POMŮŽE VÁM KOLAGEN PROTI VRÁSKÁM? Tohle potřebujete vědět.


Taky jste si toho všimly? Když jste se probudily ve dvaceti a přes půl obličeje jste měly obtisknutý pošltář, stačilo si jít vyčistit zuby, uvařit kafe a za tu dobu byl otisk pryč. Já se nedávno v kanclu přistihla, jak se zkoumám v zrcadle, co to mám za rýhu na obličeji. Předesílám, že byly 4 hodiny odpoledne. A víte co? Byl to stále ten obtisknutý polštář!

Můj kamarád mi tuhle vyprávěl, že ještě odpoledně měl na ruce obtisknuté ucho, jak jí měl celou noc nataženou pod hlavou 😀

To jsou hmatatelné důkazy toho, že nám v těle chybí kolagen. To je ta bílkovina, která udržuje naší kůži pevnou a bez vrásek (a kromě toho dělá ještě spoustu užitečných věcí s chrupavkami, klouby, vlasy, nehty, cévami… ). Všeobecně se má za to, že se v těle kolagen přestává tvořit po 35 roku věku (proto ty vrásky). Ale nedávno jsem mluvila s jedním profíkem, který mi sdělil, že podle posledních studií to s kolagen v těle jde do háje už po dvacítce!

Což mi připomělo oblíbenou větu několika mých kamarádek: “Až ty vrásky budu mít, tak si na ně koupím nějaký krém v drogérce.”

Nechci z tohohle článku udělat nějaký biologický elaborát, na to nemám zrovna vzdělání. Zato mám zkušenosti a kůži, které je už čtyřicetpět let. Takže zkušenosti s vráskami, celulitidou, řídnoucími vlasy a lámajícími se nehty mám teda na rozdávání.

Když jsem začala s firmou Oslo Skin Lab probírat možnosti spolupráce a způsob, jak dostat sypký kolagen ke všem ženám, které už nechtějí mít polštář přes půl obličeje ještě těsně před večeří, domluvili jsme se, že si nejprve nechám udělat sken obličeje, abych zjistila, kolik mé pokožce vlastně doopravdy je.

No nebudeme to dlouho protahovat – mému obličeji je přesně 56 let!!!


A to i přesto, že jsem se o něj začala opravdu dobře starat (hodně pozdě, ale přece). I přesto, že chodím na výplně vrásek, občas na botox, i na kosmetiku zajdu. Používám ty nejkvalitnější kosmetické přípravky. Padesátšest!

Když jsem se uklidnila z toho rozčilení a šoku, rozhodla jsem se, že s tím musím něco dělat a budu bojovat na všech frontách. Protože já jsem nepodědila dobré geny, holky Šafratovic pokaždé vypadají, že jsou matky sebe samých. Na přírodu se spolehnout taky nemůžu (už mi není ani 35, natož 20).

Takže jsem si okamžitě objednala první balení sypkého kolagenu, absolvovala svou první mezoterapii a objednala si další lahvičku séra vitamínu C.

Kolagenní peptidy The Solution od Oslo Skin Lab

Jak už jsem řekla, přirozená tvorba kolagenu se v těle po dvacátém roce věku začne snižovat a po 35 už abyste ho hledali lupou 🙂 Proto jsem byla tak nadšená, že se dá do těla dostat ve formě prášku nebo tabletek. Kolagen je v přirozeném stavu nerozpustný a z jídla se zase do těla špatně vstřebává. Proto se hydrolyzuje (no neptejte se mě, jak se to dělá) a já si ho teď rozmíchávám do pití.

Až si budete pořizovat kolagen jako doplněk stravy, dbejte na tyhle věci:

 • Typ kolagenu (Ten, který nejvíc potřebujete na ty zmiňované vrásky, celulitidu atd, je typ I.)
 • Můžete si vybrat mezi hovězím (a jinýma zvířátkama) a rybím. Každý je jiný, těžko je srovnávat. Jen ten rybí se musí zbavit toho mořského zápachu, takže je při zpracování nutné přidat o trochu víc chemie.
 • Zkontrolujte, jestli je skutečně bez příchutě a zápachu. Ono vám to nepřijde, když si ho dáte jednou dvakrát. Ale zkuste si borůvkovou chuť a chemický zápach pít každý den. Uvidíte, že vám to za týden začne lézt i ušima.
 • Obsah a množství kolagenu v přípravku, který si vybíráte. Ten, který jsem si vybrala já, je čistý kolagen typu I, nic víc a nic míň. V kolagenech, které jsou na českém trhu najdete (nebo by jste určitě měly najít) množství a typ kolagenu napsané v g nebo mg. V tomhle, co užívám já, od Oslo Skin Lab, je 2,5 g 100% čistého kolagenu Verisol, takže tam žádné další údaje o množství a složení kolagenu hledat nemusíte. Prostě tam nic jiného není.
 • Když jsem se ptala, proč má OSL sáčky na 2,5 g kolagenu denně, proč ne víc, opět mě nechali nakouknout do výsledku klinických studií. Zkoušeli i dvakrát větší množství a efekt byl úplně stejný. Takže těch 2,5 gramu je přesně to, co vám zaručí optimální výsledek. Proto, když si nejste jisté s přípravkem, který se chystáte užívat a chcete k tomu přistupovat trochu věděcky, zjistěte si, zda má nějaké klinické studie a nebo jinak prokazatelné výsledky.

A ještě pár mýtů, které rovnou pusťte z hlavy:

 • Kolagen budu brát chvíli, nastartuju jeho tvorbu a mám vystaráno. Ani náhodou! Nic nevydrží věčně. Jak jsem řekla, když se něco přestane tvořit, musíte to stále podporovat. Je to stejné jako, když se každý den mažete krémem proti vráskám. Také si jednou ráno neřeknete: “Tak, teď jsem se měsíc pravidleně mazala, tak teď další měsíc nemusím”.
 • Rybí je zdravější, než hovězí. Ani náhodou! Nechci být zastáncem hovězího jen proto, že ho používá Oslo Skin Lab. Jen jsem viděla jejich studie, jak precizně jsou hlídána stáda, ze kterých se potom kolagen bere a vzpomněla jsem si na to, kolik naměřili obsahu toxinů v rybách v Severním moři. Oslo Skin Lab je z Norska, k rybám mají mnohem snadnější přístup a přesto vyrábí kolagenový prášek z hovězího. Tak si říkám, že vědí, co dělají a proč 🙂
 • Když zdvojnásobím dávkování, efekt bude rychlejší. Viz, odstavec výše.

CO JSEM POZOROVALA ZA ZMĚNY A KDY NASTALY:

Účinky na kvalitu a elasticitu pokožky jsou prý viditelné až po 8 měsících a celulitida ustupuje po cca 6 měsících užívání. Já jsem první výsledky viděla už během prvního měsíce.

Kolageny jsou v Čechách registrovány jako doplňky stravy, proto tady nemůžu hlásat žádné lékařské účinky. Ale řeknu vám, co jsem na sobě po měsíci používání zaregistrovala já:

 1. První, kdo si všimnul změny, byla moje kadeřnice, která nadávala jako špaček, že mi začaly strašně růst a houstnout vlasy a nestačí jí alobaly na barvu 🙂
 2. Po druhé nadávala moje manikérka, že mi strašně rychle odrůstá gel lak 🙂
 3. A poslední změny jste si všimly vy, moje čtenářky a followerky na instagramu. Když ve chvíli, kdy zažívám ten největší stres a o svou pleť se starám maximálně na 50%, jste mi začaly všechny svorně psát, jak nádhernou mám pleť a jak odpočatá jsem. Upozorňuju, že kvůli injekcím, kterém pravidelně dávám tátovi, spím maximálně 4 hodiny denně, místo mých nutných 8!

Můj fígl: The Solution kolagen o OSL se dá rozmíchat do čehokoli a nedělá hrudky. Jen jsem zjistila, že když ho nejdřív nasypete do skleničky a pak teprve zalijete tekutinou, nepotřebujete ani lžičku k rozmíchání, rozpustí se okamžitě.

SLEVOVÝ KÓD: Když se zaregistrujete k členství v Oslo Skin Lab, bude vám každý měsíc automaticky chodit balení sypkého kolagenu, rovnou s fakturou. Neplatíte nic dopředu, když členství budete chtít zrušit, nemusíte nikomu nic vysvětlovat, žádná výpovědní lhůta, zkrátka úplně v klidu.
A když použijete slevový kód ALENKA60, dostanete na první
balení 60% slevu!
Mezoterapie v Asklepionu

Já vám říkala, že jsem to vzala z gruntu 🙂 Proto moje další kroky vedly do Asklepionu a nechala jsem si udělat hloubkovou hydrataci pleti kyselinou hyaluronovou čili mezoterapii. Používá se na to buď taková nastřelovací pistole s jehličkama, nebo, jako v mém případě, klasické vpichy jeden vedle druhého. Hodinu jsem musela sedět s anestetickým krémem na obličeji a pak za 10 minut bylo vymalováno.

Kyselina hyaluronová na sebe váže vodu a podporuje tvorbu kolagenu takovým fofrem, že už mezi dveřma, až budete z Asklepionu odcházet, uvidíte výsledek. Sice budete mít pleť zarudlou po všech těch miniaturních vpichách, ale já byla za 2 hoďky jak obrázek.

