OPERACE OČNÍCH VÍČEK KROK ZA KROKEM

Krásný den vám všem! Tak dlouho jsem vám tenhle článek slibovala, ale musela jsem počkat aspoň měsíc, než se mi jizvy zahojí a jakž takž splasknu.


Než se pustíme do konkrétních kroků, jen vám chci vysvětlit, že operaci horních i dolních víček jsem už absolvovala na jiné klinice a výsledky byly naprosto tristní. Jedno oko menší a u pravého víčka mi poškodili nervy, takže ve chvíli, když jsem byla unavená, se mi pravé oko prostě samo zavřelo 🙂 . Proto jsem požádala lidi z Asklepionu, kteří se mi o obličej už chvíli starají, jestli by mi mohli pomoct. Dohodli jsme se na reoperaci spodních víček, které to potřebovaly jak sůl a na korekci horního pravého.

Nakonec to dopadlo tak, že to udělali komplet znovu 🙂


Fotky PO OPERACI nejsou dělané s žádným filtrem, jen u okna na přímém dopoledním světle.A protože už jsem v podstatě recidivista, myslím, že všechny tipy, které vám teď sepíšu, můžete brát jako fakta při rozhodování:


1.Když půjdete na operaci horních NEBO dolních víček, doba hojení je mnohem kratší! Jakmile ale zvolíte cestu “když už tak už” a necháte si odoperovat obě najednou, počítejte s hojením přibližně měsíc. První týden určitě doporučuju zůstat doma! Budete totiž vypadat jako boxer po prohraném zápase. Brýle to spraví, ale na líčení zapomeňte, protože budete mít všude stehy.


2. Na vyndavání stehů půjdete zhruba za týden. Ani pak se nebudete moct další týden líčit.


3. Operace buď horních nebo dolních víček se provádí v lokálním umrtvení. Když půjdete na oboje najednou, počítejte s celkovou anestézii. Což znamená předoperační vyšetření, rozbory krve, měření EKG… Mně to udělali rovnou v Asklepionu, protože zřejmě tušili, že bych se k tomu jinak nikdy nedokopala 🙂 Počítejte s tím, že i tohle se musí platit, takže jestli máte známého lékaře, který vám vyšetření provede v rámci zdravotního pojištění, bod pro vás.

Anestézii si musíte zaplatit taky a je to skoro stejně drahé, jako zákrok samotný :-).


4. Ať už půjdete na jedny, nebo druhé, nebo oboje najednou, jdete hned po zákroku domů. Radím vám, domluvte si odvoz. Já skoro neviděla na krok :-). A po narkóze stejně nemůžete řídit.5. NEBOLÍ TO! Sice budete chvíli vypadat jako oběť domácího násilí, ale fakt nebolí nic z celého procesu. Jediné, co vám teda povím, je, že hojení strašně svědí. A když si nemůžete oči pořádně promnout a poškrábat, je to někdy k zešílení.6. Po vyndání stehů byste měly jizvy masírovat, čímž uspíšíte hojení. Nebudu vám lhát, nemasírovala jsem ani jednou. Takže se budu hojit pravděpodobně další půlrok 🙂 .


7. Modřiny jsem měla 2 týdny, ale pamatuju si, že při té první operaci jsem je měla měsíc a “cestovaly” mi po obličeji až k bradě. Tentokrát se už po 10 dnech daly skvěle zakrýt make-upem.


8. Finální výsledek uvidíte až za cca 6 měsíců a měl by vydržet minimálně 5 let. Záleží ovšem na elasticitě vaší kůže a samozřejmě na kvalitě zákroku.


A teď nejdůležitější věc: Nevybírejte si kliniku podle CENY! Tenhle zákrok stojí kolem 20 tisíc a když ho někde nabízejí za 4 tisíce, je to krajně podezřelé. Ovšem ani to, že zaplatíte spoustu peněz, vám nezaručí skvělý výsledek. Já jsem toho se svou první operací jasným důkazem. Zaplatila jsem tenkrát 28 tisíc, vypadala jsem jako po mrtvici a po půl roce jsem to měla ještě horší, než když jsem tam šla. Radím vám proto, udělejte si nejdřív průzkum. Najděte kliniku, kterou doporučují konkrétní lidé, které buď znáte osobně, nebo je sledujete na sociálních sítích.


