4 tipy, jak neumrznout a zůstat stylová


Krásný den, moje milé! Tohle je sice úplně první článek na “nový” blog, ale vzhledem k tomu, že celý redakční systém je pořád stejný (wordpress), nebudeme kolem toho dělat žádné caviky (nebo cavyky?? 🙂 )

Začneme zgruntu a čím jiným, než stylingovými tipy, ať je vám článek co nejvíc k užitku a až se vydáte na nákupy do víru slev, tak vás, doufám, bude inspirovat.

STYLINGOVÝ TIP 1: CO NOSIT MÍSTO PÉŘOVKY

Zimu všeobecně nemám v lásce. Ale co mě na ní nejvíc drásá je pohled na nádhernou ženu v úžasném outfitu, přes který obleče… bundu na lyže! Pravda, ještě mnohem horší varianta je lyžařská bunda, kterou si obleče muž na oblek.

Jestli žijete v domění, že jediné, co vás uchrání od chladu, je buřtová péřovka ála panáček Michelin, tak už dávno ne. Kabáty z umělé kožešiny nebo ze směsi vlny a kašmíru dokážou úplně stejné zázraky a ještě vám nezničí váš jinak vymazlený outfit.

tonal styling tón v tónu béžová barva jednobarevný outfit na zimu

STYLINGOVÝ TIP 2: JAK NOSIT SUKNI V ZIMĚ

Na tohle se mě ptala spousta z vás. Protože, díky mně (well done, Alenko, well done 🙂 ), jste ze svého repertoáru odstranily tělové silonky a teď řešíte problém, co ke světlé sukni, když se vám do černých punčocháčů nechce.

Všeobecně v zimě nosím sukně minimálně a když už, tak dělám tenhle trik: kupuju si sukně, které jsou v délce do půlky lýtek a nosím k nim vysoké kozačky, které sahají pod okraj sukně. Takže i když si k tomu vezmu černé silonky nebo jégrovky, nejsou prostě vidět.


flitry šaty na party zavinovací jak nosit flitry i přes den slavností styling večerní outfit

STYLINGOVÝ TIP 3: JAK NOSIT KRÁTKÉ ŠATY V ZIMĚ

Tenhle fígl se netýká jen délky šatů, ale můžete ho aplikovat i v případě, že nemáte zrovna nohy Karoliny Kurkové 😉

K šatům si oblečte černé silonky a mějte na paměti moji mnemotechnickou pomůcku: Čím průhlednější silonky, tím dokonalejší nohy byste měly mít. Takže jestli máte velikost 44+ (jako v mém případě), oblékám zásadně silonky, které jsou neprůhledné. Opticky to zeštíhlí a když je v nich příměs nějaké přírodního materiálu (bavlna, vlna), tak i zahřejí.


pyžamo domácí oblečení župan souprava ponožek a masky na spaní maska teplé ponožky župan s kapucou

STYLINGOVÝ TIP 4: JAK BÝT POŘÁD V TEPLE

Zůstaňte doma zachumlaná v pyžamku. Kéž by to bylo možné, co? Ale teď vážně, chtěla jsem vám dát ještě jeden úplně konkrétní tip na nákup. Jestli sháníte opravdu (ale OPRAVDU) teplý župan, tak tohle je on. Já jsem na župany trochu úchyl, potřebuju, aby byl teplý, ňuňací a měl kapucu. A sehnat něco takového není snadné. Jestli máte doma studený odchov, tohle je pro vás svatý grál. Jen vás upozorňuju, že je v něm fakt strašné vedro. Proto jestli doma fajrujete, tak na něj zapomeňte, protože budete jak v saunovém světě 🙂


Kdybyste se chtěly mrknout na outfity “v pohybu”, přikládám vám i video.Doufám, že vám pár mých fíglů pomohlo a strašně se těším, až se tady odteď budeme zase potkávat pravidelně, každý týden!

Mějte se nádherně a neumrzněte!
xo vaše


Fotky i video vzniklo za laskavé spolupráce se značkou F&F, kterou seženete v síti Tesco. Můj soukromý tip: Největší výběr mají v Letňanech, takže až budete na výletě v Praze, víte, co musíte zakomponovat do svého seznamu míst k návštěvě 😉

KOMENTÁŘE +

 1. Hani says:

  Krásné tipy ☺️ jako vždy Alenko. Já třeba sukně v zimě vůbec ‍♀️ nevím jakou správnou šaty občas ( spíš výjimečně) a hlavně sehnat hezky padnoucí kozačky, to je taky dnes oříšek ( Teda aspoň pro mě) . Krásný den

  • Alen says:

   Hani, to máme úplně stejné. V zimě to nedávám, protože nemám ráda silonky v jakémkoli provedení. Ale vždyť se nic neděje, zachvíli bude jaro a zase máme na půlroky šanci se vyřádit :-)))

 2. Zuza says:

  Tak já asi potřebuju ty tělove silonky, aby se vrátily do módy ‍♀️
  Nosím v podstatě jen sukně, ke kolenum a v práci jsem bud v lodickach nebo balerinach, budu asi muset dohledat starší články na blogu, co s tim.
  Jinak super článek, dekuju ♥️

  • Alen says:

   Zuzi, tady bohužel nejde o nějaký “trendy výmysl”, to je holý fakt, že se tělovky přestaly vyskytovat už v 90’letech. A je k tomu jediný důvod – vypadají na nohách hrozivě. Takže JAKÁKOLI jiná barva je super. Ale víš co, jestli se ti líbí, klidně je nos. Jak říkám, nejde o trend, ale o pocit. Takže se tím vůbec netrap, život už je takhle dost složitý 😉

 3. Štěpánka says:

  Alenko, na tvé doporučení Ježíšek donesl župan a je to ten nejteplejší a nejměkčí župan co jsem kdy měla. Jen doufám, že ho zase nesežere pes, jako všechny jeho předchůdce. Přeji krásný den.