A jestli se chcete zeptat, jestli to nebolí, tak předem upozorňuju, že mě nebolí téměř nic. Takže tenhle zákrok mě skoro uspával 🙂

Jak jsem říkala, výsledek uvidíte v podstatě ihned a kyselina hyaluronová bude účinkovat půl roku až rok. Jestli patříte mezi do skupiny “netrpělivá, výsledky musím vidět hned”, tak je pro vás tenhle zákrok úplnou výhrou v loterii.

Celý tenhle zákrok stojí 7000 Kč.Sérum vitamínu C od Dermalogica

Tohle už je takový bonbónek na závěr. Vitamín C totiž dokáže podpořit účinky působení kolagenu a kromě toho, že byste do sebe měly dostávat céčko pravidelně ve stravě (nebo aspoň v šumivých tabletkách), podpořit celou tuhle kolagenovou anabázi můžete ještě pomocí krémů, které obsahují právě vitamín C.

Já už půl roku, každý den při ranní daily routine, používám tohle sérum od Dermalogica (může se používat ráno i večer, ale já si ho dost šetřím). Kdo mě sleduje na instagramu, ví, že mám úchylku na všechno, co má pipetku. Zcela nelogicky mi to prostě připadá, že je to nějak víc medicínské, takže zaručeně účinné 🙂 I s touhle mylnou teorií musím odpovědně prohlásit, že noční krém Sleep Sound Cocoon a právě tohle sérum jsou podle mého názoru u Dermalogica nepřekonatelné.

U vitamínu C je totiž největší problém, aby “nevyprchal”. Je velmi nestabilní a dostat ho do kosmetických produktů v co největší míře není žádná sranda a existuje opravdu hodně málo značek, které to po několikaletých výzkumech skutečně dokázaly. Tjadááá, Dermalogica je jednou z nich!

A víte, jaký mám důkaz, že tohle sérum opravdu funguje? Stačí, když ho na jediný den vynechám a na obličeji to okamžitě poznám!

Sérum stojí 2490 Kč a při používání 1x denně mi balení vydrží 3 měsíce.

Za dva měsíce si jdu zopakovat opět sken obličeje, abych zjistila, jestli je mému obličeji míň, než původních 56 let 🙂 Samozřejmě vám dám vědět, s tím můžete počítat!

S láskou Vaše

Děkuju Oslo Skin Lab za laskavou spolupráci.

PS: Jestli jste dočetly až sem, klobouk dolů, dámy! A víte co, když se se mnou podělíte o své zkušenosti a napíšete mi, jestli už jste něco z výše zmíněného zkusily, nebo se na to chystáte, nebo zkrátka jak proti vráskám bojujete vy, ze všech komentářů náhodně vyberu DVĚ Z VÁS. Jedné pošlu Biolumin-C sérum od Dermalogica a druhé balení The Solution kolagenového prášku na celý měsíc od Oslo Skin Lab. No řekněte, nejsem já to hodná holka? 😉

KOMENTÁŘE +

 1. Veronika says:

  Ahoj, tak som si na zaklade tvojich info kolagen kupila. Som len na zaviatku, tak este ucinky neviem. Dufam, ze budu ako u teba. Dermatologicu som si s tvojou zlavou tiez kupila. Je super a vydrzi naozaj nekonecne dlho.

  • Denisa says:

   Ahojky.tak ja mam kyselinu od ordinery a je podla mna tiez dobra.ale neskusala som inu tak neviem.co sa tyka pleti pouzivam cistiacu masku od Herbalife kt.podla mojho nazoru robi brutalnu pokozku.pouzivam ju uz 15rokov aj s maminou a teda toto by som zo svojej rutiny nedala prec zanic.vypina krasne plet.odporucam vyskusat!

 2. Jana says:

  Ahoj Alenko! A tak jo, já do toho jdu! Už delší dobu přemýšlím o kolagenu Oslo Skin Lab a o vitamínu C od Dermalogic. Tady je to pěkně pohromadě v jednom článku – asi nějaké znamení .

  • Petra says:

   Ahoj Alčo, no musím říct, že ve mně pomalu začíná červíček hlodat. Krémama na vrásky se mažu už od 25 let, teď je mi 37 a co na plat, krémy nefungují a už dobře půl roku v sobě bojuju a sbírám odvahu začít to řešit nějak radikálně, ale jsem posera . O kolagenu přemýšlím a asi to budu brát postupně. Začnu tím nejmenším zlem a postupně uvidím. Jinak bych ti chtěla říct, že si alespoň pro mě, neuvěřitelně inspirativní. Před půl rokem jsem byla na škole stylu právě u tebe a jsi báječná ženská .

  • Elen says:

   Krásný den Alenko,

   díky Tobě jsem před pár týdny začala používat sérum od Dermalogica a hned si jdu objednat i kolagenový prášek od Oslo Skin Lab 🙂 Co se séra týče, tak jsem poznala změnu hned po pár dnech, kdy je pleť zarivejsi a krásně pružná. Takže se přidávám a děkuji za Tvé rady!
   Elen ❤️

 3. Klára says:

  Alenko,o kolagenu přemýšlím a koupi pořád zvažuji,teda zvažovala jsem :-).Otisk od polštáře…to jsem se musela u tvého popisu smát,také toto často řeším,přesně takto.Ale v mém věku 49let se není čemu divit.Ještě bych ráda poděkovala za úžasné podcasty,hned je pro mne pondělí hezčí. Přeji krásný den a hodně sil.

 4. Rozmahelka says:

  Ahoj Alenko, diky tobe jsem se o svuj oblicej zacala starat uz po 30. Trochu me vydesila tva hlaska ze po 35 to spadne dolu aktualne pouzivam vitamin C . Diky tve sleve hodne uvazuju o kolagenu ale se tremi malymi detmi musim trochu pocitat.
  Moc bych ti prala aby ses mohle lépe vyspat i kdyz je mi jasne, ze situace je takova jaka je.

 5. Zuzana says:

  Ahoj Alenko,
  je mi 37 let…a jde to vidět, ze starnu . Chodím pravidelně na botox kolem oči, kde ty vrásky úplně křičí, pac se pořad smeju . Mezoterapii také absolvuji a navíc jsem, díky tobe, sla do Oslo skin kolagenu a užívám jej a verim tomu. Chce to podporovat jak zevnitř tak zvenku! Ja se odjakživa starám o pleť, dbam na odliceni a stejne Sami od sebe neomladneme, musíme proto něco udělat!

 6. Betty says:

  Alenko měla si pravdu že budu koukat už mám pulku kolagenu pryč a musim se priznat že lepši produkt jsem na trhu nevidela a to jsem vyzkousela fakt hodně vecí . Moc děkuji že nás seznamuješ s novinkami, ktere nas dělaji krasnější a mladčí .
  S pozdravem Betty

 7. Verunicka says:

  Alenko,super článek, přesně vystihuje co denně řeším, jsem ještě o 2roky starší a připadá mi,že každý den jsem starší a starší pořád s kámoškou vymyšlíme, jak se vylepšit a hurá,,omládli jsme,, dokonce jsme si udělaly fond a každý týden ukládáme korunky, takže teď už díky tobě vím na co šetřím moooc děkuji a ještě navíc jsi stále vtipná jako vždycky, pokaždé mám po přečtení tvého článku pocit jako po dobrém,,pokecu,,s kámoškou krásný den přeji Verča

 8. Věra says:

  Alenko, pěkný den a tvé články jsou tak čtive, že jakákoliv délka je krátká. Jinak oba přípravky zkouším ,kolagen prvni balení a c ve zkušebním prckovi,zatím rostou nehty a už nepraskaji. Dál se uvidi.

 9. Verča says:

  Dobrý den, já jsem objednala kolagen pro mojí mamču. V září má 51. narozeniny, takže ji chci udělat radost něčím trošku speciálním :).
  A jsem moc zvědavá, za jak dlouho bude mamka ještě krásnější :).
  Verča

 10. Sona says:

  Milá Alenko, ve svých 47 letech zkouším všechny možné přípravky, AHA séra a krémy, kolagen v prášku.. zatím jsem však nenašla tu správnou kombinaci, děkuji za tipy a já budu zkoušet dál! 🙂

 11. Martina S. says:

  Milá Alenko, děkuji za tvé rady, protože řadu z nich už jsme v minulosti využila. Jsme stejně staré a tak řeším totéž co ty. Mojí pleti nejvíc vyhovuje vitamin C ráno a retinol na noc (já mám výbornou zkušenost s přípravky od Medik8) a pak taky kyseliny (ty jsou pro mou pleť doslova nutností). No a a již tebou proklamované dvojí čištění – to je základ. Díky za všechny tvé aktivity – jsou super. Zdraví tě, Martina

 12. Anna J. says:

  Ahoj Alenko,

  Je mi 25let a známky menší pružnosti pleti zaznamenavam už teď, takže jsem se to odhodlala řešit objednanim kosmetiky od Dermalogica, kterou nyní užívám měsíc a nemůžu si ji vynachválit. Pleť mám krásnou rozzarenou a sjednocenou. A na Oslo kolagen se teprve chystám. 🙂 Děkuji za tebe, ze nás seznamujes s beauty novinkami. Přeju Ti krásný den.

  Anna.

