3 TIPY NA OUTFITY DO PRÁCE

Krásný den, moji drazí! A je to tady!!! Léto neoficiálně skončilo a zcela oficiálně začal nový pracovní (a školní) proces. A abych vám ten skok co nejvíc ulehčila, mám pro vás několik novinek. První je ta, kterou vidíte na vlastní oči – NOVÝ DESING BLOGU. Ještě se snažím všechno postupně vyladit, tak se mnou mějte trochu strpení.

 

Druhá velká věc, kterou vám s radostí oznamuju, je, že blog slaví ROČNÍ NAROZENINY! A protože dárky raději rozdávám, než dostávám, budu vám celý měsíc rozdávat úžasné dárky. Jako poděkování za to, že už jste se mnou tak dloho, za vaše nádherné vzkazy, za váš čas a loajalitu. A nebude to lecjaká giweaway – u mě totiž budete vyhrávat VŠICHNI! Začínáme od příštího týdne, a rozdám vám dárky za skoro 100 tisíc korun 😉

 

A třetí novinka je, že začíná back to work sezóna (+ samozřejmě nové podzimní trendy). Pořád mě prosíte o radu, co na sebe do kanceláře, když nemusíte striktně dodržovat daný dress code. Tak pro vás mám 3 tipy, jak na business módu, aniž byste musely nosit šedivé kostýmky pořád dokola.

 

TIP Č. 1: VOLNÁ SUKNĚ

Nebojte se vzít si áčkovou sukni, kterou jste nosily na dovolené. Když si k ní oblečete “seriózní” bílou košili, stylový pracovní outfit je na světě. A rozhodně k ní nemusíte nosit nějaké extra vysoké jehly. Stačí boty s mini podpatkem (na kačence), nebo klidně baleríny, mokasíny, slip-on…. V případě, že máte benevolentní spolupracovníky a nadřízené, klidně i tenisky!

TIP Č. 2: LEDVINKA MÍSTO PÁSKU

Nejprve si ale ujasníme pojmy: ledvinkou nemyslím tu nylonovou věc, kterou mají tak v oblibě čeští muži vydávající se za hranice 🙂  Ledvinka v trendy slova smyslu je kožená kapsička, která ozvláštní už “okoukané” sako nebo baloňák.

 

TIP Č. 3: JEDNOBAREVNÝ KALHOTOVÝ KOSTÝM

Trend monochromatických kostýmů nám naštěstí zůstane i z léta. Na podzim k barevné škále můžete přidat ještě hnědou, horčicovou nebo super trendy kostku! A opět nejsou nutné podpatky. Jestli vám to vaše pracovní zařazení dovolí, klidně k němu obujte černé nebo bílé conversky.

 

Doufám, že jsme vám aspoň trochu pomohla s novou pracovní garderóbou (s novým pracovním nadšením vám pomůžu v dalším článku) a těším se, až mi dáte vědět, co si myslíte o novém blogu. A samozřejmě mi napište, jestli budete soutěžit!

Přeju vám úspěšný start do školního kolotoče a pevné nervy, jestli máte doma prvňáčky 😉 .

Xo, Vaše fungl nová

Sukně – H&M

Bunda – ZARA

Boty – VALENTINO

Kabelka – CHANEL

Náramek – TIFFANY & Co.

 

KOMENTÁŘE +

 1. Bára says:

  Alenko, já vždy soutěžím, sice neúspěšně, ale vždy :-)))) takže i tentokrát…

 2. Veronika says:

  Ahoj, nový blog je moc hezký. Takový čistý Jednoduchý a přehledný, chválím. Soutěžit budu a modlit se taky, abych vyhrála, protože si to zasloužím žejo… A za outfit tipy děkuji, přesně šité na míru a jako vždy perfektní

 3. Gina says:

  Ahoj Alenko, když to vidím a čtu tak mi asi ani tolik nevadí, že přichází podzim 🙂 blog je krásný, tipy super, soutěž jako třešnička na dortu…jen tak dál 🙂

 4. Hana.Oli says:

  Ahoj Alenko, nový blog je krásný a za tipy děkuji. 🙂 Soutěžit budu a třeba budu mít i trochu štěstí a vyhraju. Přeji Tobě i Tvým čtenářkám krásné podzimní dny.

 5. Jana says:

  Alenko, jste super. Jeden z mála blogů, co čtu. Neuvěřitelně Vám to vždy sluší. Jste ženská, co má šmrnc a bude mít i v 70. Jen tak dál. Ráda Vas čtu i sleduji na ig.

