Podcast 43: Proč na názoru ostatních nezáleží


Hned na začátku si pojďme nalít čistého vína. Většina lidí stráví celý život tím, že se snaží kontrolovat názory ostatních lidí na sebe samé, protože touží po tom, aby je každý měl rád.Ono to není nic tak zvláštního, máme to zakódované v DNA už od dob pravěkých lidí a samozřejmě, že to v té době mělo své opodstatnění. Ale teď nám to spíš komplikuje život, jako ostatně spoustu věcí, které si neseme v sobě už odpradávna. 


Dokonce nám na tom, co si o nás myslí ostatní, záleží tak moc, že nás to paralyzuje do té míry, že se radši vzdáme svých snů, radši přestaneme nebo ještě lépe ani nezačneme žít svůj vysněný život, jen proto, že by na nás někdo jiný pak mohl mít názor. 


Tak mé milé, jestli se v tomhle poznáváte, mám pro vás výbornou novinku: Ostatní už vás dávno kritizují. A ať se budete stavět na hlavu, nikdy ani za milión let, nedokážete kontrolovat, co si o vás myslí ostatní. Jejich myšlenky jsou produktem jejich mozku a ten si dělá, co chce. Jak můžete kontrolovat něco, co je nekontrolovatelné? No nemůžete! Tak se tím přestaňte už jednou provždy trápit. 


“Můžete být ta nejšťavnatější jahoda na keři, můžete mít tu nejkrásnější barvu plnou slunce, můžete chutnat jako nebeská mana… a stejně bude vždycky existovat někdo, kdo má alergii na jahody!”A jak to většina z nás řeší? Snažíme se být míň jahodové. Nebo tak jsem to aspoň řešila já. Vždycky mi lidé kolem mě říkali, že je mě prostě MOC. Moc Alenky… Jsem prostě taková, hlučná, veselá, směju se tak, že je to slyšet až ve vedlejším baráku. A v jednom svém období, kdy jsem byla dlouho single, jsem si řekla, že aby mě ostatní měli rádi, musím být pro ně “stravitelnější”. Míň Alenka. Výsledek? Ostatní mě možná měli radši, chlap se objevil, ale já sama sebe nenáviděla. Protože to jsem prostě vůbec nebyla já. A ti ostatní, včetně nového chlapa, mě měli sice radši, ale vůbec mě neznali, netušili, kdo jsem. Neoceňovali to, jaká doopravdy jsem. Prakticky přestanete žít život, který chcete, protože se bojíte, co tomu ostatní řeknou.V životě nastane chvíle, kdy se musíte rozhodnout, na čích názorech vám opravdu záleží. Jestli je to manžel, nebo vaše děti, vaše matka… A až tímhle rozhodovacím procesem projdete, na konci zjistíte, že jediný, komu jste zodpovědné za svůj život, jste VY SAMA! 


To neznamená, že své blízké nemilujete a nedala byste za ně svůj život. To znamená, že svůj život začnete konečně žít bez toho, abyste musela něco předstírat.Ti, co vás odsuzují, vás budou odsuzovat pořád. Ale opravdoví přátelé na vás budou pyšní. Protože existuje jen pár lidí na světě, kteří vás doopravdy znají a milují… i přesto, že vás znají dobře.A pak, když tohle všechno v hlavince uzraje, se stane zázrak. Budete svobodná. Pak se můžete opravdu svobodně rozhodnout, jak budete žít, jaké sny si budete plnit. Žijte život, ve kterém vám na názoru o vás záleží jen od vás. Protože až budete ve finále, jediný, komu se budete zpovídat, jste vy sama a možná tam někdo nahoře. Ale názor ostatních nebude mít vůbec žádnou váhu. 


Mějte se nádherně, neulehčujte ostatním jejich názory na vás a za týden ve stejnou dobu na stejném místě.
XO vaše  

SOUTĚŽ!!!

Každý týden se bude soutěžit o jeden balíček (no, spíš balík) kosmetiky. Jedno kolo soutěže začne vždy ve čtvrtek a skončí další středu odpoledne.A jak už mě asi znáš, vymyslím si to vždycky tak, abych se o tobě dozvěděla něco nového a mohla ti příště dát to, co se ti bude hodit. Tentokrát se zaměřím na svůj podcast a moc by mě zajímalo, jaké téma se ti v mých podcastech nejlépe poslouchalo a jaká další témata by si v budoucnu ocenila.


Budu moc ráda, když mi dáš vědět ve svém instagram story a tady v komentáři, tak je stanoveno v pravidlech. No a abychom to měly všechny hezké, dala jsem hlavu dohromady se svým týmem a vymyslely jsme šablonu pro instagram story.


STÁHNOUT ŠABLONU DO SVÉHO TELEFONU TADY!Jestli se chceš zúčastnit mé soutěže, tady jsou pravidla:


  • Sleduj na instagramu můj profil @skolastylu a pod soutěžní fotku napiš do komentáře, jaké další téma bys v mém podcastu ráda slyšela.
  • Přihlas se k odběru mého podcastu Škola stylu na své oblíbené platformě (Spotify, iTunes, SoundCloud).
  • Do svého instagram story sdílej tvojí nejoblíbenější epizodu mého podcastu Škola stylu (nebo použij staženou šablonu) s #skolastylupodcast a označením @skolastyluVýherkyni náhodně vylosuji vždy ve středu odpoledne, než ve čtvrtek spustím další kolo soutěže. Výherkyni oznámím na svém instagramu.

KOMENTÁŘE +

  1. Denuna says:

    Milá Alenko, nejraději mám Tvůj podcast Jak říkat ne. Ke to totiž tak geniálně jednoduché a elegantní, že už neužívám jiný způsob.

    Uvítala bych téma: Jak jednat s lidmi, kteří jsou nesnesitelní a musíme s nimi jednat nebo se s nimi stýkat (obchodní partneři, příbuzní)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

chci vědět, co mám dneska vědět ;-)

Tomu neuvěříte!

Nejsem žádná Jolanda, ale na každý den v měsíci pro vás mám jednu větu, která sedne jako p*** na hrnec. 

NEJLEPŠÍ SLEVOVÉ KÓDY

tohle nosím

TOHLE UŽÍVÁM

TÍMHLE FOTÍM

01

02

03

Co patří do základů šatníku, kde to přesně sehnat (a nepřijít při tom na buben).

*Ano, chci zůstat na mailing listu a mít všechno z první ruky.

Základy šatníku pro všechny boss babes

Artboard 3

TOHLE NUTNĚ POTŘEBUJU

na stránkách mé Školy stylu. Jsem Alenka Šafratová a jen s maturitou a nekonečnou energií jsem pracovala jako stylistka na volné noze, módní redaktorka v Ženě
a život a ředitelka módy v Elle. Teď, s dvacetiletou praxí, učím ženy, jak najít svůj styl v oblékání i v životě. 

O MNĚ

BLOG

PODCAST

KONTAKT

PRONÁJEM

ODEBÍRAT EMAILY

SPOLUPRÁCE

KURZY

jste tady správně!

MOJE MILÉ,

@skolastylu

ZÁKONNÁ UJEDNÁNÍ

|

práva vyhrazena

|

© škola stylu 2020