 13. Jana says:

  Ahojky Alenko, ja používám C od Dermalogica a je to to nejúžasnější serum.A jak jsem na něho přišla?Díky Tobě Alenko

 14. Anna Smolkova says:

  Ahoj Alenkosuper článek. Jsi pro mě natolik důvěryhodná , ze ti opravdu věřím , ze nepropagujes kazdy měsíc stejně výrobky jako cca 10 dalších infuencerek.. a fakt si za každou větou stojís.. Oslo mám , čekám na zázrak nebo aspoň trochu lepší pleť , vlasy a nehty .. na Dermalogice jsem byla teď na kosmetice .. úplně mi nesedlo to místo .. ale přesto mám odlicovaci krém a tonikum❤️Tak uvidíme …

 15. Ulrika says:

  Alenka,
  koláček beru týden a už se mi zdá, že je to vidět. Sérum objednám . Mezoterapie se zatím bojím, jsem posera, ale když vidím Tvé nakažlivé nadšení…..jo a mám také zkušenost z Foreo Luna – věk obličeje o 3 roky více.Taky jsem dostala šok a vztek, mazala na obličej týden vše co mi přišlo pod ruku. Už jsem zase v pohodě, mám OSlo kolagen .
  Hezký den. Ulrika.

 16. Jana says:

  Ahoj Alenko, já si kolagen na Tvé doporučení taky koupila a jsem zvědavá na výsledky říkám si ale, ze i kdyby to nemělo žádný vliv na stav pleti, tak pro klouby to bude fajn ( což moje kolena ocení, když náruživě běhám)

 17. Ulrika says:

  Alenko,
  kolagen beru týden a už se mi zdá, že je to vidět. Sérum objednám . Mezoterapie se zatím bojím, jsem posera, ale když vidím Tvé nakažlivé nadšení…..jo a mám také zkušenost z Foreo Luna – věk obličeje o 3 roky více.Taky jsem dostala šok a vztek, mazala na obličej týden vše co mi přišlo pod ruku. Už jsem zase v pohodě, mám OSlo kolagen .
  Hezký den. Ulrika.

 18. Marcela Čierna says:

  Drahá Alenko, tento článok je výborný, všetko na jednom mieste pekne pokope a po lopate. Na mezoterapiu sa chystám tiež, niekedy na jeseň a už aj sa idem prihlásiť do Oslo skin Lab-u. Btw, mne hrozne rýchlo rastú vlasy a mám slusnu hrivu aj teraz a moja kaderníčka nadáva furt a tak sa teším ako bude nadávať potom, keď budem kolagén užívať už nejaký ten čas.

 19. Katka Brettka says:

  Ahoj Alenko, musím se smát, protože jsem se při čtení začala zkoumat v zrcadle a koukala na každou vrásku a záhyb. No hele pořád ve mně hlodá červík, zda do toho jít. Doufám, že až se rozhodnu, tak už nebude aktuální kod na první várku 🙂
  Přeji ti krásný den a drž se. Katka

 20. Veronika says:

  Ahoooj Alenko,
  Ty nejsi jen hodná holka, Ty seš přímo úžasná! 🙂
  Moc děkuji za tento inspirující článek, který mě moc bavil po celou dobu čtení a dozvěděla jsem se alespoň další zajímavosti, o kterých jsem neměla ani tušení.
  Z výše uvedených rad a tipů jsem zatím nic nevyzkoušela především z finančních důvodů, ale teď jsem si našla k práci ještě prima brigádu v jedné útulné kavárně (mimochodem pokud bys měla někdy cestu do Olomouce a měla chuť a čas, moc ráda bych se s Tebou potkala a vzala Tě tam na nejlepší kávičku v celé Olomouci :)), takže si třeba v budounu udělám radost a dopřeju si to, co nám tady doporučuješ, protože za tu dobu, co Tě sleduji, Ti prostě věřím a vím, že máš skvělé rady a zkušenosti s tím, o čem píšeš a mluvíš. 🙂
  No a můj boj s vráskami? Co je pro mě nejdůležitější (taková moje alfa omega péče o pleť) je čištění pleti ráno i večer mým oblíbeným čistícím krémem, který nanáším samozřejmě na navlhčenou (mokrou) pleť a čistím pomocí pleťového rotujícího kartáčku, který mi pusenu vyčistí rozhodně hlouběji a zbaví více nečistot, než klasické čištění pleti rukama. Ten rozdíl je znát i na dotek, proto jsem si kartáček pořídila. (K večernímu čištění pleti samozřejmě automaticky patří také odlíčení očního okolí). Následně použiju hydratační tonikum (mám suchou pleť, takže čím více hydratace, tím více jí to dělá dobře :)), poté buď denní hydratační krém s SPF 30 nebo noční krém (podle toho, jestli je ráno nebo večer) a na závěr oční krém.
  Teď přes léto, kdy neumím pravidelně dodržovat pitný režim (jsem trubka!) a ta moje chuděra pleť je o to víc vysušená, se snažím alespoň 2x do týdne používat ještě extra hydratační pleťovou masku, abych to nějak napravila. 🙂
  Každopádně ten vitamín C nebo kyselina hyaluronová mi tam chybí (navíc u kuřáků – ano, přiznávám se, jsem kuřačka – to “céčko” chybí ještě víc), takže se mám nad čím zamyslet a ještě jednou děkuji za bezva článek! 🙂

  • Veronika says:

   Alenkooooo,
   tak ještě prodlužuji svůj slohový komentář a prostě Ti musím napsat, že mi to nakonec nedalo a veškerý info od Tebe o tomto kolagenu jsem dál přetlumočila mojí mamince a rozhodly jsme se, že do toho půjdeme a prubneme to! 🙂 (Hlavně za maminku jsem moc ráda, že se pro to rozhodla!). Chci Ti moc poděkovat za ten slevový kód, který jsme obě využily a teď už se jen těšit na první zásilku, jaaaaaaaj jak já se nemůžu dočkat! 🙂 Jak se teď totiž snažím pravidelně alespoň 2 – 3x týdně cvičit, tak mě začaly pobolívat klouby a pevně doufám a věřím tomu, že mi tento kolagen pomůže nejen právě na vrásky, vlasy a nehty, ale i na ty moje klouby. 🙂 Takže ještě jednou veliké díky, těšíme se na výsledky a máme Tě moc rádi kočko! 🙂
   Krásný víkend přeju! 🙂

   • Alen says:

    Verunko, ty jsi zlatíčko, děkuju! A moc pozdravuju maminku, my to s tou mojí taky hltáme od prvního dne společně 🙂

    • Veronika says:

     Alenkooooo,
     maminečka moc děkuje za pozdravení a taky moc a moc zdraví! 🙂
     Ve dvou se to přece jen lépe táhne, že? Budeme všechny tak krásný, až bude ostatní přecházet zrak! 😀
     Moc děkuji za Tvou reakci na moje komentáře, udělalo mi to obrovitánskou radost! 🙂
     Opatruj se a měj krásný a úspěšný den a celý týden Alenko. 🙂 V.

 21. Aneta says:

  Ahoj Alenko, děkuji opět za skvělý článek. Je mi 27 let a rozhodla jeem se konečně zainvestovat do kvalitní kosmetiky – Drunk Elephant, samozřejmě skvěle vypadá, mají i pipetku Musím říct, že jsem s účinky spokojená. Na kolagen koukám už dlouho, ale abych řekla pravdu, nemohla jsem si vybrat, protože vím, že některé kolageny mohou být úplně na nic. Proto jsem ráda, že si vybrala za mě. Doporučím ho i mamince. Už jsme velký holky a péči si zasloužíme, musíme více myslet na sebe P. S. Taky jsem si všimla, jak skvěle teď vypadáš a říkám si, jak to děláš v této pro tebe náročné době

 22. Sabina says:

  Ahoj Alenko,
  u otisku polštáře na obličeji a ucha na ruce jsem se pobavila, ale bohužel se mi to stává i ve 30… Nic naplat, jsem ráda, že jsem pracovala několik let v parfumerii a vybudovala si vztah ke kvalitní kosmetice (možná to není už ani vztah, ale je to závislost :-)). Ale po tvých příspěvcích hodně uvažuji o koupi kolagenu..
  Díky za všechno, co děláš pro svoje čtenáře a followery a přeji hodně sil 🙂
  Sabina

 23. Petra says:

  Mila Alenko, je mi 31let, ale s 2 malinkatymi detmi, jsem si kolagen hned objednala, protoze mi po kojeni 1.ditete vypadala tak pulka vlasu z hlavy a do 2.ditete bych to mliko mohla hazet lopatou (pribira mi 3kg behem 2 mesicu),.. bojim se, co nastane s druhym jedlikem. Uvadi se, ze kolagen je mozne brat i pri kojeni, tak poctive uzivam a tesim se na vysledky

 24. Marketa says:

  Ahoj Alenko, tento rok me bohuzel neminula magicka tricitka. A jak jsem do te doby mela stale pocit, ze vypadam spise na ‘nact’ a netreba se o plet nijak extra starat, letos jak kdyby se neco zmenilo a ja zacinam pozorovat naznaky starnuti pleti. Plet je unavenejsi, zvadlejsi, jak kdyby poklesla 🙁 Mozna za to muze i vetsi mira stresu, ktera me potkala, s tim spojeny ubytek kil a co ted s tou kuzi navic, ze? 😀
  Tudiz bych velmi rada vyzkousela nektery z tebou doporucenych produktu a zahajila tim i muj boj proti vraskam!