A ještě ceny – horní a dolní víčka stály 15 500 Kč, s anestézií, předoperačním vyšetřením, pooperační péčí a všemi léky, které dostanete s sebou, byla celková cena 23 000 Kč.


Doufám, že vám článek pomůže v rozhodování. Za sebe můžu odpovědně říct, že pokleslá víčka opticky přidají dobrých 5 let navíc a to si málokdo může dovolit 🙂 . Ale vážně, víte, jaký mám názor na veškeré plastické a estetické úpravy obličeje – NEDĚLÁM TO PROTO, ŽE CHCI VYPADAT MLADŠÍ, ALE PROTO, ŽE CHCI VYPADAT ODPOČATÁ.


Mimochodem, když jsem o téhle operaci začala mluvit, nevěřila jsem, kolik mi od vás přišlo zpráv, že už jste na tom byly, nebo se k tomu zákroku chystáte. Takže “jít na víčka” už je vlastně takový standard, jak se o sebe starat. Sice to není nejlevnější sranda, ale výsledek stojí za každý halíř!


Mějte nádherný (odpočatý) nový týden a kdybyste měly ještě jakékoli dotazy, sem s nimi. Nebo se podělte o svoje zkušenosti s ostatními čtenářkami, víte, jak to tady máme už zavedené 😉 .

Xo, Vaše

Článek vznikl za laskavé spolupráce s Asklepion – Klinika a institut estetické medicíny. Děkuju, Aničko i paní doktorko Singerová!


KOMENTÁŘE +

 1. Katka says:

  Ahoj Alenko, děkuji moc za tento článek. Člověk nikdy neví kdy to bude potřebovat:-)
  Udělali ti to krásně 🙂 A fakt mně překvapuje, že to nebolí…ono to asi vypadá horší než ve skutečnosti je.
  Přeji krásný večer, Katka

 2. Miluška says:

  Já myslím že kdo má s tím problém a má na to penízky tak je to skvělý zákrok, protože podle mě i zdravotně to pomůže.Neboli tolik oči, líp se vidí, není hned únava očí při práci na počítači ap.Takze myslím super a děkuji za pěkný popis.

  • Alen says:

   Milu, vidíš, to jsem v článku úplně zapomněla napsat!! Že to není jen marnivost, ale může to pomoct i z ryze zdravotního hlediska! Děkuju ti za připomenutí, hned to tam jdu dopsat! Co já bych bez vás, holky moje, dělala?!?! 😉

 3. El says:

  Ahoj Alenko,

  máš to moc hezky udělané. Mě by tedy ještě zajímal název té kliniky, kde to zkazili. Už jen kvůli tomu, že zrovna v tomto jsem brala cenu jako skutečně hlavní faktor jistoty. A zkušenosti – recenze jiných.
  Já mám popadlá víčka od dětství (prostě se tak narodila) :)) A každý rok mě tak od puberty chytá období, kdy vážně přemýšlím nad operací, ale hrozně se bojím, aby to nezkazili ..

  • Alen says:

   Leni, jak vidíš, všechno jde opravit. A já, kdybych nebyla tenkrát tak rozzlobená, samozřejmě bych žádala opravu. Jen já jsem takový flegmouš a nezodpovědná osoba, že jsem nad tím mávla rukou a řešila to, až když mi to zase dělalo problém při líčení atd. Bohužel, přesně z tohohle důvodu to jméno říct nemůžu, protože by se určitě ohradili, že jsem to s nima měla řešit. Měla! Byla to moje chyba. Tak proto.
   Takže neboj, udělej si svůj průzkum a jdi tam, kde už byli ti, kteřím věříš. A uvidíš, že všechno dobře dopadne a HLAVNĚ, že se ti strašně uleví!

 4. Gabriela says:

  Dobrý den Alenko,
  na operaci horních i dolních víček jsem byla také a musím říct, že to byla skvělá investice.
  Přesně jak píšete, člověk přestane vypadat unaveně. Po operaci jsem už pět let a stále to vypadá skvěle.
  Jinak chci ještě říct, že jste strašně milá, sympatická, pozitivní a navíc ještě pěkná, začala jsem Vás sledovat nedávno a Vaše příspěvky mě vždy potěší. Přeji mnoho úspěchů v další práci Gábina

  • Alen says:

   Gábi, to je nádherný vzkaz! Moc za něj děkuju!!!! I za to, že ses podělila s ostatními, kterým to může ulehčit rozhodování. DĚKUJU!!!!

