používám objektivy?

Základní objektiv, který je dodávaný s většinou Olympusů, je 14-42 mm. Má zoom (takže můžete objekty přibližovat podle libosti).

Na focení outfit postů nebo záběrů, kde chcete mít v popředí zaostřený objekt a pozadí rozostřené, na to je super objektiv 45 mm (taky se mu říká portrétový). Ten mám já. Jen upozorňuju, je pevný, to znamená, že budete-li chtít fotit z větší dálky, musíte se fyzicky vzdálit :-)

Nejlepší kombinací těhle obou je objektiv 25 mm. Je portrétový, pevný, ale nemusíte při širším záběru odcházet několik metrů daleko. Taky je z nich teda nejdražší, ale opravdu zastane oba dva výše zmiňované, takže je vlastně nejlevnější ;-)

Všechny tyhle objektivy se prodávají ve stříbrné i černé variantě, aby vám hezky ladil k tělu foťáku, který si vyberete.