 25. Liduš says:

  Ahoj Alenko!
  Co týče všech doplňků stravy jsem spíše skeptik a pokud něco koupím, tak užívám měsíc a konec, nějak mě to přestane bavit. No a s kosmetikou jsem na tom ještě hůř, hrozný flink, ale je mi 36 a najednou jsem zjistila, že vrásek je v obličeji víc než dost a že bych s tím už mohla nebo spíš měla něco udělat, je tedy nejpíš čas na nějakou tu nápravu. Děkuji za nakopnutí a inspiraci.

 26. Užívám kolagen a teď jsem přešla na Oslo skin lab, protože je bez chutě a zápachu. To vidím, jako obrovskou výhodu. Dále chodím pravidelně na kosmetiku a používám séra dle instrukcí kosmetičky opravdu poctivě. Je to vidět a opravdu má pleť vypadá lépe než ve 20. Nepřeháním!

 27. Ivana Rychetska says:

  Tak i ja jsem hned po zverejneni objednala kolagen. Poctive sypu kazdy den do kavy a ted, po precteni clanku, protoze jsem taky “holka netpeliva” objednam i vitamin C a objednam se do askepionu. O svou plet jsem nikdy moc nepecovala, i krem pro me byl problem, ale diky tvemu instagramu a blogu si rikam, ze uz bych mela ve svych 45 odhodit ty tenisky a zacit vypadat trochu jako dama. Geny taky nemam nic moc a kdyz se podivam na svou maminku, tak se trochu desim, ze se ji v 45 zacinam podobat uz nejak moc ;-). Jedine, co me tesi, ze vetsina vrasek, ktere mam jsou od smichu, ale i tak…proc by meli z meho obliceje delat starenu, no ne ‍♀️

 28. Monika says:

  Ahoj Alen,
  jsem asi jediná tvoje sledovatelka, která nic z toho nevyzkoušela. Moc ráda sleduji tvé příspěvky a tvá práce je velmi inspirující . Přála bych si , dělat svoji práci která mě baví, aspoň z poloviny tak dobře jako děláš ty tu svoji.
  Přeji ti krásný den a těším se na další tvé příspěvky, Monika .

 29. Jitka says:

  Krasny dobry den. Skvely clanek. Kolagen uz beru a zacinam druhy mesic. Dekuji za inspiraci 🙂 Silene moc touzim po mezoterapii, takze setrim 🙂 a na Dermalogicu se chystam uz vazne dlouho a stale ne a ne se dokopat ji zkusit. A co presne zkusit a bude mi vyhovovat? Tolik otazek 😀 No tak ale toto by mohl byt impuls. A jelikoz letos bude 37 ‍♀️ Je to treba! Dekuji moc za takovy prival kazdodenni inspirace 🙂

 30. Stáňa says:

  Ahoj Alenko, na tvůj popud jsem si objednala Oslo Skon Lab kolagen a jsem zvědavá jaký bude výsledek a konečně jsem pořídila sérum s vit.C. Tak snad v těch skoro 40 budu vypadat, alespoň o pět lež mladší a děkuji za skvělý článek

 31. Radka Dolejšová says:

  milá Alenko,
  o kolagenu vím a beru víc jak měsíc,jsem nadšená jak nádherně funguje,vrásky kolem očí jsou téměř pryč, je to vážně skvělá
  věc,přesně jak popisuješ.Je mi 50 a jsem moc ráda,že mě dcera doporučila tvůj blog,instagram,tvoje podcasty jsou úžasný, nestačí poslechnout jen jednou,moc se u nich bavím, nádherně umíš popsat situaci, je moc prima tvoje upřimnost, umíš vážně zvednout moje sebevědomí,jsi prostě úžasná

 32. Anna says:

  Ahoj:)
  Poslední dobou jsem si všimla, že kolagen zažívá boom. Každá blogerka nějaký užívá, v lékárnách mají XY druhů. Dost dlouho to šlo mimo mě, ale protože moje pleť není nic moc, pomalu přecházím na přírodní kosmetiku, (která to jakž takž zlepšuje) tak si říkám, že bych vyzkoušela i ten kolagen. Vlasy i nehty mi starost nedělají, ale co si budem nalhávat, i ty by mohly být lepší 😉 Takže moc děkuji za inspirativní článek!

 33. Lucie J. says:

  Krásný den, Alenko,
  sérum s vit. C už sháním. Chci ho určitě vyzkoušet. A teď jsem nahlodaná i s tím kolagenem, ale jsem ještě na pochybách, zda je opravdu tak účinný nebo je to jen marketingový tah.
  Mějte se hezky.
  Lucie

  • Alen says:

   Luci, NIKDY, nikdy, ani za milion let, bych vam nerikala, ze neco funguje, kdyby to nebyla pravda!! Protoze duvera vas, mych ctenarek, je jedine, na cem zalezi a bez ceho by moje prace vubec nemela smysl! Nikdy bych neriskovala, ze tu duveru ztratim!!!

 34. Veronika says:

  Ahoj Alen, ja bojuji tak, ze se snažím nemracit, protože vzdycky večer se mi na cele mezi očima objeví ta rejha a když se rozciluju víc, tak už se objeví třeba kolem oběda 😀 O kolagenu přemýšlím čím dal tím víc.. 35 se bliziiiii :-)) A díky ze testujes za nás!

 35. Adriana says:

  Alenko, děkuji za doporučení toto kolagenu. Na trhu je jich několik a já bych ráda vyzkoušela ten os Oslo Skin Lab. No tento rok jsem oslavila 40cetiny, takze si to má pleť určitě zaslouží.
  Adriana

 36. Lucie says:

  Dobrý den Alenko,jelikož mi je 32 a od 17 mám revmatoidní artritidu a od 20 Bechtěreva ,musím tělu pomoct i dodáním kolagenu. Zatím jsem už pár preparátů zkusila a bez účinku,ale tomuhle dávám opravdu velké naděje Alenko přeji vám jen to krásné .

 37. Nikol says:

  Ahoj Alenko, skvělý článek! Už teď ve 33 letech pozoruju, že pleť není co bývala a začíná uvadat, upadat a o vráskách nemluvě, zatím tedy okolo očí. Skrz kosmetičku jsem si vyhlédla cenově docela dostupnou kosmetiku Syncare (to víš, rodičovský příspěvek není žádný šlágr :D), od které jsem začala používat výrobky obsahující kyselinu hyaluronovou, dělá mé pleti opravdu dobře a snažím se pravidelně navštěvovat kosmetiku a dopřávat si různé procedury jako laser nebo galvanickou žehličku. O kolagenu jsem již hodně slyšela, myslela jsem, že na něj je ještě čas, ale přesvědčila jsi mě, že ne 😀 Takže o nabídce s tak nádhernou slevou uvažuju, to by mi snad i před rodinou prošlo 🙂 Děkuji za inspirace, které nám dáváš.

 38. Jana says:

  Ahoj Alenko,
  díky za zajímavý článek, rozhodně mám zase o čem přemýšlet Dermalogicu přímo miluju a jsem přesvědčená, že už si na obličej nikdy nic jiného nedám ☺️ Používám dvoufázové čištění, microfoliant a skin smoothing cream a Biolumin-C sérum jsem měla možnost vyzkoušet vzoreček a bylo opravdu skvělé, jako by člověku opticky “přidalo” několik hodin spánku. Za mě jsou ještě skvělé takové ty masážní rollery na obličej, ideálně vytažené z mrazáku S kolagenem jsi mě hodně navnadila, určitě ho zkusím.
  Měj se moc hezky a moc ti držím palce.
  Jana

  • Alen says:

   Mluvíš mi z duše, Jani! A ten jade roller bych strašně chtěla vyzkoušet! V mém věku už to teda bohužel nebude samospásné, ale myslím, že jako doplněk k ostatní péči by to ještě efekt mít mohlo. Chci si ho teď objednat, ale ten, co bych chtěla, mají jen v Americe, tak až si rozmyslím, jestli dokážu absolvovat ve své situaci to šílené peklo s proclíváním, dám vědět 🙂

 39. Veronika says:

  Ahoj Alenko, je mi 37 a musím říct, že po 35 roce se stárnutí začíná projevovat. Já se snažím jet na vlně přírodní kosmetiky, ale díky tobě jsem přidala Oslo skin lab kolagen, neb to co dodáváme dovnitř je možná ještě důležitější než to, co natirame vně. Takže díky za inspiraci

 40. JANA says:

  Moje milé, obdivuji Alenčinu odvahu (nebo i další z vás), které jste ochotné podstoupit píchání jehlou do obličeje (mezoterapie, botox), mám hrůzu z porušování integrity kůže jehlou (na obličeji zvlášť), takže bych se k tomuto zákroku nikdy neodhodlala.
  O kolagenu a jeho užívání ale uvažuju od první chvíle, co se v tom insta světe objevil, zpočátku velká nedůvěra (jak několik insta holek najednou nabízelo produkt s 60 % slevou), teď postupně studuju a pročítám…a vážně jsem nalomena si ho pořídit, spíše než kampaň influencerek se mi líbí ten koncept firmy, jak dostat výrobek mezi zákaznice.
  A víte co? Myslím, že si ho opravdu zasloužím:-))
  J.
  P. S. jednou z prevencí vrásek a zadržování lymfy v oblasti obličeje je i spaní na zádech, doporučuju vyzkoušet a je to zdarma:-)! a doplnit tím všechna ta protivrásková opatření:-)