 6. Marketaba says:

  Blog ma krasny novy kabatek! Moc te zdravim, Alenko

 7. Baru says:

  ♥️ Muj oblibeny blog!

 8. Lenka Stajnerova says:

  Ahoj Alenko, nový vzhled blogu je moc pěkný, jelikož jsem prcek 153 cm, tak bych uvítala i nějaké typy pro takové prcky do kanceláře … a to nemyluvím o tom, že jsem baculka :).

  Na souteže se teším.

  • Alen says:

   Leni, většina tipů funguje na jakékoli postavy, jen je potřeba spíš úprava střihu a délek. Jinak je to univerzální 😉 Ale už jsem několikrát psala, nejlepší tipy pro “prcky” najdeš na blogu stylistky Kateřiny Bahnové http://www.stylingbyme.cz/ Sice není baculka, ale opět – spousta tipů platí na různé typy figur.

 9. Vera says:

  Gratulace k rocnim narozeninam ,doufam ,ze budu gratulovat i ke stovce.

 10. market.cesankova says:

  Tak si utíkám přečíst nový článek a to je teda překvápko 🙂 Nový vzhled blogu je pecka! Určitě za tím je spousta práce a fakt nechápu, jak to Alenko můžete za těch 24h zvládat, o ranním cvičení ani nemluvím 😀 Díky za fain tipy a přeji krásný podzim.

 11. Natalie says:

  Aaa, funglac, to je hezky. Musim rict, ze i ty puvodni clanky vypadaji jako fungl nove v tom prostredi- mame zase co cist soutezit urcite budu, i kdyz soutěže typu kolo stesti na mne neplati. Jestli jsem kdy neco vyhrala, bylo to napsat nejaky clanek, prispevek- takze vyhra po pravu vydrena, LOL

  • Alen says:

   tak ja dam jednu soutezni otazku typu: napiste esej na tema… a urcite vyhrajes! 😉 jsem moc rada, ze se ti fungl stranky libi!!

 12. Karolina says:

  Alenko, krásný design a ještě krásnější je, že tu s námi jsi Nádherný pondělní den,K

 13. Nikola says:

  Ahoj Alenko. Zmena blogu je super, takova nenasilna. Mne ale nejvic uchvatila ta tvoje bunda. Urcite takovou podobnou potrebuji, i kdyz zrovna ted do prace nechodim :). A na souteze se samozrejme moc tesim.

  • Alen says:

   Nikolko, teď jsem jí viděla v Reserved, úplně nemlich to samé 🙂 A jsem moc ráda, že ti ta změna přijde dobrá, měla jsem z toho šílené nervy 🙂

 14. Veronika H. says:

  Ahoj Alenko, do dalších narozenin blogu hodně spokojených čtenářů. Soutěžit budu ráda.
  Zdraví
  Veronika

 15. Petra says:

  Ahoj Alenko,nový desing blogu k ročním narozeninám se povedl a soutěžit budu rada.Tolikrat už jsi mi zlepšila ráno,je fajn,ze píšeš dalhezky den Petra

  • Alen says:

   Peťulko, díky moc, to mi strašně lichotí, že se mnou trávíš rána 🙂 Je to pro mě vážně čest, protože po ránu já snesu málokoho :-))) A jestli to máš podobně, tak je to pro mě extra pocta! 😉

 16. vladimíra says:

  Alen, jedná veeeelká gratulace :-), s novým školním rokem nová tvář blogu – prima změna a pracovní outfit je povedený !!!
  No, a že bych zkusila poprvé štěstí v soutěži…… jasan, jdu do toho….. .
  Krásné, skoro podzimní, dny přeji nejenom Tobě, ale i všem Tvým čtenářkám.

 17. Andrea says:

  Ahoj Alenka, ak smiem tykať ;-), čítať Tvoj blog pri raňajkách je tak pekné naštartovanie dňa, zmena blogu je pekná, aj keď vlastne u Teba všetko je vždy tip-top 😉 Súťaž bude isto zaujímavá, nikdy som nič nevyhrala, že by som skúsila ? Prajem všetko len to najlepšie a teším sa na ďalšie príspevky, rady a tipy.