 5. Jana says:

  Ahoj Alenko! O této operaci přemýšlím už delší dobu, ale ještě stále jsem se neodhodlala. Pořád u mě převažuje strach, ale myslím, že za cca 2-3 roky k tomu dospěju. Zatím z toho mám husí kůži i když jsem naprosto přesvědčená, že je to věc, kterou jsem si už ‘naordinovala’ předem

  • Alen says:

   Jani, strach z čeho?? Z bolesti? Nebolí to 🙂 Že to zkazí? Opraví to! A myslím, že v životě je mnohem lepší litovat věcí, které jsi udělala, než na smrtelné posteli litovat toho, žes něco neudělala. Protože i kdyby to čistě náhodou nevyšlo podle představ, tak se to dá opravit. Tohle není ten typ estetické operace, která se už nedá předělat 😉 Držím palce a nenech strach, aby ti kazil plány na lepší život 😉

 6. Naďa says:

  Dobrý den Alenko,byla jsem také(jen horní víčka),v březnu to bude rok,když se na sebe podívám do zrcadla,tak bych řekla OK,ale na fotkách vidím,že mám jedno oko menší ,musim se dokopat se objednat na kontrolu,protože mi to normální nepŕijde.Naďa

  • Alen says:

   Já to taky dlouho nepoznala, jenže jak říkám na kurzech ve Škole stylu – když nevíte, vyfoťte se, protože objektiv NIKDY nelže 🙂 A určitě to s nimi konzultuj!Já se na to vykašlala a takových peněz jsem kvůli tomu vyhodila oknem, ještě teď bych si za to nalískala :-)) Držím palce, ať to dobře dopadne!

 7. Terez says:

  Ahoj Alenko,
  moje maminka na téhle operaci byla taky. Trápila ji povadlá horní víčka a když byla unavená, připadala si, jak když jí na víčkách sedí slon…
  Týden si poležela v posteli (ono to pomůže i na ty modřiny, aby se to “nevylilo” víc, než je nutné), chvíli chodila s brýlemi a bylo to. A v rámci léčení měla i psí dohled přímo v posteli 😀
  A dneska je spokojená. Ještě pořád jí víčka drží a to už to nějaký ten rok je.
  Tak ať se ti na svět krásně kouká novýma “lepšíma” očima ♥

 8. Monika Mensikova says:

  Dobry den, byla jsem na operaci ocnich vice, a po 3 tydnech mi prijdou vicka stale moc vystoupla, lekar rikal, ze vse se ustali do 3 mesiců, prosim vas, mohla bych videt vasi fotografii nyni.. po vice nez 3 mesicich?

  dekuji vam mnohokrat. Monika Mensikova

  • Alen says:

   Dobrý den, Moniko. Tohle je ale dva roky starý článek, takže už mě můžeš vidět celou “zahojenou” 🙂 Stačí se podívat na můj instagram @skolastylu, tam jsem denně v přímém přenosu. A buď trpělivá, oči se opravdu hojí hodně pomalu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

chci vědět, co mám dneska vědět ;-)

Tomu neuvěříte!

Nejsem žádná Jolanda, ale na každý den v měsíci pro vás mám jednu větu, která sedne jako p*** na hrnec. 

NEJLEPŠÍ SLEVOVÉ KÓDY

tohle nosím

TOHLE UŽÍVÁM

TÍMHLE FOTÍM

01

02

03

Co patří do základů šatníku, kde to přesně sehnat (a nepřijít při tom na buben).

*Ano, chci zůstat na mailing listu a mít všechno z první ruky.

Základy šatníku pro všechny boss babes

Artboard 3

TOHLE NUTNĚ POTŘEBUJU

na stránkách mé Školy stylu. Jsem Alenka Šafratová a jen s maturitou a nekonečnou energií jsem pracovala jako stylistka na volné noze, módní redaktorka v Ženě
a život a ředitelka módy v Elle. Teď, s dvacetiletou praxí, učím ženy, jak najít svůj styl v oblékání i v životě. 

O MNĚ

BLOG

PODCAST

KONTAKT

PRONÁJEM

ODEBÍRAT EMAILY

SPOLUPRÁCE

KURZY

jste tady správně!

MOJE MILÉ,

@skolastylu

ZÁKONNÁ UJEDNÁNÍ

|

práva vyhrazena

|

© škola stylu 2020