  • Alen says:

   Jani, děkuju za edukovaný a upřímný vzkaz! Máš pravdu, ten firemní přístup mě bavil hned od začátku, když jsem se s nima začala seznamovat! A s tím spaním, ty jsi výborná :-))) Jak si mám poručit ve snu?? Já si neporučím ani v bdělém stavu :-))))

 41. Martina says:

  Ahoj Alenko, moc dekuji za tento clanek. Ja sama kolagen uzivam uz delsi dobu, od jinych znacek, ale ted jsem si objednala na tvuj tip Oslo skin lab a taky presne z toho duvodu, ze nema zadnou prichut, protoze to pro me byl docela boj 🙂 porad ta stejna chut dokola! No a prvni baleni jsem venovala mamince a uzivaji ho spolecne s tatou :). Myslim, ze vyuziji tveho kodu a take do pravidelneho uzivani pujdou spolu 🙂
  Nad tim vitaminem C take uvazuji a nevis, zda je dobre take serum od Keihls?
  Dekuji za inspiraci a preji Ti pevne nervy a mnoho sil ❤️
  Martina

  • Alen says:

   Viď, že je to ochucení u jiných po dlouhodobějším používání fakt problém! A děkuju moc za vzkaz! Já to taky cpu do mámy i do táty horem dolem :-))) A ten Kiehls už jsem psala v komentáři nad tebou. Taky jsem ho měla, má super konsistenci, ale mě štípal. Takže jsem v tomhle zůstala u Dermalogicy.

 42. Vera says:

  Pouzivam C od Dermalogicu. Predtim jsem jej mela od Kiehls. Prozatim nevidim rozdil, Kiehls mi vice vonel.

 43. Veronika says:

  Dobrý den, je mi 23 (skoro 24) a vrásky mi začínají už teď. O pleť se starám, ale u mě především pokulhává ta zdravá výživa a pitný režim. Musím napsat – byť je to otřepaná fráze, kterou čítáte v komentářích často – že jsem se po přečtení Vašeho článku trošku zamyslela… a moje další cesta po dnešním squashi nebude do cukrárny, nýbrž do lékárny. Nerada bych byla ve třiceti jako seschlá švestka :-D. Hezký den a díky za super motivaci!

  • Alen says:

   Veru, rádo se ;-))) Máš ještě vážně čas, ale představovat si, že ve třiceti na sebe začnu patlat indulonu v bláhové naději, že mi vrásky zmizí, je celkem běžné v našich končinách. Proto jsem nadšená z toho, že uvažuješ hlavičkou a přemýšlíš! To je vzácná vlastnost 😉

 44. Kristyna says:

  Hezký den, Alenko,
  moc hezky shrnuto Já různě zkouším, hlavně čím přírodnější, tím za mě lepší. Kolagen také užívám, ale nejhorší je zvyknout si u všeho na pravidelnost, jinak je to na pytel Šok jsem ale zažila v loňském roce, kdy jsem šla na vyšetření, které mj. ukáže, na kolik let se tzv. uvnitř cítí tělo. No, byla to hrůza, takže po několika změnách už je to o poznání lepší
  Krásný den a hodně sil, vím, jaké to je o někoho pečovat.
  Kristýna

 45. Míša says:

  Milá Alenko,
  při čtení o otlačeném polštáři jsem se pobavila. A šla se podívat do zrcadla na vrásky. Ty od smíchu mám ráda, ten zbytek už se mi tak moc nelíbí. Zatím jsem “na drogerce”, ale už nějaký čas přemýšlím o Dermalogice.
  Díky za každodenní insipaci a přeji co nejvíce smíchu, i když po nich náš obličej potřebuje “trochu” péče navíc.

  • Alen says:

   Míšo, však to nemusíš pořizovat všechno najednou. Ale jistý “odklon” od drogérky je v určitém věku už nezbytný, jestli chceš vypadat “odpočatě”. Však ono si to sedne, neboj 😉 A děkuju za krásné přání, nádherně jsi to shrnula 🙂

 46. Pájuš says:

  Milá Alenko, tohle je opravdu článek mega nabitý informacemi a já jsem za něj moc vděčná :-). Je mi sice “teprve” 28, ale musím se přiznat, že do 25 let mi péče o pleť a obecně i o pokožku vůbec nic neříkala a myslela jsem si, že mám na takové věci dost času a že kosmetiku vlastně začnu používat až teprve když uvidím, že je to potřeba, no to byl zase omyl století, teď se tomu musím už jen smát. Jsem moc ráda, že s námi sdílíš rady, tipy a triky jak se o sebe opravdu kvalitně starat :-).
  Takže já moc děkuji!

  • Alen says:

   Pajuško, já jsem tak ráda, že jsi mi tohle napsala! Protože to je obrovský omyl většiny ženské populace v ČR a je strašná škoda, že nás to naše mámy neměly jak naučit. Takže go girl, jsem na tebe moc pyšná!

 47. Pepina says:

  Proti otlačené pleti ráno je perfektní spát na hedvabnem povlaku. Hedvabi je přírodní materiál, hydratuje pleť i vlasy. Ve světě zaživa velký boom hedvabi. Je to součást antiageingu. Takže užívat kolagen, hodně spát, nejlépe na hedvabnem polštáři! Já spím na hedvabi a nedám na nej dopustit. Skvělý a za dobrou cenu jsem koupila na http://www.noxsilk.com.

  • Alen says:

   To je pravda! Slyšela jsem na hedvábné polštáře samou chválu. Já teda musím počkat, až povyroste to moje štěně, protože teď by mi ho drápkama zatrhal a já bych ho musela přetrhnout vejpůj (psa, ne polštář) :-))))

 48. Jitka says:

  Alenko, já ty tvoje články a příspěvky prostě miluju! Ty všechno umíš tak skvěle podat, vysvětlit. Je super, že si o věcech zjišťujes spoustu informací, které uvedes a člověk se pak může rozhodnout opravdu na základě faktů. Co z toho mého povídání ale plyne je to, že jsem došla k závěru, že bych s kolagenem taky měla začít! 🙂 Teď mám navíc usnadnene rozhodování, po kterém z nabízených sáhnout 🙂 Děkuji. xo j.

 49. Tereza says:

  Milá Alenko!
  Nikdy driv jsem nad věcmi jako doplňky stravy, kvalitní kosmetika apod. moc nepremyslela a na obliceji mi skončilo co bylo zrovna po ruce. Od vazeliny, sprchace, po krém na rozpraskane paty a mám pocit, ze se ti podařilo udělat úžasnou osvetu pro nejednu z nás! Myslím, ze díky tobě se mi rozpohybovaly mozkový závity a začínám v to vazne videt smysl – konecne po těch letech.

  A abych nezapomnela,
  moc ti děkujeme za veškerou energii co do článků, podcastu a vsech těch baječných veci vkladas. Mame te rádi! ❤️
  Tereza

 50. Petra says:

  Přesně za měsíc mi bude 40 a dost mě to bere 🙂 … takže prvních pár jednotek botoxu jsem absolvovala minulý týden a dneska mi přišlo první balení od Oslo Skin Lab, tak první pytlík už jsem polkla 🙂 …

 51. Pavel says:

  Ahoj Alenko
  Úžasný článek , sice jsem muž ale o svou pleť se starám snad více než kterákoliv žena .Já ve své rutine nevynecham nic tzn čistící mléko na suchou kůži, tonikum ,serum s K.H., hydartacni krém proti vraskam, a už 7 měsícu piju kolagen. A nedávno sem podstoupil menší kosmetický zákrok. A výsledek je prostě úžasný kolagen plus kombinace s dermatologii paráda. No nejsem já prostě typická žena?!

 52. Monika says:

  Alenko-jsi!! A na vrásky? Podporuju je smíchem…super článek jako vždy

 53. Magdalena says:

  Dobré odpoledne Alenko,opět velké díky za souhr všech BEAUTY vychytávek.Kdyz to je všechno taaaak drahé☹️. Takže kolagen Oslo již beru ,Dermalogicu mám dost dlouho v hlavě,takze si teď k 41 narozkám přeju to sérum od nich . A jinak před rokem jsem byla na vpichu kys.hyaluronovou do nosoretnich rýh.Ale chtělo by to po roce zase zopakovat,ale vlastně třeba kolagen to zvedne.