  • Alen says:

   Andrejka, tykat MUSÍŠ! 😉 Děkuju za krásný vzkaz, jsem moc ráda, že se ti ta změna jeví jako k lepšímu, byla jsem z toho nervózní jako pes :-))

 18. Marie K. says:

  Ahoj Alenko, jako vždy úžasný…nový vzhled blogu je moc krásný, tobě to sluší a ty tipy jsou přesně pro mně a to nejsem kancelářská :-)) Všechno nejlepší k prvním narozeninám

 19. Klára says:

  joooo….pokračuje a její blog je ještě krásnější… Všechno nejlepší k narozeninám a děkuji Alenko

 20. Paja says:

  Musím říct, že je mi opravdu líto, že nechodím do práce a jsem na té pohodové mateřské dovolené Takovéhle outfity bych si nechala líbit. Blog je super, jednoduchý design, to je moje. Moc ráda Vás sleduji!

 21. Elen L. says:

  Alenko, blahopřeji k prvním narozeninám blogu. Já čtu dva – tebe ☺️ A lucieliving úplně z jiného soudku. Omezila jsem na dva, protože víc jaksi nestíhám Nový vzhled je moc pěkný, i původní se mi líbil. A už se moc moc těším na soutěže. Když píšeš, ze vyhrají všichni, tak snad i já . Moc děkujeme

  • Alen says:

   Elenko, to je mi obrovskou ctí, že jsem se dostala do takhle úzkého výběru a o to víc si vážím tvých slov! A držím palce, ať určitě vyhraješ, šancí bude tolik, že to by bylo, aby nebylo 😉

 22. Martina says:

  Jde tohle je tak super. Tak za 1. jsem ráda, že blog dál funguj. Ale pochopila bych i důvod, proč skončit nebo si dát pauzu. 2. Ta sukně je prostě boží (ještě víc než Arnoštek v Kouři) 3. Díky za nekonečnou inspiraci

 23. Brettka Katka says:

  Ahoj Alenko. Ani nevíš jak si se mi trefila do noty s tvymi tipy. Dneska jsem nastoupila do nové práce a jistily to černé kalhoty a bílá košile. Jak já jsem ráda za ty fotky..blog nádhera a soutěž, těším se jak malé děcko. Katka

  • Alen says:

   Kačenko, tak především ti držím palce, ať se ti v nové práci líbí a přináší ti jen potěšení (a výplatu teda taky 🙂 A samozřejmě obrovské díky za krásný vzkaz!!

   • Brettka Katka says:

    Děkuji moc.. nejsem žádný fluktuant, v posledním zaměstnání jsem byla skoro 24 let :-)….. musela jsem být v uniformě, tak si nedovedeš představit jak se těším, že se budu normálně oblékat do práce. Já se taaak těším…

    • Alen says:

     😀 Tak to úplně chápu a o to víc ti to přeju! A snad u mě najdeš i dál nějakou inspiraci, aby se ti ráno hezky vstávalo 😉

 24. Renca says:

  Ahoj Alenko, v prvom rade prajem tvojmu blogo “dietatku” k jeho 1.narodeninam vsetko naj…nech ti to pise stale tak skvelo a vtipne. Novy dizajn sa ti fakt vydaril, ale chybaju mi na nom prelinky na outfitove kusky , my co nemame nos na skvele kusky do satnika sme bez tvojich tipov stratene. Moc chvalim suknu, krasna sukna i majitelka .

  • Alen says:

   Renatko, děkuju za krásný vzkaz!! A máš pravdu, děkuju, že jsi tak všímavá! On ten plugin zmizel při tom předělávání a už na tom pracujeme od pátku a hledáme ho, kam odešel :-))) Já jsem z toho celá na trní. Snad se to už zítra podaří a opět bude viditelný. Děkuju moc!!!!!

 25. Míša says:

  Jediný blog, který čtu. Alenko jsi skvělá a inspirativní a já se těším na další workshop do Tvé Školy stylu, na který jsem se teď na září přihlásila.

  • Alen says:

   Jeeee, Mišáku, a na jaký jdeš?? To už se na tebe strašně těším!! Škoda jen, že na těch workshopech neučím, ale kvůli tobě budu v kanclu a o přestávce tě přijdu pozdravit 😉

 26. Bohunka says:

  Ahoj Alenko,
  jsi krásná a silná žena! Ráda tě mám dennodenně po svém boku (i když jen v té malé placaté krabičce) a ráda si s tebou zasoutěžím. Jsi pro mně inspirací . Krásný blog.

  • Alen says:

   😀 Bohu, ty jsi kouzelná :-)))) Tak doufám, že spolu v krabičce bok po boku ještě nějaký ten pátek pobudeme :-)))) A držím palce, ať vyhraješ něco krásného! Děkuju za všechno!!