 4. Týna says:

  Ahoj Alenko,
  tak tedy je miluji v zimě sukně a šaty mnohem více. Jak píšeš, nemam nohy Karolíny Kurkové a tak si užívám tu kombinaci s černými silonkami, vyššími kozačkami a to si to pak jinak vykračuju.:D Ale asi je to celkově tím, že je pro mě lepší jaro, podzim a zima než léto, to jsou moje podmínky pro outfit dost jiné… Hlavně, ať se nelepí a ať v tom není horko..:D Takže se už teď nemohu dočkat tipů na letní outfity, protože tam teprva se ztrácím..:( Přeji krásný zimní den 🙂

  • Alen says:

   Týnuško, přesně jak píšeš! Já teda nosím ty hodně tlusté (200 DEN), ale stejně se to občas přilepí a to by mě šlak vzal. A nepomůže na to ani antistatický sprej, zřejmě mi příliš třou stehna o sebe :-)))

 5. Monika says:

  Ahoj Alenko, děkuji za tipy a màm jeden skromný dotaz. Odkud máš prosím kozačky na fotce s černými šaty? Děkuji moc pusu Monča

 6. Maruška says:

  Ahoj Alenko, já třeba sukně a hlavně šaty miluju v jakýmkoliv ročním období (mám jich asi 30 :)) S kvalitními neprůhlednými černými termopunčocháči (nejlepší jsou z M&S) vůbec netrpím zimou a je mi v nich líp než v kalhotách. A rozhodně upřednostňuju kabát, ten s velkým podílem vlny je prostě investice do budoucna, která se rozhodně vyplatí. Jsem Tvá nadšená sledovatelka a posluchačka, těším se na další skvělé typy 🙂

 7. Martina Elegant says:

  Právě v zimě nejraději nosím kozačky nad kolena a sukně dlouhé ale i kratke, šaty a případně skort (šortky). Ovšem, když jsem měla skoro velikost 40 a ne 34 jako nyní, tak jsem to tak nenosila. Miluji silonky všeho druhu a hlavně ty černé Gucci, protože ty se hodně líbí. Krásné fotky a prima tipy! Díky za ně! Jen tak mimochodem ve Švýcarsku v soukromých školách je stále učí, že dáma nevyjde bez silonek do společnosti ani v létě…a hlavně v business sféře je to nemyslitelné. No jsme v ČR a když se podívám kolem, tak je všechno úplně jinak a každému fuk.

 8. Romča says:

  Milá Alenko, nejprve Ti chci poděkovat za všechno co pro nás děláš !!!
  Začala jsem tě sledovat někdy na konci podzimu a stala ses mou velkou inspirací. Jako blondýnka s barokními tvary jsem nikdy moc nenosila světlé barvy a necítila jsem se v nich dobře…to ovšem než jsem poznala tebe 🙂 Našla jsem odvahu, vlítla do Letňan a odcházela s nádherným muchňacím kožíškem v béžové barvě a dokonce i sukní a co je nejvíc sama sobě se v tomto oblečení líbím a za to Ti neskonale děkuji!!!!!!!! Moc se těším na další tvé tipy a přeji Ti jen krásné dny. Tvá Romanka :-)))

  • Alen says:

   Romanko zlatá, přesně kvůli takovým zprávám, jako je ta tvoje, tuhle práci dělám s láskou a nadšením. Protože mám slabost pro akční holky, které neremcají, ale začnou krůček po krůčku jednat. Za to máš mé obrovské díky a hlubokou úctu! DĚKUJU!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

chci vědět, co mám dneska vědět ;-)

Tomu neuvěříte!

Nejsem žádná Jolanda, ale na každý den v měsíci pro vás mám jednu větu, která sedne jako p*** na hrnec. 

NEJLEPŠÍ SLEVOVÉ KÓDY

tohle nosím

TOHLE UŽÍVÁM

TÍMHLE FOTÍM

01

02

03

Co patří do základů šatníku, kde to přesně sehnat (a nepřijít při tom na buben).

*Ano, chci zůstat na mailing listu a mít všechno z první ruky.

Základy šatníku pro všechny boss babes

Artboard 3

TOHLE NUTNĚ POTŘEBUJU

na stránkách mé Školy stylu. Jsem Alenka Šafratová a jen s maturitou a nekonečnou energií jsem pracovala jako stylistka na volné noze, módní redaktorka v Ženě
a život a ředitelka módy v Elle. Teď, s dvacetiletou praxí, učím ženy, jak najít svůj styl v oblékání i v životě. 

O MNĚ

BLOG

PODCAST

KONTAKT

PRONÁJEM

ODEBÍRAT EMAILY

SPOLUPRÁCE

KURZY

jste tady správně!

MOJE MILÉ,

@skolastylu

ZÁKONNÁ UJEDNÁNÍ

|

práva vyhrazena

|

© škola stylu 2020