  • Alen says:

   Mag, určitě to hodně pomůže. Víc, než nějaký krém, tím jsem si jistá! A s těma penězma na mě nechoď… pořád tvrdím, že peníze a čas jsou čistě relativní pojmy. A když něco opravdu chceš, vždycky najdeš způsob. Jak mi teď psala jedna čtenářka, že si našla k práci ještě brigádu v kavárně v Olomouci, aby si mohla dopřát sem tam nějakou luxusní věc. Tím samozřejmě nechci říct, že by se každý z nás měl udřít k smrti, jen abychom měli na krémíčky. Ale přijde mi to jako fantastický přístup k věci. Není to nejlevnější, to rozhodně netvrdím, i mě se občas protočí panenky a to živím jen sebe (a lidi ve firmě) a rodiče a stejně to občas neudýchávám. Ale NEEXISTUJE lepší investice, než investice DO SEBE SAMÝCH 😉

 54. Denisa says:

  Ciao Bella 🙂
  Tvuj clanek me hned na zacatku rozesmal az jsem si musela utrit slzu. Fakt. Teda jako diky Tvym instastories a kazdodennim hlodum jsou me dny hned veselejsi!
  Je mi 26let, takze ano, uz po dvacitce… Pouzivam (hlavne kvuli bolavym kolenum) AloeVeraGel Freedom od nemecke znacky LR: obsahuje hydrolizat kolagenu spolecne s vitaminem C -aby to fungovalo tak je potreba cecko… Takze mam vlastne dva v jednom a co je pravda, tak pokud uzivas neco vnitrne, nefunguje to jen na jednom miste, ale zacne ti vsechno rust rychleji a ve vetsi mire, popr.se zbavis problemu s klouby, ackoliv jsi chtela “jen” vyhladit vrasky.. Zajimalo by me, jestli by mi OSL jeste s koleny trochu pomohl… 🙂 Vyzkousim az budu v CR, ziji ted v zahranici.

  • Alen says:

   Ciao belissima 🙂 Deni, ono se to nesmí oficiálně hlásat, protože je to přípravek zalistovaný jako doplněk stravy, ne zdravotnický materiál 🙂 Ale říkala jsem už na instastories, že mi z ničeho nic přestalo po 20 letech lupat koleno :-))) A to céčko není nutné, ale moc pomáhá, to máš recht! Takže kolagenu zdar a dávej tam na sebe pozor v té dálce!!

 55. Lucka says:

  Krásný den, Alenko,
  narazila jsem na Váš článek náhodou přes Dermalogicu. Kvůli problémům s akné, které mi začaly ve 27 letech jsem se rozhodla do sebe trošku investovat a právě zmíněnou Dermalogicu používám. Přesně na Biolumin C sérum koukám už nějakou chvilku, ale stále jsem se ke koupi neodhodlala kvůli ceně. A o kolagenu přemýšlím už taky dlouho, takže tentokrát už asi neodolám. 😀 děkuji za inspiraci!

  • Alen says:

   Luci, rádo se! A jsem ráda, že tě tahle značka přesvědčila. Mě před dvěma lety doslova zachránila obličej, takže jsem ráda, že v tom nejsem sama 😉

 56. Katy says:

  Ahoj Alenko,
  děkuji za další úžasné tipy. Já zatím proti stárnutí bojuji pravidelnou péčí pomocí, sér, krémů, masek, pečlivým několikafázovým odličováním a foreem 🙂 mám mastou pleť, tak doufám, že pleť dlouho bez vrásek bude kompenzace za problematickou pleť 😀

 57. Klára says:

  hezký večer Alenko, já viděla reklamu na instagramu na Oslo Skin Lab už asi měsíc před tím, než jsi nás “informovala”, ale moc na tyhle věci nevěřím…ale tobě ano, vím, že by jsi nám nikdy nechválila něco, co tě nepřesvědčilo a musím přiznat, že je to norská firma mělo vliv, protože nějak mám pocit, že je to země, kde je čestnost ještě důležitá…takže Oslo Skin Lab už užívám týden, a já sypu do vody a i tak se rozpustí bez míchání, jen to chce pár minut počkat…jinak moji alergickou pleť zatím vždycky zachránil Avéne, ale i díky tobě pomalu pronikám do výrobků Dermalogicy…takže opět velké díky, a to i za mnohem více, než za typy na kosmetiku a módu…

  • Alen says:

   Kláry, teď jsi mě opravdu dojala! To já děkuju za to, že mám tak úžasné čtenářky, které mají mozek i srdce i empatii a všechno dohromady umí používat! DĚKUJU!!

 58. Terez says:

  Ahoj Alenko,
  zrovna vecera jsem si delala srovnání kolagenu, abych věděla, jaký vůbec vybrat. Děkuji za tip a měli bychom ti poděkovat i za skevu, takže dekujeme. Jinak o meziterapii také přemýšlím, takže asi taky znamení
  Hezky den
  Terez

  • Alen says:

   Terezko, rádo se 😉 A jsem moc ráda, že jsi chytrá holka a uděláš si homework předtím, než do něčeho investuješ svoje peníze, to chválím víc, než si umíš představit!

   • Terez says:

    Jee, tak takovouhle pochvalu, jsem nedostala už dlouho Takovéto srovnání, delam docela rada, pak zbytečně nevyhazuju peníze a hlavně nekupuju zajíce v pytli

 59. Věra Alexandrovová says:

  Dobrý den, u kosmetičky jsem byla zatím jednou. Doma mám kremu právě z drogerie mnoho, ale žádná top kvalita. (ti přijde až po mateřské ) Ten kolagen určitě chci zkusit, mám v 36 v háji koleno a čeká mě další operace a kolagen není Jinak jak píšete za chuť a zápach je určitě důležité..Ochutnala jsem kolagen jednou z časopisu jako vzorek a navonena chuť chemie…Jako pít to každý den si neumím představit. Děkuji za opět krásný a inspirativní článek.

  • Verca says:

   Ahojky‍♀️‍♀️ ja Dermalogicu primo miluji ,takze od ni mam vyzkousene mnohe ,ale je pravda ze cecko stale ne. Kolageny sem vyzkousela ale je fakt, ze sem na sobe nepozorovala zadne zmeny, takze asi sem nemela ten spravny 🙂

 60. Vanda says:

  Ahojky Alenko…
  Muze to ted byt opravdu trosku klise. Ale ja se vlastne zacla starat o plet diky tobe!!!!!!!!!
  Zacla jsem postupne zkouset veci ktere jsi doporucovala, a tak jsem si vytvorila navyky na urcite produkty z tve dilnicky na krasu… uprimne kdokoliv mi neco na instagramu nebo blogu doporucoval, jenom jsem to zkoukla a nic.. ale u tebe to proste bylo jak magnet, ta vnitrni jistota me kousala kazdy den… mazej si to koupit, podivej na Alenku jak ted vypada ??? No co ti budu povidat. Jsi pro me takove moje beauty cistici guru Alenko… ❤️ A za to ti dekuji moc.
  Jinak abych se priznala tak predtim vsim poznanim, ma odlicovaci a pecujici starost byla hruza. Jednou jsem odlicila, podruhe zase a k tomu vsemu mi stacil cistici gel od Viche..o nejakym dalsim pecovani nebyla rec …. takze diky bohu za tebe … preji krasny usmevavy den

 61. Libuš says:

  Alenko dekujeme,
  videla jsem ze kolagen v prasku pouziva i Diana Kobzanova a od te doby o nem premyslim.
  Je to v 31 brzy?
  Ne neni jak tak koukam.
  Jeste jednou dekuji,az se budu jednou vdavat at mi to sekne,prece ne kazda to stihne 20+ ale kazda chce byt krasna ☺️
  Jinak jsem ted zacala pouzivat serum s HA od Ordinary a i kdyz je to kratka doba mam pocit,ze to nebyly vyhozene penize.

 62. Anna says:

  Ahoj tak já to asi vyskoušim je to lákavé

 63. Dasa says:

  Dobry den,
  dekuji moc za shrnuti a tipy. Pripomnelo mi to moment pred x lety, kdy mi kolegyne v praci rekla: “Nemysli si, ted jsi v pohode, ale prijde den a ten otisk polstare uz ti jen tak z obliceje nezmizi.” :))
  Dermalogicu pouzivam diky kosmeticce. Nedam na ni dopustit.

 64. Klára says:

  Jako ty bys prodala černého koně i kdyby byl bílí a ještě k tomu luxusní čtení informace….. No nic no už je doma…. Ale jak nebudu krásná a vypadat na 18 končíme spolu … Přeci jen nact už mi není

 65. Edita says:

  Má drahá Alenko, opět absolutně báječný článek, ale to už je tvým standartem a svoji laťku držíš vysoko jako vždy…. neuhodneš, co dělám poslední dva měsíce…čtu všechny možné články a různé procedůry na dermoklinikách ohledně vrásek…dokonce jsem Ti chtěla i psát o radu, ale pak nechtěla obtěžovat vzhledem k tomu, co Ti teď bere veškerý čas….běh času nezastavím….v 38 letech je tak nutné začít konečně něco dělat neboť skutečně “krémíčky z drogerie” už nezabírají…nutně potřebuji něco udělat s těma řádkama na brambory, které se mi jednou ráno nějak samy vyskytly na čele, kolem očí a mračící “rejha” mezi obočím…o té hrůze raději nemluvit….kolagen jsem už objednala před dvěma týdny a ještě mi nedošel neboť firma ho poslala….pošta ho někam zašatročila… takže už, aby tu byl…..opatruj se…mám Tě ráda:-))

 66. Verca says:

  Ahojky ja Dermalogicu primo miluji ,takze od ni mam vyzkousene mnohe ,ale je pravda ze cecko stale ne. Kolageny sem vyzkousela ale je fakt, ze sem na sobe nepozorovala zadne zmeny, takze asi sem nemela ten spravny 🙂

 67. Martina says:

  Milá Alenko, mám suchou a zároveň citlivou pleť. Velmi mi vyhovují oleje – s pipetkou.:-) Upřímně, o kolagenu jsem nikdy neuvažovala, ale díky tvé osvětě jsem nahlodaná. Hodně dám na osobní doporučení a tobě věřím. A vlastně díky tobě jsem začala o své pleti víc přemýšlet. Děkuji! Jinak přeji hodně sil!