 27. Michaela says:

  Ahoj Ali! Nový blog je úžasný, takový svěží. Moc ráda čtu tvé inspirativni články a rady a taky moc nechápu, jako většina z nás, jak to vše stíháš pokaždé, když prijdu z prace, zapinam IG a těším se na tebe na soutěže se moc těším, i když jsem v nich nikdy nic nevyhrala. Tak to třeba klapne, kdyz píšeš, že vyhrajem všechny všechno nejlepší k narozeninám

  • Alen says:

   Michalko, jak pořád říkám, bez chlapa a bez dětí to jde. Ale až ten chlap dorazí, tak budu mít útrum :-)))) Ale moc děkuju za nádherý vzkaz a kompliment, je to pro mě pocta! A vsadím se, že vyhraješ stopro! 😉

 28. Mirka says:

  Také se připojuji s chválou, moc hezké. Ale hlavně Ali, že jsi nám nezmizela a nevykašlala jsi se na blog, potažmo nás. Já bych tě četla i z “holé” stránky! Pa

  • Alen says:

   Mirunko, tak cteni z hole stranky me rozesmalo na cely balkon To je skoro jako z Cimrmana – mohly byste cist z rozpalene trouby :))) Moc dekuju! Za krasny vzkaz i za to, ze jsi mi skvele prodlouzila zivot 😉

 29. Pavlina says:

  Ahoj Alenko, ctu jen jediny blog,TVUJ. Za prve te znam a za druhe pises o vsem co me zajima. Dekuji P. Jsi skvela a odvazna.

  • Alen says:

   Pavli, s tou odvahou teda fakt nevím 🙂 Ale moc děkuju za krásný vzkaz, slibuju, že budu dál hledat témata, která by tě mohla pořád zajímat!

 30. Lucie says:

  Alenko, tvůj blog mě baví! Moc nepřispívám, ale je čas to změnit. Vím, jak zpětná vazba potěší a motivuje do budoucna. Takže moc chválím nový design blogu, je to skvělá změna a posun! A při čtení článku snad i trochu lituji, že momentálně nechodím do kanceláře. Moc ti to sluší!!!

  • Alen says:

   Luci, to je od tebe tak krásné!! Máš naprostou pravdu, každý komentář je obrovská motivace a já za ten tvůj jsem strašně vděčná! Děkuju za krásný kompliment a neboj, až zase do kanclu vyrazíš, rady u mě vždycky najdeš 😉

 31. Veronika says:

  Ahoj Alenka,
  Tvoj blog je to najlepsie co na ceskej aj slovenskej blogerskej scene aktualne mame a velka vdaka za to. Studnica nekonecnej inspiracie, kvalitne clanky a uzasne vtipne postrehy zo zivota, si proste TOPka. Zelam do buducna len to najlepsie a dufam, ze blog oslavi este veelmi vela narodenin rada sa zapojim do sutaze

  • Alen says:

   Verunko, to je taaaaaak krásný vzkaz, že to snad ani nemůže být pravda! 😉 Moc děkuju za krásná slova, fakt mě to dojalo!!

 32. Radka says:

  Dobrý den,
  moc se mi líbí vaše nové stránky, váš vkus, váš styl, jste pro mě velice inspirativní, ať v oblasti módy, tak i kosmetiky. Moc se těším na soutěže a vaše další příspěvky, hltám každý!!!

 33. Ľubica says:

  Alenko, tvoj blog je úžasný. Objavila som ho (Teba) iba nedávno na instagrame úplne náhodne a som tomu veľmi rada. Konečne som našla blog, ktorý je písaný ľudsky, na nič sa nehrá. Páči sa mi ako píšeš. Tvoje storys na Instagrame sú super. Blog má veľmi pekný vzhľad a články som už prešla skoro všetky. Takže držím ti palce nech sa ti darí a budem sa tešiť na nové príspevky, fotečky….

 34. Eva says:

  Alenko; gratuluji k úžasnému blogu , který moc ráda čtu. Tento styl oblečení mám moc ráda.

 35. Jane says:

  Alenko jsi pro mě inspirací, prostě úžasná žena no a soutěže jasná věc,snad prolomim smůlu a něco vyhraji , naposledy to bylo v dětství

 36. Lenka Brestenská says:

  Alenka, sledujem Tvoj IG a vždy sa na ňom bavím. V dobrom. To Tvoje “Dobré ráno moji milí” mi vždy urobí náladu :).
  Blog čítam, len nepíšem. Vzaôla som si kopec rád k srdcu, nielen vo vzťahu k móde, ale v živote.
  Začal sa mi / nám zase ďalší školský rok. Dve školopovinné dcéry (14 a 10), práca, poobedené krúžkové taxikárčenie. Ešteže sme na to s manželom dvaja, občas je to “záhul”.
  Teším sa naďalšie napredovanie blogu a podnetné články.
  Na ceny sa neteším, také šťastie zase nemám, stačí mi to moje životné šťastie 🙂 .