 68. Pavla S. says:

  Ahoj Alenko Báječná

  Před časem jsi mi právě tady v komentáři poradila se sérem s vit. C od Dermalogicy a já se rozhodla vyzkoušet i jejich další zázraky… takže jen děkuju – jsi inspirací, motivací, spouštěčem, který mě vlastně “donutil” se o sebe líp a víc starat, ranním insta-rituálem, který mi před časem moc chyběl… kéž bychom Ti my všechny mohly nějak předat to, co předáváš Ty nám tím svým “krásný den, moji milí…”

  Obdivuju Tě za to, jak i v tyto asi těžké dny nahlížíš na svět…

  Myslela jsem si, jak to teď nemám těžký…. nemám! Díky za tu poháněcí energii, za lidskost a za to, že ukazuješ světu, že to jde i jinak… že s laskavostí a úsměvem se šetřit nemusí, naopak…

  Děkuji ❤️

 69. Sandra says:

  Alenko, jsi hodná holka! 🙂 To je bez debat.. Je mi 31let a jelikož jsem vše, co si kdy napsala o péči o pleť vzala vážně, tak jsem se úderem 30 narozenin začala i o svou pleť dobře a pravidelně starat.. (návštěva kosmetiky jednou měsíčně, kvalitní krémy a séra…a v neposlední řaďe jsem využila tvůj slevový kod na kolagen) děkuji ti, děkuji ti za vše, co pro naši instafamily děláš a jak ksi inspirativní a úžasná žena.

 70. lucie.tau says:

  Článek je super
  Určitě mě přiměl se nad sebou zamyslet.
  Jsem asi tvá nejhorší a nejnedisciplinovanější (panebože co to je za slovo ) čtenářka a sledující. Ve svých 48-mi letech (nikomu to neříkej ) se nemažu ničím (kromě makeupu) nepoužívám masky, odličuji se vodou z kohoutku a mýdlem. Takže asi si momentálně omdlela…. chápu. No nicméně “roky” už opravdu začínají dotěrně klepat na mou odolnou a lety vycepovanou a opomíjenou pleť. Je tedy výhoda, že ženský tzv. krev a mlíko, jako jsem já, mají s vráskami trošku menší problém. Jenže ono nás to taky doběhne Takže dobré vědět pro co bych se měla do budoucna rozhodnout.
  Děkuji Lucie

 71. Sabi says:

  Ahoj Alenko! Moje péče o pleť začala už v nějakých mých 18, což je teda… dávno 😀 Začalo to každovečerním poctivým odlíčením (nehledě na to, v jakém stavu a v kolik hodin jsem přišla domů) a aplikací nějakého hydratačního krému. Kdysi jsem kvalitu krému příliš neřešila, stačila mi reklama v televizi s nějakou modelínou nebo hezký obal 😀 Teď už si teda opravdu vybírám, co si dám na obličej a snažím se přemýšlet i nad stravou. Jakmile se zacpu cpát sladkýma blbostma, tak se to velmi rychle odrazí na mé pleti.
  Jinak před Tebou, Alenko, hluboce smekám kvůli tomu, jak se stavíš k výzvám, které Ti život přináší. Takový přístup opravdu není samozřejmý a i ze svého okolí vím, že raději před něčím takovým zavřou oči a “uklidí problém” někam pryč. Obdivuji Tě čím dál tím víc, jsi úžasná Žena! 🙂

 72. Marianelka says:

  Ahoj Alen – kolagen som začala užívať, keď som ako obezitka začala so silovým športom v “trošku” väčšej frekvencii, takže viac-menej ako kĺbovú výživu, avšak čo to spravilo s mojimi nechtami, vlasmi a pleťou ma bavilo strašne moc. Dlhodobo som mala problémy s vypadávaním vlasov, mala som ich málo, nechty sa mi štiepili ako prachnivé drevo, toto všetko sa otočilo s kolagénom. Mám fajn vlasy, pevné, hustejšie a stále mám nové babyhair, nechty svoje, nie gelové. Pleť som pôvodne neriešila, lebo jediný pozitívny efekt, ktorý zvykne tá moja obezitka mať, je “prírodný” lifting a napnutá pleť. Avšak, keď som tento rok oslavovala 40!! a asi polovica gratulantov mi blahoželala ku 30-tim narodeninám… fúúúú, že aká som bola vystrelená 😀 Môj kolagén smrdel (uff), mal pachuť (bleh), takže teraz sa každé ránko bavím The Solution 😉 No a o C-ečko papám ako víkendový fajčiar, na pleť som ho vyskúšala len nedávno 🙂 na odporúčanie svojich bloberek. Toť odo mňa celkom dosť, ale už všetko, v rámci možností si užite svoj náročný deň a prajem veľa sily všetkým domom.

 73. Lenka says:

  Milá Alenko,
  jsem Vaší stálou čtenářkou a posluchačkou podcastů a velkou fanynkou. Je mi 52 let a spoustu rad a doporučení od Vás padlo u mě na úrodnou půdu, od nálepek na podpatky až po osobní rady – mějme se rády. Proto jsem vyzkoušela výplň vrásek kyselinou hyaluronovou a jsem nadšená. Oslo Skin lab beru už měsíc a uvidíme.
  Buďte prosím stále tou Alenkou, která nás všechny zdraví a děkuje, ale za sebe spíše děkuji já Vám. Život je krásný, ale má svoje stíny a na nás je se s nimi vyrovnat. Hodně sil a energie přeje Lenka.

 74. Klaudia says:

  Ahojky, mám 26 rokov ale veľmi zničenú pleť po akné. Mala som ťažké zápaly tvare a momentálne mám po nich jazvy. Prišla som nato že som alergická na lepok. Po jeho vynechaní sa to len a len zlepšuje. Spomínané výrobky nepoužívam ale aspoň na to c-ko by som sa pozrela ale na ten zákrok som bola 2 krát. Robí mi ho moja kozmeticka ale predpokladám že nie taký silný. Nemaze má hodinu dopredu nejakým krémom. A robila mi to 2 krát po sebe v mesačnom odstupe. Ale je to riadna pecka, síce mám mierne červenú tvar ale je neskutočná, žiarivá, vypnutá a je mi menej vidno jazvy.

 75. Adriana says:

  Milá Alenko!
  Najviac ma pobavil ten tvoj výrok o ” holkách Šafratových ” 🙂 Ja to mám v rodine rovnako. No bojujem s tým, čo mám. Máš pravdu. Nie len to je dôležité, že si kúpiš drahý krém. Krása ide z vnútra. A vieš, čo? Nevzdám sa. Genetika je desná vec, nevieš ju zmeniť, ale môžeš si zmeniť štartovaciu pozíciu. Ja mám 48 rokov a myslím, že nikdy nie je neskoro. Skúšam. Bojujem. Ja som tá čo sa musím na seba pozerať každý deň. Ostatní môžu otočiť hlavu 🙂 Takže držím nám dievčatám palce. Dôležité je rozhodnutie. A ja som rozhodnutá.
  Slovensko zdraví Čechi! 🙂

 76. Anna says:

  Milá Alenko, jako vždy jsem dočetla až na konec. Všechny typy se mi líbí, ale stále jsi mi nezařídila možnost zaslání kolagenu do Bulharska, takže jsem nešťastná . Už ale vím, že se koncem září vracím do ČR a tak asi prubnu všechny typy. Aby se můj obličej po půl roce na Balkáně trochu zregeneroval .

 77. Simona says:

  Sledovaní Vašeho blogu se mi teda dost prodraží. 🙂 Ale stojí to za to. Díky Vám jsem objevila zn. Oribe a to je teda pecka! Mám asi 5 vlasů, po třetím porodu v katastrofálním stavu ale, Featherbalm a Power Drops mi je nějak napumpují, takže vypadají “bohatě”. No fakt! Neuvěřitelný! No a potom přišlo na řadu obočí od Kamilky. Tak to je úplně nejvíc boží! 🙂 Ona je skvělá. Akorát mi končí fáze loupání a vypadá to nádherně. Jsem z toho nadšená. Tenhle zákrok bylo to nejlepší, co jsem pro sebe v rámci kosmetiky, kdy udělala. Před tím jsem měla barvení hennou, ale z toho jsem byla zklamaná. No a teď týden užívám kolagen Oslo Skin Lab, takže se uvidí. Je mi 38 a už to chce péči.

  • Alen says:

   Simi, ty mi děláš takovou radost! Teda tím, že mě vnímáš, věříš mi a opravdu ti to pomáhá. Mám děsnou radost!!!

 78. Dáša says:

  Alenko, děkuji za zajímavý článek.Nejvíce uvažuji o zakoupení toho kolagenu. Pročítám si o něm různé články. Zajímá mne. Těším se na další tvůj článek, příspěvek,podcast…

 79. Magdalena says:

  Nejvíc mě láká vyzkoušet z výše uvedeného sérum s vitaminem C. Občas bych si na obličej napatlala kde co :D.

 80. Eli says:

  Ahoj Alenko,

  na tvou radu jsem se také nechala zlákat a pořídila OSL 🙂 jsem v půli první krabičky a na pažích mi zmizela taková ta kuřecí kůže – víme že, takové ty pupínky, co člověka akorát štvou! 🙂 Podle mě to nemůže být ničím jiným, když to tam roky je a najednou PUF a jsou pryč :))) a Dermalogica? Používám druhym měsícm (mno začít s kosmetikou ve 34 letech, ehm, ale nebyl budget ale obličej mame jen jeden) a když už, tak kvalitně. Chodím na kosmetiku Dermalogica a pomalu se mi dává plet do pořádku, i když je to běh na dlouhou trat, neplechy je napořádáno až až 🙂 Po tom seru koukam a moc bych si ho přála, citamin C je zázrak! Škoda, že nempomůže si plet pomazat citronem, že :)))) No holt si člověk bude must odpoustit pár čokolád a nesmyslu, aby se pleť měla dobře 🙂

  A děkuji za skvělý článek 🙂 Jako vždy se to četlo samo :))

  Měj se báječně! 🙂

  • Alen says:

   Eli, tak teď jsem se vážně smála nahlas!! Děkuju, komentář nejen přesný, ale fakt vtipný. Jsi báječná holka, děkuju moc!!

 81. Pavla says:

  Milá Alenko,
  nevím proč jsem si přečetla tento článek až nyní, dost pozadu:)), ale vše má svůj čas. Tvé články jsou pro mne inspirací už delší dobu. Vyměnila jsem kadeřníka a používám zn. Oribe několik měsíců a zodpovědně musím říct, že v péči o poškozené vlasy melírovaním jsem nikdy nic lepšího nenašla! Loni na podzim jsem se rozhodla udělat si radost níťovým liftingem, je mi 43 let. Ráno jsem se na sebe podívala a bylo rozhodnuto:)) Výsledek je, že mi zmizel z obličeje povadlý výraz, hlavně kolem pusy a rozhodně mi to pár let ubralo! Pořídila jsem si několik kousků oblečení dle tvých dalších výborných článků, prostě moc děkuju i za tento. Objednáno a už se těším.
  Neumím psát komentáře a asi pětkrát už jsem chtěla napsat, vždy jsem to smazala:)) Ráda bych ti popřála hodně sil s péčí o tatínka. Jsi opravdu neuvěřitelná žena!. Klobouk dolů, veliký obdiv a kéž by takových lidí jako jsi ty bylo víc:))

  • Alen says:

   Pavli, jsem tak šťastná, že si tenhle poslední pokus o komentář našel správnou cestu, protože je NÁDHERNÝ! Strašně si toho vážím, napsala jsi to skvěle a já ti za to moc děkuju!

 82. Kamila says:

  Alenko, moc diky. Diky tobe jsem zacala pouzivat OSL, protoze 35 je 35 a neni treba predstirat, ze mam plet jak ve dvaceti. O seru premyslim jako o prvni veci od Dermalogicy, at se sama sobe libim i poranu

 83. Monika says:

  Milá Alenko, je mi jako tobě a doposud jsem používala olejičky a séra čistě přírodní . No, dobrý pocit mám , ale efekt dost pokulhává . Přiznávám , ze především díky tobě mi došlo , ze pokud jsem holka ryze městská až kavárenská ,těžko má pleť ( v mých letech) bude dělat nějaké převratné kousky s čistě přírodní kosmetikou a stravou. Takže jdu do kolagenu , na sérum ještě chvíli pošeetřím a pořídím také . Děkuji ti za tvou snahu udělat z nás , českých žen ,hlaďounké krasavice.
  Osobně navrhnu manželovi , aby ti poslal děkovný dopis . Za Česko krásnější Monika

  • Alen says:

   Moni, ty jsi mě tak pobavila!! DĚKUJU!! Zaprvé mi mluvíš z duše a za druhé, jak já miluju vás, moje holky, které posloucháte, vnímáte a přeýšlíte! děkuju moc!

 84. Katka says:

  Ahoj Alenko.
  Předem tě moc zdravím a přeji krásný den 🙂 Já mívám otisk na polštáři i půl dne a nikdy jsem nevěděla proč. Vždyť kdysi mi to zmizelo za pár minut! Stačilo se opláchnout studenou vodou a než jsem se nasnídala, tak to bylo fuč! Ale teď? Říkala jsem si, že asi málo piju a má pleť nemá hydrataci a tak je to kvůli tomu. No nenapadlo by mě, že se to dělá, protože jsem oficiálně stařena 😀 No to je hnus velebnosti 😀 Ale to si dělám samozřejmě srandu, protože my jsme ještě mladice 🙂 o kolagenu od Oslo s.l. a Dermalogice uvažuji hodně, jelikož už mi je 43 a pleť potřebuje o dost větší péči. Připsala jsem si to alespoň na seznam přání, protože teď bohužel děláme rekonstrukci domečku a to můžu být ráda, když mi vyjde nějaký chechták na Niveu. Jinak se snažím dělat si i masky z domácích surovin, ale samozřejmě, že to není ono. Každopádně článek opět super!!! Jako vždy 🙂 co by jsme si bez tebe a tvých rad počali? 🙂 No ale je tu jedno riziko 😀 když nám takhle budeš pořád radit, jak máme vypadat mladší, tak aby nás pak okolí nezačalo upalovat, že jsme čarodějnice, když nestárneme :-D:-D:-D měj se krásně mladě a těším se na další článek a podcast 🙂 pa paaaa Katka

 85. Erika says:

  Ahoj Alenko,
  o svou pleť se od puberty pečlivě starám, tak doufám, že mi to vrátí ;). Dříve mě trápilo akné, teď už první vrásky, ale odličuju a mažu, co se dá. Moc díky za článek a skvělé tipy.

 86. Lucie says:

  Ještě jsem z žádných produktů nevyzkoušela, ale protože se mi i v mých letech pleť pořád mastí v T-zoně a nejspíš používáním špatných přípravků ji mám i suchou, a nevím už čím mám pleť hydratovat. Hledám jiné přípravky, které moji pleť vyživí a zároveň děkuji za tip na kolagen 🙂

 87. Lenka says:

  Mila Alenko,
  Dekuji za clanek, ktery jako vzdy ctu jednim dechem. Vzhledem ke dvema malym detem mame trochu napjaty rozpocet, takze jsem si o kolagenove “predplatne” rekla mamce k narozeninam, a hle, po vypada to ze jej ma mamka po precteni tveho clanku bude objednavat rovnou dvakrat, i pro sebe. Serum s vitaminem C znam, pouzivam podobne od jine znacky. Krasny den.

  • Alen says:

   Leni, tak především všechno nejúžasnější k tvým nadcházejícím narozkám! Ať jsi pořád tak báječná a nikdy nezapomínáš i sama na sebe! Maminku ode mne moc pozdravuj, já to té svojí taky vnutila a teď je nadšaná, jak se jí po 20 letech konečně zlepšily vlasy a nehty!

 88. Používám Oslo skin lab kolagen a jsem spokojená. Jsem ráda, že jsi ho doporučila.

 89. Michaela Veselá says:

  Zdravím, po přečtení Vaší zkušenosti mi to nedalo a kolegenový prášek Oslo Skin Lab jsem si objednala. Přece jen mi je už 40 a pleť už není taková jako dřív. Nyný ho beru asi 2 měsíce a jsem příjemně překvapená jeho účinky, a to nejen na pleť a vrásky, ale taky na kvalitu vlasů a nehtů. Musím jen souhlasit s tím, že opravdu funguje a všem vřele doporučuji vyzkoušet 🙂

  • Alen says:

   Míšo, moc děkuju, že jsi mi dala vědět. Popravdě, byla by jsi asi jediná z těch stovek žen, které by nefungoval 🙂 Přeju krásný den bez vráse!

 90. Pavlína says:

  Ahoj Alenko,
  díky tobě jsem začala taky s oslem, bylo mi 34 a dost jsem po druhém porodu bojovala s akné (mazec vypadat jak puberťák) momentálně najíždím 5tý měsíc a vlasy a nehty naprosté zlepšení a i ta pleť je jíž zdravější jupiiiimoc děkuji za jakoukoliv vychytávky a že se s námi o ni podělíš

  Krásný den Pajina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

chci vědět, co mám dneska vědět ;-)

Tomu neuvěříte!

Nejsem žádná Jolanda, ale na každý den v měsíci pro vás mám jednu větu, která sedne jako p*** na hrnec. 

NEJLEPŠÍ SLEVOVÉ KÓDY

tohle nosím

TOHLE UŽÍVÁM

TÍMHLE FOTÍM

01

02

03

Co patří do základů šatníku, kde to přesně sehnat (a nepřijít při tom na buben).

*Ano, chci zůstat na mailing listu a mít všechno z první ruky.

Základy šatníku pro všechny boss babes

Artboard 3

TOHLE NUTNĚ POTŘEBUJU

na stránkách mé Školy stylu. Jsem Alenka Šafratová a jen s maturitou a nekonečnou energií jsem pracovala jako stylistka na volné noze, módní redaktorka v Ženě
a život a ředitelka módy v Elle. Teď, s dvacetiletou praxí, učím ženy, jak najít svůj styl v oblékání i v životě. 

O MNĚ

BLOG

PODCAST

KONTAKT

PRONÁJEM

ODEBÍRAT EMAILY

SPOLUPRÁCE

KURZY

jste tady správně!

MOJE MILÉ,

@skolastylu

ZÁKONNÁ UJEDNÁNÍ

|

práva vyhrazena

|

© škola stylu 2020