 37. Olina Lukešova says:

  Ahoj Alenko, soutěžit budu určitě…..blog je super a Tobě to moc sluší..přeju hooodně štěstíčka do dalšího blogovacího roku.:) O.

 38. Ahoj Alenko,
  Blog je vychytaný a moc se mi líbí
  Mým nynějším dress-code jsou většinou tepláky a triko… Výjimečně ryfle nebo jednou za čas šaty – mateřská je krásná věc a hlavně člověk strašně spoholdní‍♀️ říkala sem si a dala si za úkol, že nebudu ta šedá myš maminek které říkají, že na sebe nemaji čas. No asi tak zatím co máme 4 měsíce malou sem si stihl zajít tak akorát na obočí protože na více momentálně nemám s malou nervy. Ona není spací miminko takže je skoro pořád wake UP a má takovy ty dvacetiminutovky a za tu dobou tohoto moc beauty stihnout nejde ráda soutěžím, i když se zatím štěstí usmálo na jinou, ale říkám si, že někdy to štěstí musí sednout i na mě krásný víkend a jen tak dál. Jsem tvým čtenářem a vždy budu a na insragramu tě hltàm též.

 39. Zuzana H. says:

  Krása střídá nádheru.. čistý a přehledný design, super Alenko! Moc se Ti to povedlo, šikovná to žena jsi! Soutěžit budu ráda, donedávna jsem si myslela, že mám štěstí v lásce a proto nevyhrávám, což se teda taky nepotvrdilo, tak nevím.. třebas to vyjde 😀
  Měj se báječně a příjemný start do nového týdne!

 40. Laďka says:

  díky za inspiraci

 41. Kristi says:

  Alenko,
  miluju váš blog a samozřejmě soutěžit budu (jsem celkově hodně soutěživý člověk!)…

  Letošní září po 19 letech nezačínám nástupem do školy, ale do práce. Resp. ještě se plácám na pracáku a obcházím konkurzy všeho druhu. A je to darda. Díky za skvělé tipy, uvidím, kam mě přijmou a jaké budou fashion-rules 😀 Ovšem na pohovory chodím v tom nudném kostýmku a lodičkách, ale už jsem ve své generaci (26-35 cca) asi poslední na této planetě. Většina lidí i do velkých mediálních domů a veřejnoprávních médií chodí na pohovory v triku, riflích a keckách. Tak si říkám, kdo je víc mimo (ale mně už 3 práce nabídli, tak třeba to o něčem svědčí)….

 42. Romana Trojanová says:

  Ali blog je pecka převeliká a ty třešnička na dortu ,baví mě ten nadhled a špetka blázniviny ,radost se kterou to děláš a poctivá práce se vším . Těším se na další příspěvky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

chci vědět, co mám dneska vědět ;-)

Tomu neuvěříte!

Nejsem žádná Jolanda, ale na každý den v měsíci pro vás mám jednu větu, která sedne jako p*** na hrnec. 

NEJLEPŠÍ SLEVOVÉ KÓDY

tohle nosím

TOHLE UŽÍVÁM

TÍMHLE FOTÍM

01

02

03

Co patří do základů šatníku, kde to přesně sehnat (a nepřijít při tom na buben).

*Ano, chci zůstat na mailing listu a mít všechno z první ruky.

Základy šatníku pro všechny boss babes

Artboard 3

TOHLE NUTNĚ POTŘEBUJU

na stránkách mé Školy stylu. Jsem Alenka Šafratová a jen s maturitou a nekonečnou energií jsem pracovala jako stylistka na volné noze, módní redaktorka v Ženě
a život a ředitelka módy v Elle. Teď, s dvacetiletou praxí, učím ženy, jak najít svůj styl v oblékání i v životě. 

O MNĚ

BLOG

PODCAST

KONTAKT

PRONÁJEM

ODEBÍRAT EMAILY

SPOLUPRÁCE

KURZY

jste tady správně!

MOJE MILÉ,

@skolastylu

ZÁKONNÁ UJEDNÁNÍ

|

práva vyhrazena

|

© škola stylu 2020